کد خبر: ۶۶۱۳۴۴۱
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۸

آیین گشایش هفتمین نمایشگاه آثار خوشنویسی و نقاشیخط امید ربانی با عنوان «کتیبه های ربانی» روز یکشنبه هفتم مردادماه در باغ موزه هنر ایرانی برگزار می شود.

گشایش هفتمین نمایشگاه آثار خوشنویسی در باغ موزه هنر ایرانیبه گزارش حوزه تجسمی گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛آیین گشایش هفتمین نمایشگاه آثار خوشنویسی و نقاشیخط امید ربانی با عنوان «کتیبه های ربانی» روز یکشنبه هفتم مردادماه در باغ موزه هنر ایرانی برگزار می شود.

امید ربانی متولد 1349 تهران و رییس شعبه انجمن خوشنویسان ایران در دبی، خوشنویسی را از کودکی با آموزه های پدر و برادر خود آغاز و در سال 1365 وارد انجمن خوشنویسان کرج شد و در محضر استاد غلامرضا خلج به این هنر پرداخت.

وی در سال 1368 موفق به دریافت مدرک ممتازی خوشنویسی شد و در همان سال در اولین دوره آزمون مدرسین انجمن خوشنویسان شرکت و از میان 50 نفر توانست مقام اول را احراز کند. از سال 1369 تدریس را در انجمن آغاز کرد و در سال 1371 اولین نمایشگاه انفرادی خود را با 50 اثر برگزار کرد. سال ها تدریس و در محضر استادانی چون اسرافیل شیرچی، غلامحسین امیرخانی مشق کرد و هم زمان در حدود 70 نمایشگاه گروهی در کشورهای ایران، امارات، کویت و ترکیه شرکت داشت.

از سال 1388 به امارات رفت و در شهر شارجه اقامت کرد، در سال 1391 با همکاری باشگاه ایرانیان اقدام به تاسیس انجمن خوشنویسان ایران شعبه دبی کرد و مدرک استادی انجمن را توانست دریافت کند. تدریس و برگزاری آزمون های مختلف با معیارهای انجمن خوشنویسان از دغدغه های ایشان است که مورد استقبال هموطنان و حتی علاقه مندان سایرکشورها شده است.

امید ربانی تا کنون موفق به تصاحب جوایزی از رقابت های مختلف شده است که از مهم ترین آن ها می توان به جایزه«کبری» درسال 2016 که در شهر شارجه امارات برگزار شد و همچنین جوایز خط ریز و خط درشت ارسیکا ترکیه در سال 2015 اشاره کرد.

این هفتمین نمایشگاه انفرادی ایشان است که از روز یکشنبه 7 تا 14 مرداد ماه و از ساعت 14 تا 20 در گالری پردیس باغ موزه هنر ایرانی  برگزار می شود.

انتهای پیام/

نمایش کتیبه های ربانی در باغ موزه هنر ایرانی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر