کد خبر: ۶۶۳۰۰۰۰
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۹
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

یک مشاور خانواده درباره همسران دروغگو و نحوه رفتار با آنها در زندگی مشترک توضیحاتی داد.

چرا همسرمان دست از دروغ گفتن بر نمی‌دارد؟شکوفه اویار حسینی مشاور خانواده  در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره واکنش و رفتار در برابر همسر دروغگو، اظهار کرد: سه دسته دروغگو وجود دارد، دروغگوی مادرزاد، دروغگویی که از دردسر فرار می‌کند و دروغگویی که دنبال حمایت است.

به چه کسانی دورغگوی مادرزاد می گویند؟

وی ادامه داد: نوع اول دروغگوی مادرزادی، از بچگی برای هر موضوع بی‌اهمیتی دروغ کوچک گفته است، گفته درس خواندم اما خوابیده است، اتفاقات مربوط به گذشته را به شیوه ظریفی تحریف یا جعل می‌کند، طوری قابل تشخیص نیست دروغ می‌گوید یا خیر؟.

این مشاور خانواده بیان کرد: زمانی که از فرد دروغگو سوال می‌کنید  «چرا دروغ می گویی» جواب می‌دهد حافظه‌ام یاری نمی‌کند، اگر هم دروغگویی‌اش مزمن باشد که انعکاس شما او را عصبانی می‌کند، دروغگوی مادرزاد زندگی مشترک را آشفته می‌کند چون رفتارش با وجودش پیچیده شده  است.


بیشتر بخوانید: چگونه دست یک دروغگو را رو کنیم؟


اویار حسینی ادامه داد: بعضی از دروغگویان مادرزاد در دوران میانسالی رو به بهبودی می‌روند و از عملکردشان شرم سار می شوند، اما برخی دیگر تا آخر عمر با نداشتن صداقت زندگی را ادامه می‌دهند.

این مشاور خانواده گفت: نوع دوم همسران دروغگو، دروغگویی برای اجتناب از دردسر است، او فقط وقتی دروغ می‌گوید که تحت فشار باشد یا مسئله مهمی پیش بیاید.

وی افزود: وجه اشتراک دروغگوی نوع اول با نوع دوم  این است که به شکل ناگهانی، دروغ‌های بی‌پایه و ضعیف می‌گوید و واقعیت را تحریف می‌کند؛ از دروغی که می‌گوید احساس پشیمانی ندارد مگر اینکه گیر بیفتد، در این صورت تظاهر به پشیمانی می‌کند تا دیگران را وادار به بخشش کنند.

این مشاور خانواده تشریح کرد: برای درمان چنین افرادی اغلب همسرانشان باید موقعیت‌های فشار آور را به حداقل برسانند؛ موقعیت‌هایی را که همسرشان را وادار به دروغ گویی می‌کند  کمتر ایجاد کنند تا در فرد به مرور تاثیر بگذارد.

وی در ادامه به مثالی برای درک بهتر موقعیت‌هایی که همسر را وادار به دروغگویی می‌کند، اشاره کرد و گفت: مثلا شما به همسرتان می گویید، فردا شب عروسی یکی از همکارانتان هست و روی کارت نوشته آقا و بانو، شما که مردد شده بودید بدون بچه بروید عروسی یا کلا نروید، به پیشنهاد همسرتان قرار می شود بچه نزد دختر عموی شوهرتان بماند و همسرتان خودش با دختر عمو هماهنگ کند.

اویار حسینی افزود: صبح که همسرتان قصد رفتن به محل کارش ر دارد، به او یادآوری می‌کنید فراموش نکند که با دختر عمو تماس بگیرد، او با دلخوری به شما چشم می‌گوید اما پیش خود می‌گوید که این زن به همه کاری کار دارد، در طول روز مشغول فعالیت و کار و عصر هم طبق برنامه به باشگاه ورزشی می‌رود و شب به منزل می‌آید، از او سوال می‌کنید «به دختر عمو زنگ زدی؟»، او که فراموش کرده بود می‌گوید، بله.

وی ادامه داد: شب عروسی، پس از آماده شدن، قبل از حرکت یک تماس با دختر عمو می‌گیرید که بچه‌ها را چه ساعتی ببرید ناگهان متوجه می‌شوید دختر عمو از همه جا بی خبر است، وقتی اعتراض‌تان را به همسرتان می‌گویید خیلی خونسرد می‌گوید حتما میخواسته بچه‌ها اونجا نروند، ایراد ندارد خانه مادربزرگشان می‌بریم، و شما اصلا نمی‌دانید چه عکس العملی نشان دهید.


بیشتر بخوانید: پی بردن به راست و دروغ گفتن مردها/ مچ افراد دروغگو را با این ترفندها بگیرید!


همسرانی که برای حمایت بیشتر دروغ می گویند

این مشاور خانواده با اشاره به نوع سوم همسر دروغگو یعنی دروغگویی برای حمایت، بیان کرد: این افراد دروغ می‌گویند تا تحسین و احترام همسرشان را به دست آورند؛ این مردان باور دارند که آگاهی از حقیقت برای همسرشان بسیار سخت است پس دروغ می‌گویند تا مراقب همسرشان باشند، مثلا وقتی از کار بی کار شوند به شما نمی‌گویند تا ناراحت نشوید و معتقدند این مشکل موقتی است و‌ خودشان آن را حل می‌کنند.

اویار حسینی افزود: خودشان را تحت فشار می‌گذارند و به شما دروغ‌های پی در پی می‌گویند اما به چه قیمتی؛ او‌ می‌خواهد به همسرش احساس امنیت و آرامش دهد اما به خاطر فشاری که تنهایی تحمل می‌کند دائم مضطرب و خشمگین است، او علاوه بر فشار مالی که تحمل می‌کند مدام نگران است همسرش واقعیت را نفهمد، امنیتی که در عرض چند ثانیه و در اثر یک اتفاق از بین برود به زندگی مشترک و همسرتان آسیب جدی‌تری می‌زند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
آره ازدواج نکردن خیلی بهتره تا با یه مردی مثله شوهر من که هم خیانتکاره.هم دروغگو.تا اسم جدایی میارم،میگه برو.بچه هارو ازت میگیرم.من هم بدون بچه هام نمیتونم زنده بمونم.هر کار پستی بگید در حقم میکنه.ازش میترسم.هرکاری ازش برمیاد.هرروزم باغصه ، گریه میگذره.الان هم دارم گریه میکنم.خیلی چیزها بعد از ازدواج روشن میشه.همیشه تنها هستم.اونم دنباله خوشگذرانیهای خودشه.علاقه ای هم به من نداره.هشت ساله اینطور. با غم وغصه میگذرونم.نه راه پس دارم نه راه پیش.قانون هم بچه ها رو بش میده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
در خانواده هایی که روابط انسانی و الهی حاکم باشد این نوع رفتارها مشاهده نمی شود وای به حال خانواده ای که زن در مورد شوهرش چنین برداشت هایی دارد و مرد هم دروغ بگوید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
همین عکسی که گذاشتید دروغ است کسی با دروغ گفتن دماغش دراز نمی شود.
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
بابا نکته !!!!خودت تنهایی فهمیدی!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
همسر من به راحتی دروغ میگه طلبکار هم هستِدستشم رو کنی براش مهم نیست،تازه جوری برخورد میکنه باید عذرخواهی هم بکنم.خلاصه یه موجود خاصه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
ادم واسه چی ازدواج کنه خودش مستقل باشه این مردها اگه روی گنج قارون هم باشن بازم دروغ میگن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
بنظرمن برخی مردها هیچ وقت درست نمیشن و همیشه چوپون دروغگو خواهند ماند بمیرند ان شالله شوهرای دروغگو
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
امثال شما خانم های خشن و ناسازگار مرد ها را وادار به دروغ می کنند
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر