کد خبر: ۶۶۵۸۹۳۵
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷

مدیر جهاد کشاورزی اردبیل با اشاره به اینکه امسال 14 هزار و 500 هکتار از زمینهای کشاورزی اردبیل به کشت سیب‌زمینی اختصاص یافته است،‌گفت: پیش‌بینی می‌شود 490 هزار تن محصول تا پایان فصل از این اراضی برداشت شود.

به گزارش خبرنگار گروه استانهای باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل؛ بهروز آقازاده افزود: تاکنون 55 درصد ازمحصول سیب زمینی اردبیل برداشت شده و انتظار می رود تا هفته اول مهر عملیات برداشت این محصول در مزارع این شهرستان به پایان برسد.

وی عمده رقم کشت شده در اراضی شهرستان اردبیل را رقم آگریا و از سایر ارقام کشت شده در منطقه نیز ارقام کایزر ، ساتینا، بامبا، جلی، اسپریت و ساوالان ذکر کرد.

آقازاده اظهار داشت: سیب زمینی یکی از عمده محصولات تولیدی این شهرستان بوده و وجود اراضی حاصلخیز و مستعد و آب و هوای مناسب موجب شده تا اردبیل از قطب های مهم تولید سیب زمینی کشور محسوب شود.

مدیر جهاد کشاورزی اردبیل به سیب زمینی کاران توصیه کرد محصول تولیدی خود را در انبارها و سردخانه های استاندارد نگهداری و به توصیه های فنی کارشناسان عمل کنند.

وی با بیان اینکه امسال حدود 450 هکتار از اراضی تحت کشت سیب زمینی شهرستان به سیستم آبیاری تحت فشار تجهیز شده و با توجه به حصول عملکرد بالا و قابل توجه در مزارعی که از این نوع سیستم آبیاری (تحت فشار) بهره مند شده اند، افزود: اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار بویژه سیستم آبیاری تیپ در مزارع سیب زمینی علاوه بر کاهش مصرف آب ، تاثیر بسزایی در افزایش عملکرد و کیفیت محصول تولیدی خواهد داشت.

مدیر جهاد کشاورزی اردبیل از کشاورزان خواست از فرصت مساعدت دولت برای توسعه آبیاری تحت فشار استفاده و شیوه های نوین آبیاری را جایگزین روش های آبیاری سنتی کنند.

انتهای پیام/س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر