کد خبر: ۶۶۳۷۶۳۱
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۰
با ورود بسته جدید ارزی صورت گرفت؛

یک مقام مسئول گفت:با بسته دوم ارزی دولت امنیت را به فضای تبادل ارز صادرکنندگان و واردکنندگان بازگرداند و نقایص بخشنامه اول ارزی جبران شد.

دربسته جدید ارزی بسیاری از ابهامات مرتفع گردیدمحسن بهرامی ارض اقدس، رئیس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی در گفت وگو با خبرنگار  صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تاثیر ارائه بسته جدید ارزی دولت بر بازار، اظهار کرد:با ارائه بسته دوم ارزی که در 15 ماه جاری ابلاغ شد بخش عمده ای از اشکالات  آن اصلاح شده و  عرضه ارز در بازار ثانویه تعادل پیدا کرد.

وی ادامه داد:دولت امنیت را به فضای تبادل ارز صادرکنندگان و واردکنندگان بازگرداند،همراه با فعال‌شدن صرافی‌ها  نقایص بخشنامه اول ارزی (که در 21فروردین تصویب شد) جبران شد.

رئیس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی بیان کرد:در صورتی که ارز حاصل از کالاهای غیرنفتی در شرایط مطلوبی به بازار ثانویه عرضه شود، می‌توان امید داشت که قیمت ارز کاهش پیدا کرده و به نقطه متعادلی برسد.

بهرامی ارض اقدس، با تاکید براینکه بازار ثانویه ارز، رسمی است گفت: صادرکنندگان، می‌توانند ارز خود را در این بازار عرضه  و همچنین واردکنندگان با قیمت توافقی، ارز خود را خریداری کنند که البته هنوز این امر بصورت کامل راه اندازی نشده و دارای ابهاماتی است .

وی، از آزادسازی خرید و فروش ارز و بازگشایی مجدد صرافی‌های مجاز که در بسته دوم ارزی به آن اشاره شده خبر داد و افزود: در واقع مجوز خرید و فروش ارز به صرافی‌ها داده شده است که البته معتقدیم وقتی دولت اعلام می‌کند برای برخی از نیازها، ارز دولتی داده می‌شود برای سایر نیاز‌ها هم یک روزنه‌ای جدید باز می‌شود.

رئیس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی گفت:میخکوب کردن نرخ ارز مرجع، دولت را از سیاست تک نرخی ارز دور می کند. درحالی که این سیاست باید اجرا شود.

انتهای پبام/

بازگشت تعادل به فضای بازار ارز در سایه بازار ثانویه ارز

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر