کد خبر: ۶۶۱۲۸۳۱
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴

نزدیک به چهار هزار اثر از ۳۱ استان کشور به دبیرخانه بیست و پنجمین جشنواره ملی هنر‌های تجسمی جوانان رسید.

جزئیات آثار و شرکت‌کنندگان جشنواره هنر‌های تجسمی جوانان اعلام شدبه گزارش حوزه تجسمی گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی مرکز هنر‌های تجسمی؛ با پایان مهلت ثبت نام و ارسال آثار به بیست و پنجمین جشنواره ملی هنر‌های تجسمی جوانان، سه هزار و ۹۸۲ اثر از ۸۷۸ هنرمند جوان به دبیرخانه رسید که نسبت به سال گذشته تعداد هنرمندان شرکت کننده و آثار ارسالی افزایش قابل توجهی دارد.

در بیست و چهارمین دوره جشنواره در سال گذشته سه هزار و ۴۶۴ اثر از ۷۹۸ هنرمند به دبیرخانه جشنواره رسید.

در بیست و پنجمین دوره جشنواره ملی هنر‌های تجسمی جوانان ۵۴۴ نفر از شرکت کنندگان زن و ۳۳۴ نفر مرد هستند که حضور زنان در جشنواره بیشتر است و حدود ۶۲ درصد شرکت کنندگان زن هستند.

در این دوره هزار و ۱۰۹ قطعه عکس از ۲۰۱ نفر، ۸۰۵ اثر نقاشی از ۱۷۲ نفر، ۴۹۸ اثر تصویرسازی از ۱۰۳ نفر، ۴۹۵ پوستر از ۱۰۲ نفر، ۴۶۵ اثر طراحی از ۹۹ نفر، ۲۰۱ اثر نگارگری از ۴۴ نفر، ۱۶۴ اثر حجم از ۳۴ نفر، ۱۳۰ اثر خوشنویسی از ۳۵ نفر و ۱۱۵ کاریکاتور از ۲۴ نفر به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

در این دوره از ۳۱ استان کشور هنرمندان جشنواره در جشنواره ثبت نام کرده اند و استان‌های تهران (۱۲۳ نفر)، اصفهان (۹۰ نفر)، آذربایجان شرقی (۸۶ نفر)، فارس (۷۲ نفر) و خراسان رضوی (۵۹ نفر) بیشترین شرکت کنندگان و استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و ایلام با سه نفر و سیستان و بلوچستان با یک نفر کمترین ثبت نام کنندگان را دارند.

در مرحله نخست آثار رسیده به دبیرخانه بررسی می‌شود و در مرحله دوم هنرمندان جوانان پذیرفته شده در جشنواره اجرای کارگاهی خواهند داشت.

بیست و پنجمین جشنواره ملی هنر‌های تجسمی جوانان در رشته‌های ارتباط تصویری (پوستر)، تصویرسازی، حجم، خوشنویسی (نستعلیق)، طراحی، عکاسی، کاریکاتور (کارتون)، نقاشی و نگارگری (نقاشی ایرانی، گل و مرغ، تذهیب) برای جوانان ۱۵ تا ۲۴ سال، ۲۶ تا ۳۰ مردادماه برگزار می‌شود.

بیست و پنجمین جشنواره ملی هنر‌های تجسمی جوانان با حمایت مرکز هنر‌های تجسمی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی و موسسه توسعه هنر‌های تجسمی معاصر و همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها همزمان با تبریز ۲۰۱۸ در این شهر برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر