کد خبر: ۶۶۵۰۸۲۷
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶

عنبر نسارا، ماده‌ای در ظاهر بی ارزشاست غافل از آنکه این ماده مدت‌هاست در طب سنتی کارایی دارد.

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛  عنبر نسارا، ماده‌ای در ظاهر بی ارزش که تنها می‌تواند بعنوان کود حیوانی کاربرد داشته باشد غافل از آنکه این ماده به ظاهر بی ارزش مدت هاست جای خود را در طب سنتی پیدا کرده است و در درمان بسیاری از بیماری‌ها بخصوص بیماری‌های عفونی کاربرد دارد.

در همین راستا باشگاه خبرنگاران جوان قصد دارد در این مطلب به معرفی عنبر نسارا و تمامی مواردی که در زمان استفاده از آن باید رعایت شود بپردازد، پس پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.

اسرار نهفته در سرگین الاغ ماده! / معرفی عنبر نسارا + خواص، نحوه مصرف و مراقبت‌های لازم پس از استفاده از مدفوع الاغ

 

عنبر نسارا چیست؟

عنبر نسارا سرگین الاغ ماده‌ای است که در بهار جمع آوری می‌شود و از خواص دارویی عجیبی برخوردار است.

این ماده به ظاهر مشمئز کننده بهترین دارو برای خشک کردن زخم‌های عمیق ناشی از جراحت و سوختگی است. از این ماده برای درمان عفونت‌های داخلی و خارجی گوش و همچنین درمان زخم‌های دهان مانند آفت استفاده می‌شود.

ابن سینا دود عنبر نسارا برای کاهش طول دوره‌ی قاعدگی و کم کردن خونریزی‌های ماهیانه در زنان تجویز می‌کرده است!


ببینید: عنبر نسارا، پرخاصیت‌ترین مدفوع جهان


دود عنبر نسارا یکی از بهترین درمان‌های سینوزیت‌های مزمن، سرما خوردگی، عفونت‌های واژینال و درمان انواع زخم‌های عفونی و غیر عفونی است.

بزرگتر‌ها یادشان می‌آید که این ماده در چندین سال قبل برای درمان و بهبود زخم ختنه استفاده می‌شد. برخی گوش درد را با دود سیگار آرام می‌کردند، غافل از این که دود سیگار منفعت دود عنبر نسا را ندارد.

شواهد نشان می‌دهد که دود گیاهان نه فقط در ایران، بلکه در حدود ۵۰ کشور دیگر دنیا کاربرد دارد و بسیار رایج است!

اسرار نهفته در سرگین الاغ ماده! / معرفی عنبر نسارا + خواص، نحوه مصرف و مراقبت‌های لازم پس از استفاده از مدفوع الاغ

ترکیبات تشکیل دهنده عنبر نسارا

در یک آزمایش در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اجزای عنبر نساء با استفاده از روش کروماتوگرافی و با استفاده از دستگاه GC-MS از یکدیگر جدا شدند.

این اجزا شامل هگزان، استیک اسید، آکونیتین، بتا کاروتن، دی متیل آمین بوده است که عمدتا شامل خواص آنتی اکسیدانی، آنتی باکتریال، ضد قارچ و ضد التهابی هستند.

برخی از این اجزا نیز در درمان نورالرژی، روماتیسم، خونریزی‌های مویرگی و خارجی و اختلالات پوستی استفاده می‌شوند!

با وجود چنین ترکیباتی و دارا بودن خواص آنتی اکسیدانی، آنتی باکتریال، ضد قارچ و ضد التهابی پشکل ماچلاغ دارویی بی نظیر جهت استعمال خارجی است که استفاده از آن در درمان مشکلات زیر کارایی اثبات شده و موثری دارد.

در یک آزمایش درون کشتگاهی از دود عنبر نسا به عنوان یک دهانشویه استفاده شد.

نتایج نشان دهنده وجود خواص ضد میکروبی و ضد باکتریایی دود عنبر نسا بود که موجب مهار رشد میکروب‌ها و باکتری‌های استرپتوکوکوس موتانس، استرپتوکوک سالیواریوس و استرپتوکوک گشت.

یعنی عنبر نساء دقیقا مانند دهانشویه کلرهگزیدین در برابر باکتری‌های موجود در دهان عمل کرده بود.

دهانشویه‌ی CHX دارای فعالیت ضد باکتری قوی در برابر میکروارگانیسم مختلف دهان است، اما عوارض جانبی جدی نیز به همراه دارد؛ بنابراین می‌توانید از دود عنبرنساء برای پیشگیری از پوسیدگی و بیماری‌های پریودنتال استفاده نمایید.

دود عنبر نساء همچنین موجب افزایش فعالیت نوتروفیل‌های خون و مبارزه بیشتر در برابر میکروب‌ها می‌شود.


بیشتر بدانید: بخور و نخورهای گوشتی از نظر طب سنتی!


آزمایشات نشان میدهد که بخور دود عنبر نسا به مدت حداقل ۶ ثانیه به طور قابل توجهی از رشد باکتری‌ها جلوگیری به عمل می‌آورد.

این یکی از آزمایشاتی است که بر روی دود عنبر نساء انجام شده و مسلما نیازمند انجام آزمایشات دقیق‌تر و تکمیلی است.

دود عنبر نساء یکی از بهترین درمان‌های سینوزیت‌های مزمن، سرما خوردگی، عفونت‌های واژینال و درمان انواع زخم‌های عفونی و غیر عفونی است.

همچنین برخی معتقدند که دود عنبر نساء فرآیند زایمان طبیعی را آسان‌تر خواهد کرد!

تجربه نشان می‌دهد که استفاده از دود عنبرنسا هیچ عوارض جانبی خاصی برای بدن ندارد.

اسرار نهفته در سرگین الاغ ماده! / معرفی عنبر نسارا + خواص، نحوه مصرف و مراقبت‌های لازم پس از استفاده از مدفوع الاغ

نگاهی کلی به خواص درمانی عنبر نسارا

کاهش حجم خونریزی در زمان پریود

کوتاه نمودن زمان پریود

درمان کننده عفونت‌های واژینال

تقویت کننده تار‌های صوتی

درمان کننده سینوزیت

درمان خارش‌های پوستی

بند آوردن خون دماغ

درمان کننده سرماخوردگی

بهترین درمان برای بیماری آسم

برطرف کننده زخم‌های چرکین

درمان بواسیر

تسهیل روند زایمان طبیعی

درمان صرع

پیشگیری از پوسیدگی دندان

درمان آفت دهان

اسرار نهفته در سرگین الاغ ماده! / معرفی عنبر نسارا + خواص، نحوه مصرف و مراقبت‌های لازم پس از استفاده از مدفوع الاغ

درمان بیماری‌های عفونی با عنبر نسارا

در کتب داروسازی طبّ قدیم، خواصّ دارویی انواع مدفوع و ادرار انسان و حیوانات مختلف شرح داده شده است. جالب آنجاست که این آثار درمانی به طور مکرّر تجربه شده است و در بسیاری موارد گره گشای درمان بیماری‌هایی بوده اند که در حالت عادّی درمان آن‌ها بسیار سخت است. برای مثال با مراجعه به یادداشت‌های مرحوم فقید عبدالله احمدیه موارد متعدّدی را می‌توان یافت که درد‌های شدید مفصلی و روماتیسمی را با ضماد سرگین گاو درمان نموده اند.

البتّه در کتب طبّی قدیم، حتّی آثار استفاده خوراکی! از این دارو‌ها هم ذکر شده است، امّا از آنجا که استفاده خوراکی آن‌ها در فقه ما حرام شمرده شده است – به استثنای ادرار شتر که با رعایت شرایط و از نظر بعضی فقها، قابل شرب است – ترجیح می‌دهم از این موارد عبور کنم و به سایر خواص عنبر نسارا بپردازم.

۱. دود دادن عنبر نسارا در محیط‌های بسته مثل فضای خانه، مانند اسفند اثر میکروب کشی قوی دارد و انجام گاهگاهی این کار به ویژه در فصول سرد، تاثیر قابل توجّهی در کاهش موارد بروز بیماری‌هایی مثل سرماخوردگی دارد؛ به ویژه اگر یکی از اعضای خانواده سرما خورده باشد می‌توان با این کار از افزایش بار ویروس در فضای محلّ زندگی کاست.


بیشتر بدانید: فیبروم چه نشانه‌هایی دارد؟ + علائم، انواع و راه‌های درمان


۲. استنشاق دود عنبر نسارا یکی از راه‌های مناسب برای درمان سینوزیت‌های مزمن و حاد و سرماخوردگی است. این کار در درمان سردرد‌های کهنه نیز موثّر است. برای این کار، عنبرنسارا را در یک اسفند دود کن ریخته روی شعله کم قرار داده دود متصاعد شده را استنشاق کنید.

۳. گرفتن مواضعی از بدن که دچار خارش است روی دود عنبر نسارا، یکی از روش‌های بسیار موثّر در کاهش انواع خارش هاست. همچنین این کار، برای درمان تاول‌ها و زخم‌های ترشّح دار نیز اثر مناسبی دارد. این روش یکی از بهترین روش‌های درمانی اگزما هم هست. همچنین این کار تاثیر بسیار خوبی در ترمیم سریع انواع زخم‌ها به ویژه زخم‌های سوختگی دارد.

۴. ضماد کردن مخلوط عنبر نسارا و سرکه روی پیشانی در درمان خون دماغ مفید است.

۵. به روش‌های ذیل می‌توان از عنبر نسارا برای کمک به درمان صرع استفاده کرد:

۵. ۱- استنشاق عصاره خشک آن با سرکه.

۵. ۲- استفاده از آب عنبر نسارای تازه به عنوان قطره بینی.

۶. پاشیدن پودر عنبر نسارای خشک بر روی انواع زخم‌های تازه، علاوه بر کمک به بهبودی آنها، خونریزی آن‌ها را نیز متوقّف می‌کند.

۷. دود دادن عنبرنسارا برای کاهش خونریزی و کوتاه کردن دوره عادت ماهیانه بانوان و درمان عفونت‌های واژینال مفید است. روش استفاده به این شرح است:

برای این کار ۲ الی ۳ عدد عنبر نسا را همراه با خاکشی و اسپند، روی کمی ذغال انداخته و گلدان سفالی که ته آن سوراخ داشته باشد را روی آن برگردانید، که در این صورت مانند دودکش می‌شود، لباس زیر خود را درآورده و دامن بلندی بپوشید و به حالت نیم خیز روی آن بایستید. البته این کار بدون خاکشی و اسپند هم موثر است. اگر هم حوصله ندارید می‌توانید بدون این تشریفات خاص درمان را انجام دهید. برای این کار کمی عنبرنسارا را روی اسفنددودکن روی شعله کم قرار داده بگذارید دودش به واژن بخورد.

این کار را ۲ روز قبل از زمان پریود، ۲ روز در زمان پریود و ۲ روز بعد از پریود انجام دهید.

۸. به همان شیوه فوق الذّکر، دود عنبرنسارا در درمان و و کاهش عوارض بواسیر هم بسیار موثر است.

عفونت‌های رحمی با چه علایمی شناخته می‌شود؟

در صورتی که هر یک از علایم ذکر شده را دارید شما مبتلا به عفونت رحمی هستید. برخی از این علایم به شرح زیر می‌باشند:

رنگ ترشح سفید و بد بو می‌شود

دهان بد بو می‌شود

ضعف در عملکرد تخمدان‌ها


بیشتر بدانید: درمان عفونت‌های شدید با یک راهکار ساده طب سنتی


لکه بینی بین دو قاعدگی

قهوه‌ای شدن ران‌ها

سفید شدن رنگ ادرار

عنبر نسارا و زخم دهانه رحم

استفاده از عنبر نسارا در درمان زخم دهانه رحم کاربرد موثری دارد. بدین منظور جهت استفاده از عنبر نسارا و درمان زخم دهانه رحم ۲ الی ۳ عدد عنبر نسا را با مقداری خاک شیر و اسپند، روی کمی ذغال گداخته بریزید و سپس یک گلدان سفالی که در انتها سوراخ است را بر روی زغال‌ها بگذارید تا دود ناشی از سوختن این ترکیبات از سوراخ گلدان خارج شود. اکنون جهت بخور دادن رحم خود لباس زیر خود را در بیاورید و دامن بلندی بپوشید و سپس به حالت نیم خیز بر روی سوراخ گلدان قرار گیرید و رحم خود را بدین وسیله بخور دهید. انجام این عمل در ۲ روز قبل و بعد از پریود بهترین راه شناخته شده و اثر بخش درمان عفونت‌های واژینال و زخم‌های رحمی است.

مراقبت‌های لازم پس از استفاده از مدفوع الاغ

استفاده از مدفوع الاغ تنها برای درمان عفونت‌های واژینال و زخم‌های رحمی است و در موارد درمان فیبروم‌ها و سایر مشکلات رحمی کاربردی ندارد. با استفاده از مدفوع الاغ ماده می‌توانید بدون فریز زخم‌های رحمی از شر آن‌ها راحت شوید. این روش روشی موثر و بدون عارضه در طب سنتی برای درمان عفونت‌ها است و نظر دکتر روازاده در مورد عنبر نسارا یا همان ماچه الاغ برای درمان عفونت‌ها به صورت استعمال خارجی مثبت است؛ بنابراین پس از استفاده از این ماده استحمام نکنید و از شست و شوی واژن با آب سرد جدا خودداری نمایید.

اسرار نهفته در سرگین الاغ ماده! / معرفی عنبر نسارا + خواص، نحوه مصرف و مراقبت‌های لازم پس از استفاده از مدفوع الاغ

چگونه بوی بد عنبر نسارا را از بین ببریم؟

برای این که بوی بد عنبر نسارا را از بین ببرید کافیست یک یا دو عدد عنبر نسارا را در داخل دستمال مرطوب آغشته به روغن اسطوخدوس و گلاب بپیچانید و به مدت دو الی سه روز در جای تاریکی قرار دهید.


بیشتر بدانید: ۷ راهکار ساده طب سنتی برای «پُر شدن صورت»


سپس با سوزاندن آن و دود ناشی از سوختن آن محل زندگی خود را ضد عفونی کرده و عوامل بیماریزا را از محیط زندگیتان دور سازید.

روش تهیه عنبر نسارا

برای تهیه عنبر نسارا کافیست سری به یک عطاری معتبر نزدیک منزلتان بزنید و عنبر نسارا یا همان پشکل ماچلاغ را به راحتی تهیه و خریداری نمایید.

آیا استفاده از ماچه الاغ عوارضی دارد؟

با توجه به خواص درمانی ذکر شده می‌توان نتیجه گرفت که این محصول بدون عارضه بوده و در صورت مصرف صحیح و به جا از این ماده حیوانی دچار هیچ گونه مشکلی نخواهید شد. به طور قطع می‌توان گفت؛ ارزیابی‌ها و بررسی‌های انجام شده نشان دهنده موثر بودن این ماده است؛ بنابراین عوارض عنبر نسارا و مضرات عنبر نسارا در حد صفر است و شما می‌توانید جهت مقاصد درمانی با خیال راحت از آن استفاده کنید.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۴۴
در انتظار بررسی: ۰
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
باسلام
من ازدندون دردلثه هام ورم زیادی کرده بود که یه دوست گفت دود عنبرنسارا برای ورم لثه خوبه ومن امتحانش کردم دیروز خداشاهده به شب نکشیده ورم خیلی خیلی خوابید معجزه میکنه این دارو
سمیرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
سلام من عفونت سینوزیت دارم همش چرک عنبر نسا خوبه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
خوب بود
سعید بشری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
سلام،طب قدیم و جدید مکمل هم هستند عزیزان نه منافی هم،
کمی بصیرت
کوروش شهیدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
من عفونت لثه داشتم بقدری دردش زیاد بود که دور حیاط مثه روانیا میدویدم و نعره میزدم تازه بعد از خوردن سه نوار قرص و کپسولو بیحسی موضعی ...ولی دم بابام گرم ریخت تو پیپ گفت بکش.. گفتم پدر من حالم خوش نیست جوصله ندارم ولمون کن ...خلاصه بزور چپوند تو حلقم... با دوتا دود هیچ اثری از درد نبود...معجزه اینه..به طب اسلامی ایمان آوردم... اون روز بهم ثابت شد طب اسلامی شرف داره ب طب مدرن...
پونه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
عالی بود نمیدونستم انقدر فواید داره :)))
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
خوب است من برای عفونت گوش استفاده کردم خوب شد
پرند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۶
سلام من سرفه های شدید داشتم که مزمن شده بود به توصیه یک دوست از دود عنبر نسا استفاده کردم عالیه . امتحانش ضرر نداره
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۵
سلام ببخشید من گوشام زنگ میزنه وخلط قهوه ای رنگ از گلوم میاد میشه بگین آیا دود عنبر نسا مفیده یان تشکر
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
یکی از آشنایان ما شصت سالشه. باور نمیکنین که هنوز پیش دکتر نرفته و همیشه تو کوه و بیابون و روستاست. هر مریضی که بگیره با عنبرنسارا خوبش میکنه. پسر من عفونت شدید داشت و از کودکی آسم کودکان گرفت من بهش بخور دادم و خوب شد. درسته علم پیشرفت کرده ولی تمام داروهای شیمیایی عوارض داره. واقعا این طب سنتی معجزه میکنه با خیال راحت استفاده کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۳
آیا عرق عنبرنسارا برای خوردن ضرر دارد؟
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۲
دوست عزیز آقای پدرام
حرف جنابعالی درسته علم پزشکی پیشرفت کرده ولی بازم طب سنتی حرف اول رو میزنه مخصوصا معجزه درمان با عنبر نسا
یه لر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۱
میشه قاطی خورشت کرد و نوش جان کرد
پاسخ ها
یه کرد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۳
شمانوش جان کردی؟خاصیتشوحس کردی؟
پدرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
با سلام
همانطور که در مقاله ذکر کردید بوعلی سینا هم این ماده را برای بیماران تجویز میکرد. خب با توجه به اینکه از اون زمان تا به حال علم پزشکی بسیار پیشرفت کرده. رجوع به نسخه صدها سال پیش یک عقب گرده. اونم مدفوع الاغ که پر از میکروب و بیماری داره . واقعا چطور میتونید دودش را استشمام کنید!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۳
خیلی عجیبه ولی عفونت گوش منو کاملا درمان کرد
شمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
بهتر است سیگار تهیه کنید توتون داخل آنرا خارج کنید بعد عنبر را پودر کنید بریزیت توش سپس بکشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
با سلام
برادر من مدتها صبحها که از خواب بیدار میشد گلوش خشک میشد و شدیدا آبریزش بینی داشت و عطسه های مکرر...
یعنی حساسیت....
و طبق دستور دکترها درمانی نداشت جز اینکه مثلا علائم رو با خوردن قرص کم کنه.
به سفارش یه نفر دود عنبرنسارا رو غلیظ دو سه بار استفاده کرد و واقعا خداروشکر خوب خوب شد. الان یکسال و خورده ای گذشته و الحمدلله خوب شد.
خودمم یه مدتی بود که صبحها بیدار میشدم شدیدا ابریزش بینی داشتم اینکارو کردم و خودمم جواب گرفتم.

اینکار اصلا ضرر نداره. اجزای این ماده مث سیگار و توتون نیست که مضر و سرطانزا باشه و به نظرم هر کی واقعا مشکل تنفسی داره مثل من و برادرم داره امتحان کنه حتما جواب میگیره فوری

موفق و موید باشید.
مردی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
عالیییههههههههههههههههههههه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
سلام با قیلیان مثل تنباکو استفاده کنی ایا خوب یا نه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
اگرباقلیان بکشی ضررداردیانه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
واقعا مضره باعث تشدید عفونت میشه اینهمه داروی معطر و مفید چرا باید مدفوع بو گندو و پر از میکروب حیوانات استفاده شه ؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۶
این داروهای شیمیایی آدموبیشترداغون میکنه
زرگل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
عاللللللییییییه
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
واقعا معجزه می کنه
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۷
آره خیلی مفیده من از همه شنیدم دودش
اسماعیل
|
United Arab Emirates
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۷
اره هرچیزی بگیم عالیه.ارزان .سریع .رایگان .100درصدمفید. بدون عوارض.میکروب کش.کار 100تادکتر انجام میده.درمان عفونت ریه گوش مجاری ادراری وپوست
فلانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
من امتحان نکردم ولی میگن عالیه خودم بچه روستا هستم ۲هرماده داریم
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۸
عااااااالی
ابوالفضل
|
Germany
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۲
عالیه من روستاام خیلی این جااست عالی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
سلام من عنبر نسا را دم کردم و به بچه ام دادم به مشکلی هم بر میخورد یا نه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۷
کار بسیار بدی کردید
مدفوع الاغ هست و پر از میکروب
اصلا مصرف خوراکی نداره فقط از دودش استفاده می کنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
سلام من عنبر نسا را دم کردم و به بچه ام دادم به مشکلی هم بر میخورد یا نه
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
خوردن عنبرنسارا مشکل دارد یا نه
پروانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
من گوشم عفونت شدیدکرده بود ودردشدیدی هم داشت رفتم دکترچرک خشک کن نوشت برام توسط یه نفرتوخانواده به عنبرنساآشناشدم وازعطاری خریدم .بعدازسه باربخوردادن .اخرشب عفونت راه بازکردوگوشم بازشد.یعنی باورم نمیشداینقدردرمانش سریع وکم هزینه باشه
نارین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۴
فوق العاده اس
پاسخ ها
سهیلا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
سلام ببخشید چجوری بخور دادید آخه گوش منم درد میکنه و صدا میده
پناهی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
سلام ببخشید میشه بفرمایید عرق عنبر نسارا واسه عفونت اداری مریضی که سوند داره مفیده ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۵
سلام میخواستم بدونم واقعا عنبر نسا برای عفونت مفیده آخه منم عفونت دارم خیلی شدیده
پاسخ ها
ترانه
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
خیلی عالیه... برای هرچیزی ... عفونت و سرماخو.ردگی و هرچیز دیگه ایی ... ولی خیلی مهمه که حتما واسه الاغ ماده باشه و از جای معتبر و مطمئن تهیه کنی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۶
عاااااااالیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۵
سلام میخواستم بدونم واقعا عنبر نسا برای عفونت مفیده آخه منم عفونت دارم خیلی شدیده
پاسخ ها
ایمان
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۵
عالیه
126127
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
خیلی خوبه ولی از جای مطمئن تهیه کن
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر