کد خبر: ۶۶۲۸۹۷۹
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۹
سفیر اتریش در جلسه شورای اسلامی شهر یزد :

سفیر اتریش در ایران گفت: خواست اتحادیه اروپا گسترش روابط دوجانبه با ایران است .

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛ اشتفان شُلتس در نشست علنی شورای اسلامی شهر یزد گفت: ایران و اتریش از ۷۰۰ سال پیش با یکدیگر رابطه داشتند ، گفت:کمتر کشور اروپایی را می‌توان پیدا کرد که این سابقه دیرین را در ارتباط با ایران داشته باشد و آنچه که اصول روابط ما را پیش می‌برد ناشی از قابل اطمینان بودن این روابط است.

سفیر اتریش در جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با اهدافش از سفر به شهر یزد گفت: یکی از اهداف این سفر این است که خواست کشور خود و اتحادیه اروپا را مبنی بر اراده ما بر گسترش روابط دوجانبه را به شما اعلام کنم.

اشتفان شُلتس ادامه داد: ما این بی صبری و یاس شریک خودمان را درک می‌کنیم چرا که از ابتدای برجام تا به امروز تعداد اندکی از قرارداد‌هایی که به مرحله اجرا در آمده ممکن شده است.

وی بیان کرد: از تاریخ ۸ می ۲۰۱۸ به عنوان زمان خروج آمریکا از برجام می‌دانیم که شرایط بسیار سخت‌تر شده، ولی با سختی در تلاش هستیم که راه‌حل‌ها را برای حفظ کردن کانال‌های نقل و انتقال مالی حفظ کنیم.

سفیر اتریش در ایران بیان کرد: در این تاریخ قانونی در سطح اتحادیه اروپا به تصویب رسید که از عواقب ضرر‌های شرکت‌های اروپایی در اثر تحریم‌های اروپا به دلیل همکاری با ایران می‌بینند جلوگیری می‌کند.

شُلتس با بیان اینکه این قانون بسیار مهم و قابل توجه است افزود: ۲۸ کشور اروپایی بر این قانون تاکید کردند که این موضوع نشان دهنده اهمیت بسیار بالای آن است و همه به آن تاکید ویژه‌ای داشته‌اند.

وی در ارتباط با گفتگو‌هایی که در این سفر در استان یزد انجام شده گفت: در سفر به استان یزد به صورت ویژه به همکاری‌های اقتصادی بین ایران و اتریش توجه صورت گرفت و با استاندار و مسئولان اقتصادی یزد مذاکره صورت گرفت.

سفیر اتریش در جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: اتریش کشور کوچکی است و در تمام حوزه‌ها نمی‌تواند فعالیت کاملی داشته باشد به همین دلیل در حوزه‌های تامین و امنیت آب، گردشگری و همچنین حوزه توسعه بنگاه‌های کوچک و متوسط مباحثات بسیاری صورت گرفت.

شُلتس از افزایش حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر به موضوعات مذاکرات صورت گرفته با مسئولان یزد خبر داد و افزود: قطعا این مشارکت‌ها نقش مهمی بر توسعه فعالیت‌های استان یزد ایفا می‌کند و به ویژه در بحث گردشگری یزد از وجهه‌های بسیار خوبی برخوردار است.

انتهای پیام/ ا

یزد خواهر خوانده اتریش

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر