کد خبر: ۶۶۳۵۱۴۰
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲
۰۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲
کد خبر : ۶۶۳۵۱۴۰

نشانه های دشمنان حضرت مهدی (ع) را بشناسید +معرفی نشانه های ظهور

تمام مسلمانان و افرادی که به پروردگار و ائمه اعتقاد دارند منتظر ظهور موعودی هستند که روایات فراوانی برای ظهورش وجود دارد.

به گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ همه مسلمانان و افرادی که به پروردگار و ائمه اعتقاد دارند منتظر ظهور موعودی هستند که روایات فراوانی در راستای ظهورش وجود دارد.

فردی از خاندان مطهر حضرت محمد (ص) که با آمدنش عالم دگرگون شده و عدل و داد حاکم خواهد شد.

اما این وعده حتمی نشانه هایی برای خود دارد و منجی پاکی که آمدنش بشارت داده شده است دشمنان فراوانی دارد که باشگاه خبرنگاران جوان قصد دارد در این مطلب نگاهی کلی به نشانه های ظهور و دشمنان حضرت مهدی (عج) داشته باشد، پس پیشنهاد می کنیم این مطلب را از دست ندهید.

:)نشانه های دشمنان حضرت مهدی (ع) را بشناسید +معرفی نشانه های ظهور/ دشمنان امام زمان چه نشانه هایی دارند؟:)

معرفی نشانه های حتمی ظهور

در مجموعه روایات علائم ظهور، از پنج نشانه به صورت ویژه و مستقل سخن به میان آمده است. اهمیت این نشانه‌ها را می‌توان هم از تعدد روایات مربوط به آن‌ها و هم از جداسازی و بیان این نشانه‌ها به شکل مستقل دریافت.

شیخ صدوق در کتاب کمال الدین، با سلسه اسنادش از امام صادق علیه السلام در حدیث معتبری نقل کرده است:


بیشتر بدانید: نشانه هاى آخر الزّمان در سخنان پیامبر اسلام


قَبْلَ قِیَامِ الْقَائِمِ خَمْسُ عَلَامَاتٍ مَحْتُومَاتٍ الْیَمَانِیُّ وَ السُّفْیَانِیُّ وَ الصَّیْحَةُ وَ قَتْلُ النَّفْسِ الزَّکِیَّةِ وَ الْخَسْفُ بِالْبَیْدَاء. [صدوق، کمال الدین، ج2، ص650]

پیش از قیام قائم پنج نشانه حتمی است: یمانی، سفیانی، صیحه آسمانی، شهادت نفس زکیه و خسف بیداء

:)نشانه های دشمنان حضرت مهدی (ع) را بشناسید +معرفی نشانه های ظهور/ دشمنان امام زمان چه نشانه هایی دارند؟:)

نشانه های دشمنان امام مهدی علیه السلام

در طول تاریخ بشر، همواره میان حق و باطل درگیری و دشمنی وجود داشته است. این دشمنی و کشمکش هم چنان تا روز قیامت میان حق و باطل ادامه خواهد داشت و سرانجام، با پیروزی حق بر باطل پایان خواهد پذیرفت.

با تأملی کوتاه در پیروان هر یک از این دو جناح، می توان ویژگی هایی را برای آنان بر شمرد. دشمنان حق عموماً از ویژگی هایی مشابه برخوردارند و وجوه مشترک زیادی میان آنان وجود دارد به همین جهت می توان طبق معیارهای کلی و شناخت های عمیقی که اولیای الهی از اهل باطل ارائه کرده اند، به راحتی آنان را شناسایی کرد و در حوادث روزگار جایگاه خود را در معرکه حق و باطل تشخیص داد و در صفوف حق مداران قرار گرفت.

ویژگی های مخصوص اهل باطل موجب شده است که در طول تاریخ، آنان که به ظاهر، دم از حق و حقیقت زده اما در واقع دل به اهل باطل سپرده اند شناخته شوند.


بیشتر بخوانید: حدیث رسول اکرم(ص) درباره حضرت مهدی(عج) 


اهل ایمان همواره دوستداران فضایل، کمالات و زیبایی ها هستند و هر که جلوه بیشتری از صفات نیک و خصلت های پسندیده در وجودش نمایان باشد در دل ایشان جایگاه والایی دارد. در مقابل، افراد منحرف و پست فطرت که کفر و نفاق در اعماق وجودشان نفوذ کرده، همواره میل به بدی ها و انسان های بد سرشت دارند همین گرایش ها موجب می شود که از موضع گیری آنان در حوادث پیش آمده بتوان به شخصیت واقعی شان پی برد هر چند شناخت برخی افراد، زمان فراوانی لازم دارد.

امیرمؤمنان علیه السلام می فرماید:

«فی تَقَلُّبِ الأحوالِ عِلْمُ جَواهِرِالرِّجالِ؛

در دگرگونی روزگار و پیشامدها می توان درون اشخاص را شناخت.»

دراینجا با ارائه نشانه هایی از دشمنان حضرت مهدی علیه السلام که در حقیقت علائم تمام مخالفان حق است. معیار هایی رابه مشتاقان آن گرامی تقدیم می داریم تا تشخیص صف های حق و باطل بهتر و آسانتر صورت گیرد.

در حقیقت، اصل کلی که در سطور قبل به آن اشاره شد، هم چنان در عصر ظهور نیز پابرجاست؛ گرچه ممکن است در برخی جزئیات تفاوت هایی مشاهده شود.

:)نشانه های دشمنان حضرت مهدی (ع) را بشناسید +معرفی نشانه های ظهور/ دشمنان امام زمان چه نشانه هایی دارند؟:)

کینه از شیعیان اهل بیت علیهم السلام

معاویه در زمان حکومت خود، شیعیان را تحت سخت ترین فشارها قرار داد و پس از او، فرزندش یزید نیز همان شیوه را در پیش گرفت. تاریخ گواهی می دهد که سخت ترین زمان برای شیعیان، زمان معاویه بوده است.


بیشتر بدانید: ماجرای اشاره حضرت لوط نبی به ظهور حضرت مهدی(عج) و یارانش 


شیعیان به سادگی به قتل می رسیدند، یا دست و پایشان بریده می شد، حتی بر اثر تبلیغات شدید اموی و حکومت عبیداللَّه بن زیاد و حجاج در کوفه، آنها را بیشتر کافر و زندیق می گفتند تا شیعه علی علیه السلام!؟

ابن ابی الحدید معتزلی می گوید:

بعد از شهادت حسن بن علی بلا و مصیبتِ شیعیان دو چندان شد و اولیای الهی دائماً در ترس و رعب شدید قرار داشتند زیرا آنان یا به قتل می رسیدند یا در حالت خفا و دوری از شهر و دیار خویش به سر می بردند.

امام حسین علیه السلام با اشاره به وضعیت اسف بار شیعیان در خطبه معروفش در منی می فرماید:

«فَإنّ هذهِ الطّاغَیةَ قَدْ فَعَلَ بِنَا وَ شیعَتِنا ما قَدْ رَأیتُمْ و عَلِمْتُم وَ شَهِدْتُم؛

ای مسلمانان، ستم هایی که این مرد سرکش معاویه، بر ما و شیعیان ما روا داشته را می بینید و می دانید و شاهدید.»

مطابق روایات وارده، دشمنان عصر ظهور نیز با شیعیان این گونه رفتار می کنند. امام باقر علیه السلام در این زمینه فرموده:

گویا من سفیانی سر کرده دشمنان حضرت مهدی علیه السلام را می بینم که در زمین های سرسبز شما در کوفه اقامت گزیده و ندا می دهد که هر کس، سر یک تن از شیعیان علی علیه السلام را بیاورد، هزار درهم پاداش اوست.

در این هنگام، همسایه به همسایه دیگر حمله برده و می گوید این شخص از شیعیان است؛ او را می کشد و هزار درهم جایزه می گیرد.

امام صادق علیه السلام فرمود:

«ما» و «اولاد ابوسفیان» دو خاندان هستیم که به خاطر خدا با یکدیگر دشمنی داریم.


بیشتر بدانید: ماجرای کمک امام زمان(عج) به مردی بت پرست 


ما گفتیم خداوند راست گفت و آنها خداوند را دروغگو خواندند! ابوسفیان به جنگ پیامبر برخاست؛ معاویه به جنگ علی علیه السلام و یزید با حسین مقابله کرد. سفیانی نیز در آخرالزمان به مصاف حضرت قائم (عج)می رود.

:)نشانه های دشمنان حضرت مهدی (ع) را بشناسید +معرفی نشانه های ظهور/ دشمنان امام زمان چه نشانه هایی دارند؟:)

 پیمان شکنی

از دیگر اوصاف دشمنان امام زمان علیه السلام پیمان شکنی و نقض عهد است. آنان به علت حب جاه و دنیاپرستی، به پیمان های خویش وفادار نیستند و عهدشکنی از بارزترین صفات این گروه است.

دشمنان حضرت مهدی علیه السلام با آن حضرت پیمان همکاری و وفاداری امضا می کنند ولی در اندک زمانی آن را به فراموشی سپرده و به جنگ با امام بر می خیزند.

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله از این ماجرا خبر داده و فرموده است:

در آن زمان، میان مسلمانان و رومیان چهار پیمان صلح بسته خواهد شد که چهارمین آن ها متعلق به مردی از خاندان هرقل است که چند سال بیشتر دوام نخواهد یافت. از رسول خدا صلی الله علیه و آله سؤال کردند:

یا رسول اللَّه، در آن روز رهبری مسلمانان به دست کیست؟ حضرت فرمود: فرزندم مهدی.

سپس فرمود: اما آنان پیمان شکنی کرده و با هشتاد لشکر که هر یک دارای 15 هزار سرباز است به شما حمله ور می شوند.

 استفاده ابزاری از مذهب

دشمنان اسلام از هر فرصتی برای ترویج باطل و شکست اهل حق بهره می گیرند.

آنان حتی برای رسیدن به آرزوهای نامشروع خود، از حربه دین بر علیه شخص امام مهدی علیه السلام استفاده می کنند.


بیشتر بدانید: زندگینامه امام زمان حضرت مهدی (عج) 


این دسیسه فریبنده در برنامه دشمنان حضرت مهدی علیه السلام وجود دارد و آنان با توسل به گزاره های دینی و شعارهای مذهبی به جنگ امام زمان علیه السلام خواهند آمد.

امام صادق علیه السلام می فرماید:

چهار هزار نفر از پیروان «سید حسنی» که به گروه زیدیه تمایل دارند از آن سیدِ جوان جدا شده و تمام دلایل و معجزات حضرت مهدی علیه السلام را سحر و جادو می پندارند و با امام زمان خویش به مقابله و مبارزه بر می خیزند. آنان با شعار دین و قرآن صف کشیده با حضرت دشمنی می ورزند و مصحف و قرآن به گردن می آویزند... اما وقتی معجزات و براهین روشن امام زمان علیه السلام را نپذیرند و در مقابل حق عناد ورزند، حضرت مهدی علیه السلام همه آنان را مانند خوارج نهروان، به خاک مذلّت می کشاند و به قتل می رساند.

«سُفیانی» نیز که از سردمداران دشمنان مهدی است، با لباس دین و شعار مذهب به جنگ امام زمان علیه السلام می آید.

«ابن حماد» می نویسد:

سفیانی ظاهری معنوی دارد.

رنگ چهره وی در اثر کثرت عبادت به زردی گراییده و مردم به او اعتقاد دارند. او تلاش ها و حرکت های خود را مذهبی و دینی جلوه می دهد.

گریز از فضیلت و کمال

جبهه باطل همواره از افراد پست و دارای صفات زشت اخلاقی تشکیل می شود و همین خصلت های نابهنجار است که آنان را در مقابل حق مداران و انسان های کامل قرار می دهد.

این ویژگی ها را می توان در چهره دشمنان حضرت مهدی علیه السلام دید.

:)نشانه های دشمنان حضرت مهدی (ع) را بشناسید +معرفی نشانه های ظهور/ دشمنان امام زمان چه نشانه هایی دارند؟:)

در این جا با اوصاف ناپسند چند تن از دشمنان سر سخت حضرت مهدی علیه السلام آشنا می شویم:

سفیانی

خروج وی قبل از ظهور امام زمان علیه السلام، از علایم ظهور بوده و او از دشمنان سرسخت امام است.

امام باقر علیه السلام، درباره ویژگی های این دشمن لجوج حضرت مهدی علیه السلام فرمود: «اگر سفیانی را مشاهده کنی، در واقع پلیدترین مردم را دیده ای. وی دارای رنگی بور، سرخ و کبود است. هرگز سر به بندگی خدا فرود نیاورده و مکه و مدینه را ندیده است.» و نیز آن حضرت فرمود:

سفیانی از فرزندان خالد پسر یزید پسر ابوسفیان است.

علامه مجلسی ره از علی علیه السلام نقل می کند که سفیانی مردی است چهار شانه و بدقیافه که صورت رعب انگیزی دارد.


بیشتر بدانید: ماجرای حیرت‌انگیز تکیه‌زدن امام زمان(عج) به کعبه پس از ظهور! 


دارای سری بزرگ است و بر صورت او آثار آبله به جای مانده است.

وقتی او را ببینی، می پنداری که او یک چشم دارد، نامش عثمان و پدرش عنبسه است و از فرزندان ابوسفیان است.

روایات بسیاری در باره سفیانی وارد شده که او را به نفاق، بد سرشتی و دشمنی با خدا و پیامبر صلی الله علیه و آله به ویژه با حضرت مهدی علیه السلام معرفی می کنند.

در روایت «ابی قبیل» آمده است:

سفیانی بدترین فرمانروایی است که ظهور کرده است. او از دانشمندان، علما و اهل فضل برای رسیدن به مقاصد شیطانی خود یاری می خواهد و هر کس امتناع ورزد، او را به قتل می رساند.

امام علی علیه السلام در مورد اعمال ضد انسانی سفیانی فرمود:

بدا به حال کوفه! سفیانی چه جنایاتی در آن انجام می دهد! به حریم شما تجاوز می کند، کودکان شما را سر می برد و ناموس شما را هتک حرمت می کند.

دجّال

دجال فتنه گری کذّاب و فریبنده است که در آستانه ظهور، موجی از آشوب و فتنه به پا می کند و بسیاری را با دسیسه های شیطانی خود فریب می دهد، اما حضرت مهدی علیه السلام نیرنگ های او را آشکار ساخته و به زندگی او و هوادارانش خاتمه می دهد. هنگامی که علی علیه السلام از جنگ جمل برمی گشت، در ضمن خطبه ای طولانی به علایم آخرالزمان و ظهور دجال اشاره کرد و فرمود:

از جمله آن نشانه ها، دجّالِ بزرگِ یک چشم است که چشم راست او ناپیداست. نام وی صیفی بن عائد است. او ادعای خدایی می کند و وجودش مایه فساد و خونریزی و فتنه های بزرگ است. در سحر و جادو زبردست و در فریب مردم مهارت شدیدی دارد. شیطان صفتان، متمرّدین و اولاد زنا اطراف او گرد می آیند.

شیصبانی

او نیز از دشمنان اهل بیت- علیهم السلام- و حضرت مهدی علیه السلام است. ریشه او به بنی عباس می رسد و شخصی بد کردار و شیطان صفت و گمنام است. امام باقر علیه السلام به «جابر جعفی» فرمود:

سفیانی خروج نمی کند، مگر آن که قبل از او شیصبانی در سرزمین عراق خروج نماید. او همانند جوشیدن آب از زمین، یکباره پیدا می شود و فرستادگان شما را به قتل می رساند.. . بعد از آن، در انتظار خروج سفیانی و ظهور قائم باشید.

 هتک حرمت مکان های مقدس

شکستن قداست مکان های مقدس، یکی از اهداف دشمنان حق است.

همچنانکه دشمنان اهل بیت علیهم السلام در دوران های گذشته احترام شهر مقدس مدینه و مکه را از بین بردند و برای رسیدن به امیال شیطانی خویش، امنیت و آسایش و قداست این دو شهر معنوی را مورد هجوم قرار دادند.

سفیانی نیز به مدینه حمله کرده و آن شهر را سه روز قتل عام خواهد کرد.


بیشتر بدانید: ماجرای دیدار با امام زمان(ع) و فرار شیعیان از ایشان 


سپس با سپاه سی صد هزار نفری خود عازم مکه می شود، اما به قدرت الهی در سرزمین «بیداء» به زمین فرو می روند.

خود سفیانی نیز به دستور امام در بیت المقدس گرفتار شده و کشته خواهد شد.

ترویج مفاسد اخلاقی

دشمنان امام مهدی علیه السلام مفاسد اخلاقی را ترویج کرده و ماهیت دین ستیزی خود رابه نمایش خواهند گذاشت. محدث قمی به نقل از «کفایةالموحدین» آورده است:

هنگامی که دجّال خروج کند، اهل نفاق و فراریان از دین، آلات لهو و لعب و انواع فساد و فحشا را ترویج می کنند.

دجال و پیروانش با این اعمال خلاف شرع، افراد ضعیف العقل و ضعیف الایمان را فریب داده و با خود همراه می سازند.

:)نشانه های دشمنان حضرت مهدی (ع) را بشناسید +معرفی نشانه های ظهور/ دشمنان امام زمان چه نشانه هایی دارند؟:)

غرور و خودخواهی

افراد خودخواه زیادی در میان دشمنان حضرت مهدی علیه السلام مشاهده می شوند.

عبداللَّه بن ابی یعفور می گوید: از امام صادق علیه السلام شنیدم که فرمود:

«وَیلٌ لِطُغاةِ الْعَرَبِ مِن شَرٍّ قَدِ اقْتَرَبَ، فَقُلتُ! جُعِلتُ فِداک کم مَعَ القائِم علیه السلام مِنَ العَرَب؟ قالَ شَی ءٌ یسیرٌ، فَقُلتُ وَاللَّهِ انَّ مَنْ یصِفُ هذَا الأمرَ مِنْهُم لَکثیرٌ، فَقالَ: لابُدَّ لِلنَّاسِ انْ یمَحَّصوا وَ یمَیزوا وَ یغَربَلوا، وَ یخرُجُ مِنَ الغَربالِ خَلقٌ کثیرٌ»؛

وای بر خودخواهان و سرکشان عرب از شری که نزدیک است آنان را فرا بگیرد! عرض کردم: قربانت گردم، چه تعدادی از عرب با حضرت قائم علیه السلام خواهند بود؟ امام فرمود:

تعداد اندکی. گفتم: قسم به خدا، کسانی که این امر را توصیف می کنند، بسیارند!؟ فرمود: مردم باید امتحان شوند تا از یکدیگر جدا گردند و از غربال این امتحان، بسیاری خارج خواهند شد.

آن حضرت در روایت دیگری فرمود: هرگاه قائم ما قیام کرد و حرکت خود را آغاز نمود، با شتاب تمام به لشکر آن حضرت بپیوندید! به خدا سوگند، گویا من او را بین رکن و مقام می بینم که مردم با او و کتابی نوین بیعت می کنند؛ در حالی که این امر بر عرب سخت و ناگوار است! وای بر گردنکشان و خودخواهان عرب، از شری که در آینده ای نزدیک دامنگیر آنان خواهد شد.

عالمان بی عمل

در میان دشمنان امام مهدی علیه السلام افرادی خواهند بود که در ظاهر متدین و عالم به شریعت نبوی محسوب می شوند، اما در مقام عمل برخلاف دستورات قرآن و پیامبر صلی الله علیه و آله عمل خواهند کرد.

علی علیه السلام از وجود عالمان بی عمل در میان دشمنان حضرت مهدی علیه السلام خبر داد و فرمود:

هنگامی که قائم ما قیام کند، هفتاد تن از عالمان بی عمل را که بر خدا و پیامبرش صلی الله علیه و آله دروغ بسته و در میان شیعیان اختلاف و دو دستگی ایجاد نموده اند، از میان صفوف مردم بیرون کشیده و همه را به قتل می رساند.

امام باقر علیه السلام نیز از برخی اهل مسجد خبر داد که با آن حضرت به دشمنی بر می خیزند. آن حضرت در این زمینه فرمود:

هنگامی که صاحب الامر علیه السلام بر طبق احکام الهی و سنت پیامبر صلی الله علیه و آله حکم کند، گروهی از مسجد بیرون آمده و آهنگ مقابله و جنگ با آن حضرت را خواهند کرد. امام عصر علیه السلام نیز به یارانش دستور می دهد که این دینداران عالم نما را دستگیر کرده و به کیفر اعمالشان برسانند.


بیشتر بدانید: چرا اعتقاد به ولادت حضرت مهدی(عج) اهمیت دارد؟ 


یاران مهدی علیه السلام آنان را در محله تَمّارین (خرما فروشان) کوفه دستگیر کرده و به قتل می رسانند و اینان آخرین گروهی هستند که بر قائم آل محمد علیه السلام خروج می نمایند.

 تلاش برای نفی ارزش ها

دشمنان حضرت امام زمان علیه السلام تبلیغات گسترده ای برای سرکوب قیام آن حضرت به کار می گیرند که در نتیجه آن، شناخت ارزش ها از ضد ارزش ها سخت و مشکل می شود. تبلیغات دروغین بر روح و روان مردم چنان پنجه می اندازد که قدرت تفکر و اندیشه و انتخاب از آنان سلب می شود. به همین جهت، هنگامی که امام ظهور می کند و احکام اصیل اسلام را با بلیغ ترین و منطقی ترین سخنان خود معرفی کرده و هدفش را بیان نموده و اصول اسلامی راعرضه می کند عده ای می گویند او دین جدید و کتاب نوینی آورده است.

دشمنان حضرت ولی عصر علیه السلام با همین شیوه به میدان مبارزه با حق و امام زمان علیه السلام خواهند آمد. طبق روایات، در اثر هجوم تبلیغاتی دشمن، ارزش ها آن چنان دگرگون جلوه می کنند که شناخت حق از باطل دشوار می شود. علی علیه السلام با اشاره به این وضعیت نابسامان فرهنگی فرموده است:

«وَ غَارَ الصِّدْقُ وَ فاضَ الکذْبُ وَاسْتَعمَلَت المَوَدَّةُ بِالّلسانِ و تَشاجَرَ النَّاسُ بِالقُلوبِ و صارَ الفُسوقُ نَسَباً وَ العِفافُ عَجَباً؛

راستی از میان رفته و دروغ شایع می شود. مردم در زبان باهم دوست و در دل با همدیگر دشمن هستند. به گناه افتخار می کنند و از پاکدامنی به شگفت می آیند.

در آن زمان، تشخیص حق از باطل و استوار ماندن بر مسیر الهی، امری آسان و سهل نیست. بدین جهت امام زین العابدین علیه السلام فرموده اند:

«مَن ثَبَّتَ عَلی مُوالاتِنا فی غَیبَةِ قائِمِنا اعطاهُ اللَّهُ اجرَ ألفِ شهیدٍ مِثلَ شُهداءِ بدر»

هر کس در ایام غیبت حضرت قائم علیه السلام بر ولایت ما اهل بیت استوار و ثابت قدم بماند، خداوند به او پاداش هزار شهید همانند شهدای بدر را عنایت خواهد کرد.

رسول گرامی اسلام کسانی که در دین و ایمان خود در عصر ظهور ثابت قدم مانده و پاسبان ارزش ها هستند ستایش کرده و می فرماید:

پروردگارا، مرا به ملاقات برادرانم نایل گردان.. . چرا که پایداری آنان در حفظ دینشان، از کار کسی که در دل شب تاریک، شاخه پر تیغ گیاه قتاد را با کف دست خود هموار سازد و از کسی که پاره آتش را در دست خود نگه داشته سخت تر است.

آنان چراغ های هدایت در میان ظلمت فتنه ها هستند که خداوند متعال از هرگونه انحراف و کج روی آنان را مصون داشته و رهایی بخشیده است!

درمعرض تیرهای غیبی

به گواهی تاریخ، تمام افرادی که به نحوی در روزگاران گذشته با اهل بیت علیه السلام دشمنی کردند، در مدت کوتاهی به عواقب اعمال خود دچار گشته و آتش قهر الهی آنان را فرا گرفت.

مخالفین حضرت مهدی علیه السلام در این سرنوشتِ دشمنان اهل بیت پیامبر صلی الله علیه و آله مشترک می باشند؛ یعنی همه آنان یا با تیرهای غیبی الهی یا با ضربت قهر امام عصر علیه السلام به هلاکت خواهند رسید.

رسول خدا صلی الله علیه و آله در مورد هلاکت لشکر سفیانی به قهر الهی فرمود:

سفیانی از بیابان خشک دمشق خروج می کند و در دمشق فرود می آید. آن گاه دو لشکر- یکی به سوی مشرق و یکی به سوی مدینه- روانه می کند تا به زمین بابل و شهر نفرین شده بغداد وارد می شوند.

آنها بیش از سه هزار تن را می کشند و بالغ بر یکصد زن را هتک حرمت می کنند. سپس از آن جا بیرون آمده و به کوفه می روند و بعد از کشتار و ویرانی به شام روی می آورند تا این که لشکر هدایت آنان را قلع و قمع می کند. اما لشکر اعزامی به سوی مدینه، سه شبانه روز در آن شهر مقدس به کشتار و غارت و چپاول می پردازد و سپس به سوی مکه روانه می شود، ولی هنگامی که به سرزمین بیداء برسند، خداوند به حضرت جبرئیل فرمان می دهد که آنان را نابود گرداند.

جبرئیل به آن منطقه ضربتی می زند و زمین تمامی لشکر سفیانی را در خود فرو می برد و به غیر از دو نفر از جهنیه- که برای گزارش خبر زنده می مانند- همه افراد هلاک می شوند.

:)نشانه های دشمنان حضرت مهدی (ع) را بشناسید +معرفی نشانه های ظهور/ دشمنان امام زمان چه نشانه هایی دارند؟:)

دلبستگی به حکومت های زوال پذیر

گرچه دشمنان اهل بیت علیه السلام و دولت های ستمگر اموی و عباسی و سایر حکومت های غاصب از اول تاریخ تا به حال از میان رفتند و پیامبران و امامان و تمامی حق طلبان عالم بافداکاری و شهادت خود موجب رسوایی آنان گردیدند اما بنا بر مشیت الهی و سنت تغییر ناپذیرش تاریخ ادامه یافت و انسان های دیگری نیز بر اریکه قدرت تکیه زدند و آزمایش شدند. ولی درعصر ظهور، با زوال و نابودی دشمنان حضرت مهدی علیه السلام، دیگر بساط ظلم و ستم از روی زمین برچیده شده و طومار دشمنان انسانیت درهم پیچیده می گردد.

هم چنان که در دعای ندبه آرزوی چنین روزی را داریم:

«أین المنتظرُ لإقامَةِ الامَتِ و العِوَجِ، أینَ المُرتَجی لإزالَةِ الجَورِ و العُدوانِ، أینَ قاصمُ شَوکةِ المُعتَدینِ، أینَ هادِمُ أبنیةِالشِّرک والنِّفاقِ، أینَ مُبیدُ اهلِ الفُسوقِ و العِصیانِ و الطغیانِ، أینَ مبیدُالعُتاةِ و المَرَدَة، أینَ مستأصِلُ أهلِ العِنادِ و التَّضلیلِ و الألحادِ...»

کجاست آن  آقایی که انتظارش را می کشیم، اختلاف و کجی ها را به راستی آورد؟ کجاست آن که امید داریم اساس ظلم و عدوان را از عالم ریشه کن کند؟ کجاست آن که شوکت و اقتدار ستمگران را در هم بشکند؟ کجاست آن که بناها و تشکیلات شرک و نفاق را ویران کند؟

کجاست آن که اهل فسق، گناه و طغیان را از میان بردارد؟ کجاست آن که متکبران خودخواه و سرکش عالم را سر جایشان بنشاند؟

کجاست آن که معاندان و گمراه کنندگان خلق و ملحدان را عاجز و درمانده سازد؟

انتهای پیام/

 

بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۹۹
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
سلام بر شما دوستداران امام زمان علیه السلام خداوند متعال جزای خیر دنیا و آخرت عنایت فرماید،اگر در اول متن منبع هم ذکر شود عالیترین متن ها میشود احسنت بر شما،احسنت
منتظر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
یا صاحب الزمان ادرکنی... خدایا به حق بانو فاطمه زهرا قسمت میدم منو از یاران صاحب الزمان قرار بده . مبادا روزی دانسته یا نادانسته مقابل حضرت بایستم .یا الله
محمد نبی
|
Afghanistan
|
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۷
خداوند ج خیر دنیا و آخرت نصیب تان کند ازینکه مطلب خیلی ارزنده را گذاشتید.
عشرت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
سلام
خداقوت
ممنون از مطالب زیبا
انشاالله امام زمان عج ظهور کنند وعدل وداد همه جا حاکم گردد
اجرکم عندالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
انشاء الله همه بتونیم اون روز رو ببینیم.ولی امیدوارم لیاقت بخشیده شدن رو داشته باشم.
علی تقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
سلام
1_در 23 نوامبر 2035 میلادی مصادف با 2 آذرماه 1414 خورشیدی و 23 رمضان 1457 قمری صبح روز جمعه تکه سنگ جدا شده از یک شهاب سنگ بزرگ در خلیج عدن سقوط خواهد کرد
2_تا عید نوروز سال1415 خورشیدی فقط 2 میلیارد انسان بر روی کره خاکی باقی خواهد ماند، عده ای بر اثر کرونا و امثال کرونا و سایر بلایای طبیعی، و عده ای هم در اثر جنگ و خونریزی های شدید از بین خواهند رفت
3_از همین امسال (1399 هجری شمسی) تا هفت سال نزولات آسمانی بسیار فراوان خواهد بود و بعد از هفت سال فراوانی، هفت سال دیگر قحطی و خشکسالی بی سابقه ای بوجود خواهد آمد و بعد از هفت سال قحطی دوباره یک سال باران و برف فراوانی خواهد بارید
لطفا همه را به خاطر بسپارید و منتظر باشید
اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
مگه علم غیب داری
صالح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
اللهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
هرکسی وجدان خودش بیدارش میکنه ازگناه انشاءالله که متوجه بشیم دست ازگناه بکشیم امام زمان دستمون حتما میگیره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
اللهم الرزقنی زیارت المهدی (ص) و شفاعت المهدی.اللهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
خدایا مارو به راه راست هدایت کن،تا شرمنده مولایمان نشین
الهی امین
نورالهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
سلام علیکم عالی بود
هاله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
بسیار متن دقیق و زیبایی بود انشالا در زمره ی یاران امام زمان باشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
برا سلامتی و تعجیل در فرج اقا امام زمان عج صلوات اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
ممنون وانشألله هرچه زودتر زمینه وزمان ظهورمحقق شودآمین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
سلام درود بر حضرت مهدی حج فرج...
بهناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۵
خیلی عالیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
سلام.ای کاش کلا یه کانال جداگانه فرهنگی مذهبی داخل تلگرام میذاشتین،برای همه جور پرسش و پاسخ دینی و روشنگری
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۱
مردانه توبه کنید که به حق آبروی آبرو دار ها خدا متعال توبیخ ها رو ان شاء الله بپذیرد و مقدمات ظهور آماده و آرامش دنیا به ظهور حضرت قائم آل محمد به وقوع بپیوندد،،،اشهد ان لا اله الاالله واشهدان محمدرسول الله،اشهد ان علی ولی الله،،،،اللهم عجل لولیک فرج
ن ع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
سلام من هر روز برای سلامتی وظهور حضرت مهدی ۲۰۰ بار صلوات میفرستم وایه الکر سی مخوانم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
سلام،التماس دعا
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
سلام
زیاد نماز بخوانیم ذکر خدا رو در طول روز و شب داِِیم بر دل داشته باشیم
یکی از یاران امام میشیم به اذن خدا
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
بسم الله الرحمن الرحیم . توکل بر خدا . هرچه خواهد همان خواهد شد . فقط دوستان عزیز با حلوا حلوا گفتن چیزی پدید نمی اید . انشا الله از یاران حضرت شوید . مشکل اصلی ظهور حضرت . (گناه کردن ما هاست )
شکوه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۸
اول حفظ دین بعد حفظ کشور بعد حفظ ارزش ها
یا علی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۵
سلام درودخدا برولی امرمسلمین امام خامنه ای بکوشیم تافرمان بردارباشیم وحرف گوش کن عمل به دستورات حضرت اقا یعنی عمل به دستورات پیغمرص که فرموددوچیز دربین شما به امانت گذاشتم قران واهل بیتم حضرت اقا که ازفرزندان فاطمه زهرا ع دخت پیامبر وهمسر علی مرتضی ع است چنگ بزنیم به دامان اولاد فاطمه زهرا و علی ع ومتفرق نشویم تا رستگار شویم مطالعه کنیم به فرزندانمان بیاموزیم تا از جهل وجهالت تاریکی وگمراهی اخرالزمان نجات پیداکنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
من خیلی دوست دارم آدم خوبی باشم ولی خیلی وقتهاازکوره درمیرم اعصابم زود خورد میشه واحساس میکنمثواب کارای خوبم از دستم می ره کاش امام زمان دستموبگیره
پاسخ ها
سحرخیز
| United States |
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
ای کسانی که ایمان واقعی دارید از صبر ونماز خواندن زیاد کمک بگیرید
۰۹۹۰
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
خیلی خوب است توجهم را یه جایی خیلی جلب کرد که نوشته یکی از خاندان پیامبر اکرم می آید و با آمدنش عالم و جهان دگرگون میشود از مطالبتان خیلی ممنونم.
عجل لولیک الفرج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۹
سلام مطلبتان بسیار عالی بود بعضی وقتا احساس میکنم منم یکی از دشمنان هستم با اینکه خیلی دلم میخاد امام زمان (عج)هر چه زودتر ظهور کنن لطفا برام دعا کنید
ادم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
آقا جونم دل شیعه از دوری تو خون شد اللهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
بسیار عالی ممنون از مطالب زیبایتان اجرتان با آقایمان امام زمان علیه سلام
.
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۳
بهترین مطلب بود احسنت
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
ممنون که ازاینجورچیزها می نویسیدوآدم های مشتاق دیدار آقاروهوشیارمی کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
عالی‌بودبه‌امیددیداردردانه‌رهراوحکومت‌عدلش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
سلام مابه اقای غریب ای پسرفاطمه قلبهاازدوریت به تنگ امده اقا توراجان مادرت زهرابیااللهم عجل لولیک الفرج
yosef
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
ممنون از مطالبتون خوب بود
نورالدین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
عالی بود.اللهم صل علیمحمد وال محمد وعجل فرجهم
ابوالفضل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
الهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
اللهم انصر الاسلام و المسلمین و اخذل الکفار و المنافقین
ص
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۳
الهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
اللهم عجل لولیک الفرج
مهری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
السلام علیکم یا مهدی
در انتظار ظهورت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
ظهور نزدیک است اللهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
اللهم عجل لولیک الفرج
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
اللهم عجل لولیک الفرج
واقعا احساس میکنم این ماه رمضان میاد آقامون مهدی فاطمه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
ممنون ازاین اطلاعات الهم عجل لولیک الفرج.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۷
اللهم عجل لولیک الفرج.یامهدی ع
مرتضي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
اللهم عجل الوليک الفرج .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
اللهم عجل الولیک الفرج
بنده مرید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
سلام علیکم
به خود بنگرید...
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
خدا فقط کمک کنه که تو دام فتنه های آخرالزمانی گرفتار نشیم...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
خدایا از گناهانمان بگذر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
التماس دعا دارم
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
دشمنان امام زمان همین جا کنار ما اعم از اختلاسگران ، رانت خواران ، اقا زاده ها ، انهایی که به اسم دین و مقدسات به مردم دروغ می گویند ، انهایی که حقوق های نجومی دریافت می کنند ، انهایی که بیت المال را غارت می کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
تشكر از این اطلاعات گرانبها.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
الهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
سلام بر مهدی موعود (عج)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
اِلهى عَظُمَ الْبَلاَّءُ وَبَرِحَ الْخَفاَّءُ وَانْكَشَفَ الْغِطاَّءُ وَانْقَطَعَ الرَّجاَّءُوَضاقَتِ الاْرْضُ وَمُنِعَتِ السَّماَّءُ واَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَاِلَيْكَالْمُشْتَكى وَعَلَيْكَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَالرَّخاَّءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ اُولِى الاْمْرِ الَّذينَ فَرَضْتَ عَلَيْنا طاعَتَهُمْ وَعَرَّفْتَنا بِذلِكَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَريباً كَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ يا مُحَمَّدُ يا عَلِىُّ يا عَلِىُّ يا مُحَمَّدُ اِكْفِيانى فَاِنَّكُما كافِيانِ وَانْصُرانى فَاِنَّكُما ناصِرانِ يا مَوْلانا يا صاحِبَ الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِكْنى اَدْرِكْنى اَدْرِكْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ يا اَرْحَمَ الرّاحِمينَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطّاهِرينَ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
سلام
به كوري دشمنان اسلام و امام زمان. عج. او خواهد امد
اللهم عجل لوليك الفرج
ش ه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
ممنونم از این اطلاعات گرانبها. خواهشمندم تداوم داشته باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
الهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
بسیار مطلب ارزنده ای بود تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
یا حضرت مهدی منتظر فرجت هستیم
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
نشانه های دشمنان حضرت مهدی (ع) را بشناسید +معرفی نشانه های ظهور
محمد غ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
سلام ,با این تفاسیر,هنوز تا ان روز فاصله زیادی داریم.شاید هزاران سال.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
الهم صل علی محمدو ال محمد و عجل فرجهم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
خدا انشاالله هدایتت کنه
⚘⚘⚘اللهم عجل لولیک فرج⚘⚘⚘
مصطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
صلی الله وعلیک یااباصالح المهدی ادرکنی

این جا توایران یه نفرهست که خیلی تنهاست خیلی مظلومه ولیکن جلوی همه دشمنا وایستاده ای کاش همه مثل اون باشیم
آمین یارب العالمین
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
به امید شهادت در رکاب آقا....به امید سربازی و نوکری آقا...خدایا آقای خوب ما را برسان....اللهم عجل لولیک الفرج....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
اللهم عجل لولیک الفرج
اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
باوحدت و افتخار ازامام عزیزمان حمایت خواهیم کرد. مرگ برفتنه. نفاق. کفار. وهابیون. هیچی نیستن. عصبانی شیعیان و اهل سنت اهل بیت دوست وحدت داریم. کفر. نفاق نابوده مطمئن باشید وعده های خدا محقق می‌شود. جهنمی می‌شوند. تفرقه اندازان. فساد. ریا تزویر. جاه طلبی و مقام و منزلت شیطانی نابودمیشه. السلام علیک یا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف سلام متتظرانت بی طاقت شدن. زودبیا. فدای مرامت. ای بنده خدا.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
انشا الله خدا هدایت کند کسانی که مثل بنده ایمانشان کامل نشده واحیانا از سر جد یا مزاح ظهور منجی بشریت ،حضرت مهدی ناموس شیعه وناجی بشر شک وشبه ای در وجودشان هست ،یادحجت ابن الحسن عجل الله ظهورک ،انشاالله همه ما را در زمره منتظرین وسربازان خودش بنویسند ،اممین ،
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
ظهور حضرت مهدی عج حقه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
انشالله خدا همه ما رو در زمره پيروان حضرت مهدي عج قرار بده و هدايتمون بکنه به راه حق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
آقا جان ما فقط منتظر خودت هستیم و پیرو هیچ جریانی نیستیم هیچ جریانی حتی جریانات به نام تو ما فقط خودت میخوایم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
خدا دشمنان اهل بیت ع را نابود کنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
چرا منفی دادین خدا همتونو ریشه کن کنه دشمنان اسلام و اهل بیت
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
ای صاحب الزمان ایا وقت ان نرسیده که بیایی؟ مابیایم پابوست بااین همه روسیاهیی.بیااقاجون ماچشم براهیم دردانتظار توخیلی سخته،مامنتظراقامونیم خیلی وقته.شاد کن دلای منتظر براهِت اقاجان زود بیاجانم فدایِت.امین یارب اللعالمین؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
خدایاخودت راهی پیش پای مومنین بگذارتا ازراه راستی خارج نشوند وبه کوری چشم تمام دشمنان اهل بیت ومومنین مخلص خداوند غیبت کبیر به سرخواهد امد وبساط ظالمان برچیده خواهد.امین یارب العالمین
بالاترازفرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
اللهم عجل لولیک الفرج المهدی ع
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
مختلسین، محتکرین و کسانی که به بیت المال دست اندازی میکنند و تمام کسانی که باید در مقابل این گروهها بایستند ولی اقدام موثری انجام نمیدهند به طور قطع و یقین دشمنان اصلی امام زمان هستند
سیامک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
راستی از میان رفته و دروغ شایع می شود. مردم در زبان باهم دوست و در دل با همدیگر دشمن هستند. به گناه افتخار می کنند و از پاکدامنی به شگفت می آیند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
اللهم عجل لولیک
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
خدا انشالله به ما رحم کنه چون خیلی گناهکاریم و انشالله ما رو جزء یاران امام زمان (عج) قرار بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
السلام علیک یا صاحب الزمان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
جانم به فدایت یا امام زمان عج
حجت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
تشکر
عالی بود
این مطالب رو که معمولا 5 و جمعه تو سایت می زارین می خونم جالب و مفید و
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
هنگامی که قائم ما قیام کند، هفتاد تن از عالمان بی عمل را که بر خدا و پیامبرش صلی الله علیه و آله دروغ بسته و در میان شیعیان اختلاف و دو دستگی ایجاد نموده اند، از میان صفوف مردم بیرون کشیده و همه را به قتل می رساند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
هنگامی که قائم ما قیام کند، هفتاد تن از عالمان بی عمل را که بر خدا و پیامبرش صلی الله علیه و آله دروغ بسته و در میان شیعیان اختلاف و دو دستگی ایجاد نموده اند، از میان صفوف مردم بیرون کشیده و همه را به قتل می رساند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
بسم الله الرحمن الرحيم
أَمَّنْ یُجِیبُ الْمُضْطَرَّ إِذا دَعاهُ وَ یَكْشِفُ السُّوءَ وَ یَجْعَلُكُمْ خُلَفاءَ الْأَرْضِ أَ إِلهٌ مَعَ اللَّهِ قَلِیلاً ما تَذَكَّرُونَ
(62/نمل)
گرفتار ربا شده ام .مومنین در این روز عزیز برای رفع گرفتاری اینجانب دعا کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
حاج آقا مسئلتون D:
سپاه سفیانی 3 روز قتل و عام میکند و بعد در سرزمینی توسط جبرئیل به دستور خدا نابود میشوند و در زمین فرو میروند . آیا نمیشود قبل از آن قتل عام این اتفاق بیافتد تا بی گناه هان کمتری کشته شوند ؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
تا جرم و گناهی مرتکب نشوند خداوند چگونه آنها را عذاب کند؟
وگرنه خداوند می تونست جلوی همه کشتارهای بشری را بگیرد اما خدا به انسانها اختیار داده است تا به اعمال خوب و بد آنها را جزا و پاداش دهد.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
اللهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
دشمنان اقا اختلاسگران دروغ گویا متجاوزان ادم کشان وحامیانشان هستند و نابود و رسوا خواهند شد ان شاا......
فرج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
اللهم عجل فرجهم
فرج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
اللهم عجل فرجهم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
سلامتی و ظهور مهدی موعود عج سه صلوات بفرستیم
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
الهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
ان شاء الله از منتظران ظهور باشیم. اللهم عجل لولیک الفرج.
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر