نشانه های دشمنان حضرت مهدی (ع) را بشناسید +معرفی نشانه های ظهور

تمام مسلمانان و افرادی که به پروردگار و ائمه اعتقاد دارند منتظر ظهور موعودی هستند که روایات فراوانی برای ظهورش وجود دارد.

به گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ همه مسلمانان و افرادی که به پروردگار و ائمه اعتقاد دارند منتظر ظهور موعودی هستند که روایات فراوانی در راستای ظهورش وجود دارد.

فردی از خاندان مطهر حضرت محمد (ص) که با آمدنش عالم دگرگون شده و عدل و داد حاکم خواهد شد.

اما این وعده حتمی نشانه هایی برای خود دارد و منجی پاکی که آمدنش بشارت داده شده است دشمنان فراوانی دارد که باشگاه خبرنگاران جوان قصد دارد در این مطلب نگاهی کلی به نشانه های ظهور و دشمنان حضرت مهدی (عج) داشته باشد، پس پیشنهاد می کنیم این مطلب را از دست ندهید.

:)نشانه های دشمنان حضرت مهدی (ع) را بشناسید +معرفی نشانه های ظهور/ دشمنان امام زمان چه نشانه هایی دارند؟:)

معرفی نشانه های حتمی ظهور

در مجموعه روایات علائم ظهور، از پنج نشانه به صورت ویژه و مستقل سخن به میان آمده است. اهمیت این نشانه‌ها را می‌توان هم از تعدد روایات مربوط به آن‌ها و هم از جداسازی و بیان این نشانه‌ها به شکل مستقل دریافت.

شیخ صدوق در کتاب کمال الدین، با سلسه اسنادش از امام صادق علیه السلام در حدیث معتبری نقل کرده است:


بیشتر بدانید: نشانه هاى آخر الزّمان در سخنان پیامبر اسلام


قَبْلَ قِیَامِ الْقَائِمِ خَمْسُ عَلَامَاتٍ مَحْتُومَاتٍ الْیَمَانِیُّ وَ السُّفْیَانِیُّ وَ الصَّیْحَةُ وَ قَتْلُ النَّفْسِ الزَّکِیَّةِ وَ الْخَسْفُ بِالْبَیْدَاء. [صدوق، کمال الدین، ج2، ص650]

پیش از قیام قائم پنج نشانه حتمی است: یمانی، سفیانی، صیحه آسمانی، شهادت نفس زکیه و خسف بیداء

:)نشانه های دشمنان حضرت مهدی (ع) را بشناسید +معرفی نشانه های ظهور/ دشمنان امام زمان چه نشانه هایی دارند؟:)

نشانه های دشمنان امام مهدی علیه السلام

در طول تاریخ بشر، همواره میان حق و باطل درگیری و دشمنی وجود داشته است. این دشمنی و کشمکش هم چنان تا روز قیامت میان حق و باطل ادامه خواهد داشت و سرانجام، با پیروزی حق بر باطل پایان خواهد پذیرفت.

با تأملی کوتاه در پیروان هر یک از این دو جناح، می توان ویژگی هایی را برای آنان بر شمرد. دشمنان حق عموماً از ویژگی هایی مشابه برخوردارند و وجوه مشترک زیادی میان آنان وجود دارد به همین جهت می توان طبق معیارهای کلی و شناخت های عمیقی که اولیای الهی از اهل باطل ارائه کرده اند، به راحتی آنان را شناسایی کرد و در حوادث روزگار جایگاه خود را در معرکه حق و باطل تشخیص داد و در صفوف حق مداران قرار گرفت.

ویژگی های مخصوص اهل باطل موجب شده است که در طول تاریخ، آنان که به ظاهر، دم از حق و حقیقت زده اما در واقع دل به اهل باطل سپرده اند شناخته شوند.


بیشتر بخوانید: حدیث رسول اکرم(ص) درباره حضرت مهدی(عج) 


اهل ایمان همواره دوستداران فضایل، کمالات و زیبایی ها هستند و هر که جلوه بیشتری از صفات نیک و خصلت های پسندیده در وجودش نمایان باشد در دل ایشان جایگاه والایی دارد. در مقابل، افراد منحرف و پست فطرت که کفر و نفاق در اعماق وجودشان نفوذ کرده، همواره میل به بدی ها و انسان های بد سرشت دارند همین گرایش ها موجب می شود که از موضع گیری آنان در حوادث پیش آمده بتوان به شخصیت واقعی شان پی برد هر چند شناخت برخی افراد، زمان فراوانی لازم دارد.

امیرمؤمنان علیه السلام می فرماید:

«فی تَقَلُّبِ الأحوالِ عِلْمُ جَواهِرِالرِّجالِ؛

در دگرگونی روزگار و پیشامدها می توان درون اشخاص را شناخت.»

دراینجا با ارائه نشانه هایی از دشمنان حضرت مهدی علیه السلام که در حقیقت علائم تمام مخالفان حق است. معیار هایی رابه مشتاقان آن گرامی تقدیم می داریم تا تشخیص صف های حق و باطل بهتر و آسانتر صورت گیرد.

در حقیقت، اصل کلی که در سطور قبل به آن اشاره شد، هم چنان در عصر ظهور نیز پابرجاست؛ گرچه ممکن است در برخی جزئیات تفاوت هایی مشاهده شود.

:)نشانه های دشمنان حضرت مهدی (ع) را بشناسید +معرفی نشانه های ظهور/ دشمنان امام زمان چه نشانه هایی دارند؟:)

کینه از شیعیان اهل بیت علیهم السلام

معاویه در زمان حکومت خود، شیعیان را تحت سخت ترین فشارها قرار داد و پس از او، فرزندش یزید نیز همان شیوه را در پیش گرفت. تاریخ گواهی می دهد که سخت ترین زمان برای شیعیان، زمان معاویه بوده است.


بیشتر بدانید: ماجرای اشاره حضرت لوط نبی به ظهور حضرت مهدی(عج) و یارانش 


شیعیان به سادگی به قتل می رسیدند، یا دست و پایشان بریده می شد، حتی بر اثر تبلیغات شدید اموی و حکومت عبیداللَّه بن زیاد و حجاج در کوفه، آنها را بیشتر کافر و زندیق می گفتند تا شیعه علی علیه السلام!؟

ابن ابی الحدید معتزلی می گوید:

بعد از شهادت حسن بن علی بلا و مصیبتِ شیعیان دو چندان شد و اولیای الهی دائماً در ترس و رعب شدید قرار داشتند زیرا آنان یا به قتل می رسیدند یا در حالت خفا و دوری از شهر و دیار خویش به سر می بردند.

امام حسین علیه السلام با اشاره به وضعیت اسف بار شیعیان در خطبه معروفش در منی می فرماید:

«فَإنّ هذهِ الطّاغَیةَ قَدْ فَعَلَ بِنَا وَ شیعَتِنا ما قَدْ رَأیتُمْ و عَلِمْتُم وَ شَهِدْتُم؛

ای مسلمانان، ستم هایی که این مرد سرکش معاویه، بر ما و شیعیان ما روا داشته را می بینید و می دانید و شاهدید.»

مطابق روایات وارده، دشمنان عصر ظهور نیز با شیعیان این گونه رفتار می کنند. امام باقر علیه السلام در این زمینه فرموده:

گویا من سفیانی سر کرده دشمنان حضرت مهدی علیه السلام را می بینم که در زمین های سرسبز شما در کوفه اقامت گزیده و ندا می دهد که هر کس، سر یک تن از شیعیان علی علیه السلام را بیاورد، هزار درهم پاداش اوست.

در این هنگام، همسایه به همسایه دیگر حمله برده و می گوید این شخص از شیعیان است؛ او را می کشد و هزار درهم جایزه می گیرد.

امام صادق علیه السلام فرمود:

«ما» و «اولاد ابوسفیان» دو خاندان هستیم که به خاطر خدا با یکدیگر دشمنی داریم.


بیشتر بدانید: ماجرای کمک امام زمان(عج) به مردی بت پرست 


ما گفتیم خداوند راست گفت و آنها خداوند را دروغگو خواندند! ابوسفیان به جنگ پیامبر برخاست؛ معاویه به جنگ علی علیه السلام و یزید با حسین مقابله کرد. سفیانی نیز در آخرالزمان به مصاف حضرت قائم (عج)می رود.

:)نشانه های دشمنان حضرت مهدی (ع) را بشناسید +معرفی نشانه های ظهور/ دشمنان امام زمان چه نشانه هایی دارند؟:)

 پیمان شکنی

از دیگر اوصاف دشمنان امام زمان علیه السلام پیمان شکنی و نقض عهد است. آنان به علت حب جاه و دنیاپرستی، به پیمان های خویش وفادار نیستند و عهدشکنی از بارزترین صفات این گروه است.

دشمنان حضرت مهدی علیه السلام با آن حضرت پیمان همکاری و وفاداری امضا می کنند ولی در اندک زمانی آن را به فراموشی سپرده و به جنگ با امام بر می خیزند.

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله از این ماجرا خبر داده و فرموده است:

در آن زمان، میان مسلمانان و رومیان چهار پیمان صلح بسته خواهد شد که چهارمین آن ها متعلق به مردی از خاندان هرقل است که چند سال بیشتر دوام نخواهد یافت. از رسول خدا صلی الله علیه و آله سؤال کردند:

یا رسول اللَّه، در آن روز رهبری مسلمانان به دست کیست؟ حضرت فرمود: فرزندم مهدی.

سپس فرمود: اما آنان پیمان شکنی کرده و با هشتاد لشکر که هر یک دارای 15 هزار سرباز است به شما حمله ور می شوند.

 استفاده ابزاری از مذهب

دشمنان اسلام از هر فرصتی برای ترویج باطل و شکست اهل حق بهره می گیرند.

آنان حتی برای رسیدن به آرزوهای نامشروع خود، از حربه دین بر علیه شخص امام مهدی علیه السلام استفاده می کنند.


بیشتر بدانید: زندگینامه امام زمان حضرت مهدی (عج) 


این دسیسه فریبنده در برنامه دشمنان حضرت مهدی علیه السلام وجود دارد و آنان با توسل به گزاره های دینی و شعارهای مذهبی به جنگ امام زمان علیه السلام خواهند آمد.

امام صادق علیه السلام می فرماید:

چهار هزار نفر از پیروان «سید حسنی» که به گروه زیدیه تمایل دارند از آن سیدِ جوان جدا شده و تمام دلایل و معجزات حضرت مهدی علیه السلام را سحر و جادو می پندارند و با امام زمان خویش به مقابله و مبارزه بر می خیزند. آنان با شعار دین و قرآن صف کشیده با حضرت دشمنی می ورزند و مصحف و قرآن به گردن می آویزند... اما وقتی معجزات و براهین روشن امام زمان علیه السلام را نپذیرند و در مقابل حق عناد ورزند، حضرت مهدی علیه السلام همه آنان را مانند خوارج نهروان، به خاک مذلّت می کشاند و به قتل می رساند.

«سُفیانی» نیز که از سردمداران دشمنان مهدی است، با لباس دین و شعار مذهب به جنگ امام زمان علیه السلام می آید.

«ابن حماد» می نویسد:

سفیانی ظاهری معنوی دارد.

رنگ چهره وی در اثر کثرت عبادت به زردی گراییده و مردم به او اعتقاد دارند. او تلاش ها و حرکت های خود را مذهبی و دینی جلوه می دهد.

گریز از فضیلت و کمال

جبهه باطل همواره از افراد پست و دارای صفات زشت اخلاقی تشکیل می شود و همین خصلت های نابهنجار است که آنان را در مقابل حق مداران و انسان های کامل قرار می دهد.

این ویژگی ها را می توان در چهره دشمنان حضرت مهدی علیه السلام دید.

:)نشانه های دشمنان حضرت مهدی (ع) را بشناسید +معرفی نشانه های ظهور/ دشمنان امام زمان چه نشانه هایی دارند؟:)

در این جا با اوصاف ناپسند چند تن از دشمنان سر سخت حضرت مهدی علیه السلام آشنا می شویم:

سفیانی

خروج وی قبل از ظهور امام زمان علیه السلام، از علایم ظهور بوده و او از دشمنان سرسخت امام است.

امام باقر علیه السلام، درباره ویژگی های این دشمن لجوج حضرت مهدی علیه السلام فرمود: «اگر سفیانی را مشاهده کنی، در واقع پلیدترین مردم را دیده ای. وی دارای رنگی بور، سرخ و کبود است. هرگز سر به بندگی خدا فرود نیاورده و مکه و مدینه را ندیده است.» و نیز آن حضرت فرمود:

سفیانی از فرزندان خالد پسر یزید پسر ابوسفیان است.

علامه مجلسی ره از علی علیه السلام نقل می کند که سفیانی مردی است چهار شانه و بدقیافه که صورت رعب انگیزی دارد.


بیشتر بدانید: ماجرای حیرت‌انگیز تکیه‌زدن امام زمان(عج) به کعبه پس از ظهور! 


دارای سری بزرگ است و بر صورت او آثار آبله به جای مانده است.

وقتی او را ببینی، می پنداری که او یک چشم دارد، نامش عثمان و پدرش عنبسه است و از فرزندان ابوسفیان است.

روایات بسیاری در باره سفیانی وارد شده که او را به نفاق، بد سرشتی و دشمنی با خدا و پیامبر صلی الله علیه و آله به ویژه با حضرت مهدی علیه السلام معرفی می کنند.

در روایت «ابی قبیل» آمده است:

سفیانی بدترین فرمانروایی است که ظهور کرده است. او از دانشمندان، علما و اهل فضل برای رسیدن به مقاصد شیطانی خود یاری می خواهد و هر کس امتناع ورزد، او را به قتل می رساند.

امام علی علیه السلام در مورد اعمال ضد انسانی سفیانی فرمود:

بدا به حال کوفه! سفیانی چه جنایاتی در آن انجام می دهد! به حریم شما تجاوز می کند، کودکان شما را سر می برد و ناموس شما را هتک حرمت می کند.

دجّال

دجال فتنه گری کذّاب و فریبنده است که در آستانه ظهور، موجی از آشوب و فتنه به پا می کند و بسیاری را با دسیسه های شیطانی خود فریب می دهد، اما حضرت مهدی علیه السلام نیرنگ های او را آشکار ساخته و به زندگی او و هوادارانش خاتمه می دهد. هنگامی که علی علیه السلام از جنگ جمل برمی گشت، در ضمن خطبه ای طولانی به علایم آخرالزمان و ظهور دجال اشاره کرد و فرمود:

از جمله آن نشانه ها، دجّالِ بزرگِ یک چشم است که چشم راست او ناپیداست. نام وی صیفی بن عائد است. او ادعای خدایی می کند و وجودش مایه فساد و خونریزی و فتنه های بزرگ است. در سحر و جادو زبردست و در فریب مردم مهارت شدیدی دارد. شیطان صفتان، متمرّدین و اولاد زنا اطراف او گرد می آیند.

شیصبانی

او نیز از دشمنان اهل بیت- علیهم السلام- و حضرت مهدی علیه السلام است. ریشه او به بنی عباس می رسد و شخصی بد کردار و شیطان صفت و گمنام است. امام باقر علیه السلام به «جابر جعفی» فرمود:

سفیانی خروج نمی کند، مگر آن که قبل از او شیصبانی در سرزمین عراق خروج نماید. او همانند جوشیدن آب از زمین، یکباره پیدا می شود و فرستادگان شما را به قتل می رساند.. . بعد از آن، در انتظار خروج سفیانی و ظهور قائم باشید.

 هتک حرمت مکان های مقدس

شکستن قداست مکان های مقدس، یکی از اهداف دشمنان حق است.

همچنانکه دشمنان اهل بیت علیهم السلام در دوران های گذشته احترام شهر مقدس مدینه و مکه را از بین بردند و برای رسیدن به امیال شیطانی خویش، امنیت و آسایش و قداست این دو شهر معنوی را مورد هجوم قرار دادند.

سفیانی نیز به مدینه حمله کرده و آن شهر را سه روز قتل عام خواهد کرد.


بیشتر بدانید: ماجرای دیدار با امام زمان(ع) و فرار شیعیان از ایشان 


سپس با سپاه سی صد هزار نفری خود عازم مکه می شود، اما به قدرت الهی در سرزمین «بیداء» به زمین فرو می روند.

خود سفیانی نیز به دستور امام در بیت المقدس گرفتار شده و کشته خواهد شد.

ترویج مفاسد اخلاقی

دشمنان امام مهدی علیه السلام مفاسد اخلاقی را ترویج کرده و ماهیت دین ستیزی خود رابه نمایش خواهند گذاشت. محدث قمی به نقل از «کفایةالموحدین» آورده است:

هنگامی که دجّال خروج کند، اهل نفاق و فراریان از دین، آلات لهو و لعب و انواع فساد و فحشا را ترویج می کنند.

دجال و پیروانش با این اعمال خلاف شرع، افراد ضعیف العقل و ضعیف الایمان را فریب داده و با خود همراه می سازند.

:)نشانه های دشمنان حضرت مهدی (ع) را بشناسید +معرفی نشانه های ظهور/ دشمنان امام زمان چه نشانه هایی دارند؟:)

غرور و خودخواهی

افراد خودخواه زیادی در میان دشمنان حضرت مهدی علیه السلام مشاهده می شوند.

عبداللَّه بن ابی یعفور می گوید: از امام صادق علیه السلام شنیدم که فرمود:

«وَیلٌ لِطُغاةِ الْعَرَبِ مِن شَرٍّ قَدِ اقْتَرَبَ، فَقُلتُ! جُعِلتُ فِداک کم مَعَ القائِم علیه السلام مِنَ العَرَب؟ قالَ شَی ءٌ یسیرٌ، فَقُلتُ وَاللَّهِ انَّ مَنْ یصِفُ هذَا الأمرَ مِنْهُم لَکثیرٌ، فَقالَ: لابُدَّ لِلنَّاسِ انْ یمَحَّصوا وَ یمَیزوا وَ یغَربَلوا، وَ یخرُجُ مِنَ الغَربالِ خَلقٌ کثیرٌ»؛

وای بر خودخواهان و سرکشان عرب از شری که نزدیک است آنان را فرا بگیرد! عرض کردم: قربانت گردم، چه تعدادی از عرب با حضرت قائم علیه السلام خواهند بود؟ امام فرمود:

تعداد اندکی. گفتم: قسم به خدا، کسانی که این امر را توصیف می کنند، بسیارند!؟ فرمود: مردم باید امتحان شوند تا از یکدیگر جدا گردند و از غربال این امتحان، بسیاری خارج خواهند شد.

آن حضرت در روایت دیگری فرمود: هرگاه قائم ما قیام کرد و حرکت خود را آغاز نمود، با شتاب تمام به لشکر آن حضرت بپیوندید! به خدا سوگند، گویا من او را بین رکن و مقام می بینم که مردم با او و کتابی نوین بیعت می کنند؛ در حالی که این امر بر عرب سخت و ناگوار است! وای بر گردنکشان و خودخواهان عرب، از شری که در آینده ای نزدیک دامنگیر آنان خواهد شد.

عالمان بی عمل

در میان دشمنان امام مهدی علیه السلام افرادی خواهند بود که در ظاهر متدین و عالم به شریعت نبوی محسوب می شوند، اما در مقام عمل برخلاف دستورات قرآن و پیامبر صلی الله علیه و آله عمل خواهند کرد.

علی علیه السلام از وجود عالمان بی عمل در میان دشمنان حضرت مهدی علیه السلام خبر داد و فرمود:

هنگامی که قائم ما قیام کند، هفتاد تن از عالمان بی عمل را که بر خدا و پیامبرش صلی الله علیه و آله دروغ بسته و در میان شیعیان اختلاف و دو دستگی ایجاد نموده اند، از میان صفوف مردم بیرون کشیده و همه را به قتل می رساند.

امام باقر علیه السلام نیز از برخی اهل مسجد خبر داد که با آن حضرت به دشمنی بر می خیزند. آن حضرت در این زمینه فرمود:

هنگامی که صاحب الامر علیه السلام بر طبق احکام الهی و سنت پیامبر صلی الله علیه و آله حکم کند، گروهی از مسجد بیرون آمده و آهنگ مقابله و جنگ با آن حضرت را خواهند کرد. امام عصر علیه السلام نیز به یارانش دستور می دهد که این دینداران عالم نما را دستگیر کرده و به کیفر اعمالشان برسانند.


بیشتر بدانید: چرا اعتقاد به ولادت حضرت مهدی(عج) اهمیت دارد؟ 


یاران مهدی علیه السلام آنان را در محله تَمّارین (خرما فروشان) کوفه دستگیر کرده و به قتل می رسانند و اینان آخرین گروهی هستند که بر قائم آل محمد علیه السلام خروج می نمایند.

 تلاش برای نفی ارزش ها

دشمنان حضرت امام زمان علیه السلام تبلیغات گسترده ای برای سرکوب قیام آن حضرت به کار می گیرند که در نتیجه آن، شناخت ارزش ها از ضد ارزش ها سخت و مشکل می شود. تبلیغات دروغین بر روح و روان مردم چنان پنجه می اندازد که قدرت تفکر و اندیشه و انتخاب از آنان سلب می شود. به همین جهت، هنگامی که امام ظهور می کند و احکام اصیل اسلام را با بلیغ ترین و منطقی ترین سخنان خود معرفی کرده و هدفش را بیان نموده و اصول اسلامی راعرضه می کند عده ای می گویند او دین جدید و کتاب نوینی آورده است.

دشمنان حضرت ولی عصر علیه السلام با همین شیوه به میدان مبارزه با حق و امام زمان علیه السلام خواهند آمد. طبق روایات، در اثر هجوم تبلیغاتی دشمن، ارزش ها آن چنان دگرگون جلوه می کنند که شناخت حق از باطل دشوار می شود. علی علیه السلام با اشاره به این وضعیت نابسامان فرهنگی فرموده است:

«وَ غَارَ الصِّدْقُ وَ فاضَ الکذْبُ وَاسْتَعمَلَت المَوَدَّةُ بِالّلسانِ و تَشاجَرَ النَّاسُ بِالقُلوبِ و صارَ الفُسوقُ نَسَباً وَ العِفافُ عَجَباً؛

راستی از میان رفته و دروغ شایع می شود. مردم در زبان باهم دوست و در دل با همدیگر دشمن هستند. به گناه افتخار می کنند و از پاکدامنی به شگفت می آیند.

در آن زمان، تشخیص حق از باطل و استوار ماندن بر مسیر الهی، امری آسان و سهل نیست. بدین جهت امام زین العابدین علیه السلام فرموده اند:

«مَن ثَبَّتَ عَلی مُوالاتِنا فی غَیبَةِ قائِمِنا اعطاهُ اللَّهُ اجرَ ألفِ شهیدٍ مِثلَ شُهداءِ بدر»

هر کس در ایام غیبت حضرت قائم علیه السلام بر ولایت ما اهل بیت استوار و ثابت قدم بماند، خداوند به او پاداش هزار شهید همانند شهدای بدر را عنایت خواهد کرد.

رسول گرامی اسلام کسانی که در دین و ایمان خود در عصر ظهور ثابت قدم مانده و پاسبان ارزش ها هستند ستایش کرده و می فرماید:

پروردگارا، مرا به ملاقات برادرانم نایل گردان.. . چرا که پایداری آنان در حفظ دینشان، از کار کسی که در دل شب تاریک، شاخه پر تیغ گیاه قتاد را با کف دست خود هموار سازد و از کسی که پاره آتش را در دست خود نگه داشته سخت تر است.

آنان چراغ های هدایت در میان ظلمت فتنه ها هستند که خداوند متعال از هرگونه انحراف و کج روی آنان را مصون داشته و رهایی بخشیده است!

درمعرض تیرهای غیبی

به گواهی تاریخ، تمام افرادی که به نحوی در روزگاران گذشته با اهل بیت علیه السلام دشمنی کردند، در مدت کوتاهی به عواقب اعمال خود دچار گشته و آتش قهر الهی آنان را فرا گرفت.

مخالفین حضرت مهدی علیه السلام در این سرنوشتِ دشمنان اهل بیت پیامبر صلی الله علیه و آله مشترک می باشند؛ یعنی همه آنان یا با تیرهای غیبی الهی یا با ضربت قهر امام عصر علیه السلام به هلاکت خواهند رسید.

رسول خدا صلی الله علیه و آله در مورد هلاکت لشکر سفیانی به قهر الهی فرمود:

سفیانی از بیابان خشک دمشق خروج می کند و در دمشق فرود می آید. آن گاه دو لشکر- یکی به سوی مشرق و یکی به سوی مدینه- روانه می کند تا به زمین بابل و شهر نفرین شده بغداد وارد می شوند.

آنها بیش از سه هزار تن را می کشند و بالغ بر یکصد زن را هتک حرمت می کنند. سپس از آن جا بیرون آمده و به کوفه می روند و بعد از کشتار و ویرانی به شام روی می آورند تا این که لشکر هدایت آنان را قلع و قمع می کند. اما لشکر اعزامی به سوی مدینه، سه شبانه روز در آن شهر مقدس به کشتار و غارت و چپاول می پردازد و سپس به سوی مکه روانه می شود، ولی هنگامی که به سرزمین بیداء برسند، خداوند به حضرت جبرئیل فرمان می دهد که آنان را نابود گرداند.

جبرئیل به آن منطقه ضربتی می زند و زمین تمامی لشکر سفیانی را در خود فرو می برد و به غیر از دو نفر از جهنیه- که برای گزارش خبر زنده می مانند- همه افراد هلاک می شوند.

:)نشانه های دشمنان حضرت مهدی (ع) را بشناسید +معرفی نشانه های ظهور/ دشمنان امام زمان چه نشانه هایی دارند؟:)

دلبستگی به حکومت های زوال پذیر

گرچه دشمنان اهل بیت علیه السلام و دولت های ستمگر اموی و عباسی و سایر حکومت های غاصب از اول تاریخ تا به حال از میان رفتند و پیامبران و امامان و تمامی حق طلبان عالم بافداکاری و شهادت خود موجب رسوایی آنان گردیدند اما بنا بر مشیت الهی و سنت تغییر ناپذیرش تاریخ ادامه یافت و انسان های دیگری نیز بر اریکه قدرت تکیه زدند و آزمایش شدند. ولی درعصر ظهور، با زوال و نابودی دشمنان حضرت مهدی علیه السلام، دیگر بساط ظلم و ستم از روی زمین برچیده شده و طومار دشمنان انسانیت درهم پیچیده می گردد.

هم چنان که در دعای ندبه آرزوی چنین روزی را داریم:

«أین المنتظرُ لإقامَةِ الامَتِ و العِوَجِ، أینَ المُرتَجی لإزالَةِ الجَورِ و العُدوانِ، أینَ قاصمُ شَوکةِ المُعتَدینِ، أینَ هادِمُ أبنیةِالشِّرک والنِّفاقِ، أینَ مُبیدُ اهلِ الفُسوقِ و العِصیانِ و الطغیانِ، أینَ مبیدُالعُتاةِ و المَرَدَة، أینَ مستأصِلُ أهلِ العِنادِ و التَّضلیلِ و الألحادِ...»

کجاست آن  آقایی که انتظارش را می کشیم، اختلاف و کجی ها را به راستی آورد؟ کجاست آن که امید داریم اساس ظلم و عدوان را از عالم ریشه کن کند؟ کجاست آن که شوکت و اقتدار ستمگران را در هم بشکند؟ کجاست آن که بناها و تشکیلات شرک و نفاق را ویران کند؟

کجاست آن که اهل فسق، گناه و طغیان را از میان بردارد؟ کجاست آن که متکبران خودخواه و سرکش عالم را سر جایشان بنشاند؟

کجاست آن که معاندان و گمراه کنندگان خلق و ملحدان را عاجز و درمانده سازد؟

انتهای پیام/

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۰۹
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۳۷ ۲۶ دی ۱۴۰۲
پروردگارا ما را جزو دوستداران وپیروان واقعی او قراربده
اللهم صل علی محمد وآل محمد
یا الله یا رحمان یا رحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک
Iran (Islamic Republic of)
مریم کریمی09308584561
۰۴:۲۸ ۲۹ مهر ۱۴۰۱
امیدوارم هرچه زوداقاامام زمان ظهورکنه،
Iran (Islamic Republic of)
منتقم ثارالله
۰۹:۴۶ ۲۶ شهريور ۱۴۰۱
بنام خدا
یا صاحب الزمان شرمندم که قلبتو شکستم شرمندم بیشتر موقع ناراحتت میکنم...ولی تو که میدونی زورم نمیرسه،میمانم تا اینکه بیایی،تنها چیزی که در این آشوب امید من است:«*تو قطعا می آیی*»
Iran (Islamic Republic of)
قاسم راستگو پسر عبدالله
۰۸:۳۵ ۲۶ شهريور ۱۴۰۱
پناه میبرم به الله یکتا قدرتمند بدون شریک از شر شیطان رانده شده و یارانش چه انسان باشد چه جن باشد حسبنا الله ونعم الوکیل سلام الله و انبیا الله و اولیا الله و صدیقین و شهدا و صالحین و مسلمین مسلمات و مومنین و مومنات بر شما برادران مسلمانم وبر شما خواهران مسلمانم در کل جهان انشاالله الرحمن در پنای خودش الله و در راه راست پایدار باشید یا الله به احترام محمد رسول الله علی ولی همه مسلمانان بیدار بفرما تا حقیقت که مردی که حجت شما هست بشناسند اللهم عجل ولیک الفرج به احترام سیدنا محمد و آل سیدنا محمد صلی الله علیه و آله و سلم آمین یا الله یا الرحمن
Iran (Islamic Republic of)
منتظر المهدی
۱۷:۳۴ ۰۸ بهمن ۱۴۰۰
خیلی ممنونم از سایت خوبتون انشاالله همه بتونیم امام زمان رو ببینیم
Iran (Islamic Republic of)
بنده ی شرمنده
۱۵:۴۳ ۱۵ آذر ۱۴۰۰
اللهم عجل لولیک الفرج.... به امید اینکه با شما باشم در عمل نه حرف
Iran (Islamic Republic of)
تالوت
۱۳:۴۶ ۰۴ آذر ۱۴۰۰
بزرگترین دشمن ایشان همین معاویه ایست که خود را امام میداند
Iran (Islamic Republic of)
علی
۲۳:۳۱ ۲۷ اسفند ۱۳۹۹
بسم لله الرحمن الرحیم.الهی ماراچشم ده.
Iran (Islamic Republic of)
عاشق مهدی(ع)
۱۳:۲۵ ۰۳ بهمن ۱۳۹۹
ممنون که چنین سایت خوبی دارید ایشالا امام زمان ظهور کند و دنیا را پر از عدل و خوبی کند
Iran (Islamic Republic of)
منتظر المهدی
۱۲:۳۱ ۲۴ دی ۱۳۹۹
یا امام زمان تو را قسم به مادر پهلو شکسته ات بیا دنیا به شما نیاز دارد جهل و گمراهی بیداد کرده است همین چند ماه پیش رییس جمهور ملعون فرانسه به جد شما توهین کرد بیا و جهان یکسره مسلمان کن بیا و انتقام خون خدا را بگیر شیعیان بی وفا هستند هیچ کس یاد شما نیست ولی به خدا دنیا به شما نیاز دارد دارند اسلام را تخریب میکنند تو را قسمت میدهم به شاهرگ بریده حسین ع برگرد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۴۷ ۲۶ آبان ۱۳۹۹
سلام بر شما دوستداران امام زمان علیه السلام خداوند متعال جزای خیر دنیا و آخرت عنایت فرماید،اگر در اول متن منبع هم ذکر شود عالیترین متن ها میشود احسنت بر شما،احسنت
Iran (Islamic Republic of)
منتظر
۲۲:۴۷ ۰۵ شهريور ۱۳۹۹
یا صاحب الزمان ادرکنی... خدایا به حق بانو فاطمه زهرا قسمت میدم منو از یاران صاحب الزمان قرار بده . مبادا روزی دانسته یا نادانسته مقابل حضرت بایستم .یا الله
Afghanistan
محمد نبی
۱۸:۴۴ ۱۷ تير ۱۳۹۹
خداوند ج خیر دنیا و آخرت نصیب تان کند ازینکه مطلب خیلی ارزنده را گذاشتید.
Iran (Islamic Republic of)
عشرت
۱۷:۱۸ ۰۲ تير ۱۳۹۹
سلام
خداقوت
ممنون از مطالب زیبا
انشاالله امام زمان عج ظهور کنند وعدل وداد همه جا حاکم گردد
اجرکم عندالله
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۰۳ ۲۹ فروردين ۱۳۹۹
انشاء الله همه بتونیم اون روز رو ببینیم.ولی امیدوارم لیاقت بخشیده شدن رو داشته باشم.
Iran (Islamic Republic of)
علی تقی
۲۰:۱۵ ۲۶ فروردين ۱۳۹۹
سلام
1_در 23 نوامبر 2035 میلادی مصادف با 2 آذرماه 1414 خورشیدی و 23 رمضان 1457 قمری صبح روز جمعه تکه سنگ جدا شده از یک شهاب سنگ بزرگ در خلیج عدن سقوط خواهد کرد
2_تا عید نوروز سال1415 خورشیدی فقط 2 میلیارد انسان بر روی کره خاکی باقی خواهد ماند، عده ای بر اثر کرونا و امثال کرونا و سایر بلایای طبیعی، و عده ای هم در اثر جنگ و خونریزی های شدید از بین خواهند رفت
3_از همین امسال (1399 هجری شمسی) تا هفت سال نزولات آسمانی بسیار فراوان خواهد بود و بعد از هفت سال فراوانی، هفت سال دیگر قحطی و خشکسالی بی سابقه ای بوجود خواهد آمد و بعد از هفت سال قحطی دوباره یک سال باران و برف فراوانی خواهد بارید
لطفا همه را به خاطر بسپارید و منتظر باشید
اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۳۷ ۰۲ شهريور ۱۳۹۹
مگه علم غیب داری
Iran (Islamic Republic of)
صالح
۱۲:۱۳ ۲۶ فروردين ۱۳۹۹
اللهم عجل لولیک الفرج
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۰۹ ۰۶ فروردين ۱۳۹۹
هرکسی وجدان خودش بیدارش میکنه ازگناه انشاءالله که متوجه بشیم دست ازگناه بکشیم امام زمان دستمون حتما میگیره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۳۲ ۰۵ فروردين ۱۳۹۹
اللهم الرزقنی زیارت المهدی (ص) و شفاعت المهدی.اللهم عجل لولیک الفرج
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۴۴ ۲۰ اسفند ۱۳۹۸
خدایا مارو به راه راست هدایت کن،تا شرمنده مولایمان نشین
الهی امین
Iran (Islamic Republic of)
نورالهدی
۱۸:۱۴ ۱۸ اسفند ۱۳۹۸
سلام علیکم عالی بود
Iran (Islamic Republic of)
هاله
۰۲:۵۲ ۱۸ اسفند ۱۳۹۸
بسیار متن دقیق و زیبایی بود انشالا در زمره ی یاران امام زمان باشیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۵۰ ۱۷ اسفند ۱۳۹۸
برا سلامتی و تعجیل در فرج اقا امام زمان عج صلوات اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۲۴ ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
ممنون وانشألله هرچه زودتر زمینه وزمان ظهورمحقق شودآمین
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۰۱ ۲۲ بهمن ۱۳۹۸
سلام درود بر حضرت مهدی حج فرج...
Iran (Islamic Republic of)
بهناز
۱۵:۰۹ ۱۵ بهمن ۱۳۹۸
خیلی عالیه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۱۳ ۳۰ دی ۱۳۹۸
سلام.ای کاش کلا یه کانال جداگانه فرهنگی مذهبی داخل تلگرام میذاشتین،برای همه جور پرسش و پاسخ دینی و روشنگری
Iran (Islamic Republic of)
حسین
۰۱:۴۸ ۲۱ آذر ۱۳۹۸
مردانه توبه کنید که به حق آبروی آبرو دار ها خدا متعال توبیخ ها رو ان شاء الله بپذیرد و مقدمات ظهور آماده و آرامش دنیا به ظهور حضرت قائم آل محمد به وقوع بپیوندد،،،اشهد ان لا اله الاالله واشهدان محمدرسول الله،اشهد ان علی ولی الله،،،،اللهم عجل لولیک فرج
Iran (Islamic Republic of)
ن ع
۰۱:۴۲ ۱۷ مهر ۱۳۹۸
سلام من هر روز برای سلامتی وظهور حضرت مهدی ۲۰۰ بار صلوات میفرستم وایه الکر سی مخوانم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۰۰ ۰۶ فروردين ۱۳۹۹
سلام،التماس دعا
United States of America
ناشناس
۱۵:۳۱ ۳۱ شهريور ۱۳۹۸
سلام
زیاد نماز بخوانیم ذکر خدا رو در طول روز و شب داِِیم بر دل داشته باشیم
یکی از یاران امام میشیم به اذن خدا
Iran (Islamic Republic of)
محسن
۲۳:۱۴ ۲۴ شهريور ۱۳۹۸
بسم الله الرحمن الرحیم . توکل بر خدا . هرچه خواهد همان خواهد شد . فقط دوستان عزیز با حلوا حلوا گفتن چیزی پدید نمی اید . انشا الله از یاران حضرت شوید . مشکل اصلی ظهور حضرت . (گناه کردن ما هاست )
Iran (Islamic Republic of)
شکوه
۰۱:۲۳ ۱۸ شهريور ۱۳۹۸
اول حفظ دین بعد حفظ کشور بعد حفظ ارزش ها
یا علی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۲۵ ۱۵ شهريور ۱۳۹۸
سلام درودخدا برولی امرمسلمین امام خامنه ای بکوشیم تافرمان بردارباشیم وحرف گوش کن عمل به دستورات حضرت اقا یعنی عمل به دستورات پیغمرص که فرموددوچیز دربین شما به امانت گذاشتم قران واهل بیتم حضرت اقا که ازفرزندان فاطمه زهرا ع دخت پیامبر وهمسر علی مرتضی ع است چنگ بزنیم به دامان اولاد فاطمه زهرا و علی ع ومتفرق نشویم تا رستگار شویم مطالعه کنیم به فرزندانمان بیاموزیم تا از جهل وجهالت تاریکی وگمراهی اخرالزمان نجات پیداکنیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۶ ۱۴ شهريور ۱۳۹۸
من خیلی دوست دارم آدم خوبی باشم ولی خیلی وقتهاازکوره درمیرم اعصابم زود خورد میشه واحساس میکنمثواب کارای خوبم از دستم می ره کاش امام زمان دستموبگیره
United States of America
سحرخیز
۱۵:۲۰ ۳۱ شهريور ۱۳۹۸
ای کسانی که ایمان واقعی دارید از صبر ونماز خواندن زیاد کمک بگیرید
Iran (Islamic Republic of)
۰۹۹۰
۲۱:۵۴ ۰۹ شهريور ۱۳۹۸
خیلی خوب است توجهم را یه جایی خیلی جلب کرد که نوشته یکی از خاندان پیامبر اکرم می آید و با آمدنش عالم و جهان دگرگون میشود از مطالبتان خیلی ممنونم.
Iran (Islamic Republic of)
عجل لولیک الفرج
۱۹:۵۳ ۰۹ مرداد ۱۳۹۸
سلام مطلبتان بسیار عالی بود بعضی وقتا احساس میکنم منم یکی از دشمنان هستم با اینکه خیلی دلم میخاد امام زمان (عج)هر چه زودتر ظهور کنن لطفا برام دعا کنید
Iran (Islamic Republic of)
ادم
۰۱:۵۸ ۰۶ مرداد ۱۳۹۸
آقا جونم دل شیعه از دوری تو خون شد اللهم عجل لولیک الفرج
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۴:۱۶ ۳۱ تير ۱۳۹۸
بسیار عالی ممنون از مطالب زیبایتان اجرتان با آقایمان امام زمان علیه سلام
Iran (Islamic Republic of)
.
۱۰:۵۷ ۰۳ تير ۱۳۹۸
بهترین مطلب بود احسنت
Iran (Islamic Republic of)
مهدی
۲۲:۴۷ ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
ممنون که ازاینجورچیزها می نویسیدوآدم های مشتاق دیدار آقاروهوشیارمی کنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۳:۳۰ ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸
عالی‌بودبه‌امیددیداردردانه‌رهراوحکومت‌عدلش
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۲:۰۸ ۳۱ فروردين ۱۳۹۸
سلام مابه اقای غریب ای پسرفاطمه قلبهاازدوریت به تنگ امده اقا توراجان مادرت زهرابیااللهم عجل لولیک الفرج
Iran (Islamic Republic of)
yosef
۱۹:۲۲ ۳۰ فروردين ۱۳۹۸
ممنون از مطالبتون خوب بود
Iran (Islamic Republic of)
نورالدین
۰۰:۱۹ ۱۹ فروردين ۱۳۹۸
عالی بود.اللهم صل علیمحمد وال محمد وعجل فرجهم
Iran (Islamic Republic of)
ابوالفضل
۱۰:۳۱ ۰۷ فروردين ۱۳۹۸
الهم عجل لولیک الفرج
-
ناشناس
۱۳:۲۱ ۱۳ اسفند ۱۳۹۷
اللهم انصر الاسلام و المسلمین و اخذل الکفار و المنافقین
Iran (Islamic Republic of)
ص
۰۷:۰۴ ۰۳ اسفند ۱۳۹۷
الهم عجل لولیک الفرج
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۵۸ ۲۳ بهمن ۱۳۹۷
اللهم عجل لولیک الفرج
Iran (Islamic Republic of)
مهری
۰۰:۱۰ ۲۳ بهمن ۱۳۹۷
السلام علیکم یا مهدی
در انتظار ظهورت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۴۱ ۰۸ بهمن ۱۳۹۷
ظهور نزدیک است اللهم عجل لولیک الفرج
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۹ ۲۶ دی ۱۳۹۷
اللهم عجل لولیک الفرج
Iran (Islamic Republic of)
احسان
۰۰:۵۷ ۱۱ آذر ۱۳۹۷
اللهم عجل لولیک الفرج
واقعا احساس میکنم این ماه رمضان میاد آقامون مهدی فاطمه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۶ ۲۸ آبان ۱۳۹۷
ممنون ازاین اطلاعات الهم عجل لولیک الفرج.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۳:۵۶ ۲۷ آبان ۱۳۹۷
اللهم عجل لولیک الفرج.یامهدی ع
Iran (Islamic Republic of)
مرتضي
۱۶:۰۵ ۰۳ شهريور ۱۳۹۷
اللهم عجل الوليک الفرج .
-
ناشناس
۱۲:۱۸ ۰۳ شهريور ۱۳۹۷
اللهم عجل الولیک الفرج
Iran (Islamic Republic of)
بنده مرید
۱۰:۴۵ ۰۳ شهريور ۱۳۹۷
سلام علیکم
به خود بنگرید...
Iran (Islamic Republic of)
حسین
۱۰:۰۶ ۰۳ شهريور ۱۳۹۷
خدا فقط کمک کنه که تو دام فتنه های آخرالزمانی گرفتار نشیم...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۳۹ ۰۳ شهريور ۱۳۹۷
خدایا از گناهانمان بگذر
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۳۹ ۰۳ شهريور ۱۳۹۷
التماس دعا دارم
Iran (Islamic Republic of)
جواد
۰۸:۱۰ ۰۳ شهريور ۱۳۹۷
دشمنان امام زمان همین جا کنار ما اعم از اختلاسگران ، رانت خواران ، اقا زاده ها ، انهایی که به اسم دین و مقدسات به مردم دروغ می گویند ، انهایی که حقوق های نجومی دریافت می کنند ، انهایی که بیت المال را غارت می کنند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۵۳ ۰۳ شهريور ۱۳۹۷
تشكر از این اطلاعات گرانبها.
-
ناشناس
۰۷:۵۲ ۰۳ شهريور ۱۳۹۷
الهم عجل لولیک الفرج
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۲۵ ۰۳ شهريور ۱۳۹۷
سلام بر مهدی موعود (عج)
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۲:۰۹ ۰۳ شهريور ۱۳۹۷
اِلهى عَظُمَ الْبَلاَّءُ وَبَرِحَ الْخَفاَّءُ وَانْكَشَفَ الْغِطاَّءُ وَانْقَطَعَ الرَّجاَّءُوَضاقَتِ الاْرْضُ وَمُنِعَتِ السَّماَّءُ واَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَاِلَيْكَالْمُشْتَكى وَعَلَيْكَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَالرَّخاَّءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ اُولِى الاْمْرِ الَّذينَ فَرَضْتَ عَلَيْنا طاعَتَهُمْ وَعَرَّفْتَنا بِذلِكَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَريباً كَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ يا مُحَمَّدُ يا عَلِىُّ يا عَلِىُّ يا مُحَمَّدُ اِكْفِيانى فَاِنَّكُما كافِيانِ وَانْصُرانى فَاِنَّكُما ناصِرانِ يا مَوْلانا يا صاحِبَ الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِكْنى اَدْرِكْنى اَدْرِكْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ يا اَرْحَمَ الرّاحِمينَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطّاهِرينَ
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۲۷ ۰۳ شهريور ۱۳۹۷
سلام
به كوري دشمنان اسلام و امام زمان. عج. او خواهد امد
اللهم عجل لوليك الفرج
Iran (Islamic Republic of)
ش ه
۲۰:۵۳ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
ممنونم از این اطلاعات گرانبها. خواهشمندم تداوم داشته باشد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۵۰ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
الهم عجل لولیک الفرج
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۲۵ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
بسیار مطلب ارزنده ای بود تشکر
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۴۰ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
یا حضرت مهدی منتظر فرجت هستیم
United States of America
ناشناس
۱۹:۳۹ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
نشانه های دشمنان حضرت مهدی (ع) را بشناسید +معرفی نشانه های ظهور
Iran (Islamic Republic of)
محمد غ
۱۹:۱۱ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
سلام ,با این تفاسیر,هنوز تا ان روز فاصله زیادی داریم.شاید هزاران سال.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۲۷ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
الهم صل علی محمدو ال محمد و عجل فرجهم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۱۱ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
خدا انشاالله هدایتت کنه
⚘⚘⚘اللهم عجل لولیک فرج⚘⚘⚘
Iran (Islamic Republic of)
مصطفی
۱۸:۰۰ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
صلی الله وعلیک یااباصالح المهدی ادرکنی

این جا توایران یه نفرهست که خیلی تنهاست خیلی مظلومه ولیکن جلوی همه دشمنا وایستاده ای کاش همه مثل اون باشیم
آمین یارب العالمین
Iran (Islamic Republic of)
مهدی
۱۷:۵۲ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
به امید شهادت در رکاب آقا....به امید سربازی و نوکری آقا...خدایا آقای خوب ما را برسان....اللهم عجل لولیک الفرج....
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۳۴ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
اللهم عجل لولیک الفرج
Iran (Islamic Republic of)
اکبر
۱۶:۱۰ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
باوحدت و افتخار ازامام عزیزمان حمایت خواهیم کرد. مرگ برفتنه. نفاق. کفار. وهابیون. هیچی نیستن. عصبانی شیعیان و اهل سنت اهل بیت دوست وحدت داریم. کفر. نفاق نابوده مطمئن باشید وعده های خدا محقق می‌شود. جهنمی می‌شوند. تفرقه اندازان. فساد. ریا تزویر. جاه طلبی و مقام و منزلت شیطانی نابودمیشه. السلام علیک یا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف سلام متتظرانت بی طاقت شدن. زودبیا. فدای مرامت. ای بنده خدا.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۵۵ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
انشا الله خدا هدایت کند کسانی که مثل بنده ایمانشان کامل نشده واحیانا از سر جد یا مزاح ظهور منجی بشریت ،حضرت مهدی ناموس شیعه وناجی بشر شک وشبه ای در وجودشان هست ،یادحجت ابن الحسن عجل الله ظهورک ،انشاالله همه ما را در زمره منتظرین وسربازان خودش بنویسند ،اممین ،
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۴۸ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
ظهور حضرت مهدی عج حقه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۳۷ ۰۳ شهريور ۱۳۹۷
انشالله خدا همه ما رو در زمره پيروان حضرت مهدي عج قرار بده و هدايتمون بکنه به راه حق
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۴۵ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
آقا جان ما فقط منتظر خودت هستیم و پیرو هیچ جریانی نیستیم هیچ جریانی حتی جریانات به نام تو ما فقط خودت میخوایم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۲۷ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
خدا دشمنان اهل بیت ع را نابود کنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۴۹ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
چرا منفی دادین خدا همتونو ریشه کن کنه دشمنان اسلام و اهل بیت
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۱۵:۰۶ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
ای صاحب الزمان ایا وقت ان نرسیده که بیایی؟ مابیایم پابوست بااین همه روسیاهیی.بیااقاجون ماچشم براهیم دردانتظار توخیلی سخته،مامنتظراقامونیم خیلی وقته.شاد کن دلای منتظر براهِت اقاجان زود بیاجانم فدایِت.امین یارب اللعالمین؟
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۱۴:۵۰ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
خدایاخودت راهی پیش پای مومنین بگذارتا ازراه راستی خارج نشوند وبه کوری چشم تمام دشمنان اهل بیت ومومنین مخلص خداوند غیبت کبیر به سرخواهد امد وبساط ظالمان برچیده خواهد.امین یارب العالمین
Iran (Islamic Republic of)
بالاترازفرهاد
۱۳:۲۳ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
اللهم عجل لولیک الفرج المهدی ع
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۲۰ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
مختلسین، محتکرین و کسانی که به بیت المال دست اندازی میکنند و تمام کسانی که باید در مقابل این گروهها بایستند ولی اقدام موثری انجام نمیدهند به طور قطع و یقین دشمنان اصلی امام زمان هستند
Iran (Islamic Republic of)
سیامک
۱۳:۰۹ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
راستی از میان رفته و دروغ شایع می شود. مردم در زبان باهم دوست و در دل با همدیگر دشمن هستند. به گناه افتخار می کنند و از پاکدامنی به شگفت می آیند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۰۸ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
اللهم عجل لولیک
United States of America
ناشناس
۱۲:۴۵ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
خدا انشالله به ما رحم کنه چون خیلی گناهکاریم و انشالله ما رو جزء یاران امام زمان (عج) قرار بده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۳۵ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
السلام علیک یا صاحب الزمان
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۳۴ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
جانم به فدایت یا امام زمان عج
Iran (Islamic Republic of)
حجت
۱۲:۳۴ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
تشکر
عالی بود
این مطالب رو که معمولا 5 و جمعه تو سایت می زارین می خونم جالب و مفید و
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۰۳ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
هنگامی که قائم ما قیام کند، هفتاد تن از عالمان بی عمل را که بر خدا و پیامبرش صلی الله علیه و آله دروغ بسته و در میان شیعیان اختلاف و دو دستگی ایجاد نموده اند، از میان صفوف مردم بیرون کشیده و همه را به قتل می رساند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۰۳ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
هنگامی که قائم ما قیام کند، هفتاد تن از عالمان بی عمل را که بر خدا و پیامبرش صلی الله علیه و آله دروغ بسته و در میان شیعیان اختلاف و دو دستگی ایجاد نموده اند، از میان صفوف مردم بیرون کشیده و همه را به قتل می رساند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۵۴ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
بسم الله الرحمن الرحيم
أَمَّنْ یُجِیبُ الْمُضْطَرَّ إِذا دَعاهُ وَ یَكْشِفُ السُّوءَ وَ یَجْعَلُكُمْ خُلَفاءَ الْأَرْضِ أَ إِلهٌ مَعَ اللَّهِ قَلِیلاً ما تَذَكَّرُونَ
(62/نمل)
گرفتار ربا شده ام .مومنین در این روز عزیز برای رفع گرفتاری اینجانب دعا کنند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۴۳ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
حاج آقا مسئلتون D:
سپاه سفیانی 3 روز قتل و عام میکند و بعد در سرزمینی توسط جبرئیل به دستور خدا نابود میشوند و در زمین فرو میروند . آیا نمیشود قبل از آن قتل عام این اتفاق بیافتد تا بی گناه هان کمتری کشته شوند ؟؟؟
-
ناشناس
۱۳:۲۵ ۱۳ اسفند ۱۳۹۷
تا جرم و گناهی مرتکب نشوند خداوند چگونه آنها را عذاب کند؟
وگرنه خداوند می تونست جلوی همه کشتارهای بشری را بگیرد اما خدا به انسانها اختیار داده است تا به اعمال خوب و بد آنها را جزا و پاداش دهد.
Iran (Islamic Republic of)
علی
۱۱:۳۸ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
اللهم عجل لولیک الفرج
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۳۸ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
دشمنان اقا اختلاسگران دروغ گویا متجاوزان ادم کشان وحامیانشان هستند و نابود و رسوا خواهند شد ان شاا......
Iran (Islamic Republic of)
فرج
۱۰:۵۶ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
اللهم عجل فرجهم
Iran (Islamic Republic of)
فرج
۱۰:۵۶ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
اللهم عجل فرجهم
Iran (Islamic Republic of)
علی
۱۰:۵۵ ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
سلامتی و ظهور مهدی موعود عج سه صلوات بفرستیم
۱۲