کد خبر: ۶۶۹۱۴۲۸
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۹
۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۹
کد خبر : ۶۶۹۱۴۲۸
گروه : مرکزی » اراک
مدیرکل دفتر امور روستایی استان مرکزی خبرداد؛

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مرکزی از ایجاد ۷۲۰ شغل جدید در روستا‌های استان در ۶ ماهه نخست امسال خبرداد.

ایجاد ۷۲۰ شغل جدید در روستا‌های استان مرکزی درمدت ۶ ماهفائض پورمدیرکل دفتر امور روستایی و شورا‌های اسلامی استانداری مرکزی درگفتکو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک گفت: ۷۲۰  شغل جدید در روستا‌های استان در ۶ ماهه نخست امسال ایجاد شد.

فائض پور افزود: این میزان اشتغال روستایی با پرداخت ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از سوی بانک عامل به ۷۸ طرح ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: در سال ۹۷ تعداد ۱۲۰ طرح اشتغال روستایی با اعتباری بالغ بر ۷۷۰ میلیارد ریال امسال در استان مرکزی مصوب شد که ۸۷ طرح با اعتباری ۵۶۰ میلیارد ریال در یکی از بانک‌های عامل منجر به عقد قرارداد بین بانک و متقاضیان شده است.

۴۰ طرح اشتغال روستایی استان مرکزی به مرحله تولید رسیده

مدیرکل دفتر امور روستایی و شورا‌های اسلامی استانداری ادامه داد: از مجموع ۸۷ طرح منعقد شده، ۷۸ طرح تسهیلات لازم را دریافت کردند که ۴۰ طرح با اعتباری بالغ بر ۱۷۰ میلیارد ریال فعالیت خود را آغاز و به مرحله تولید رسیده اند.

وی مجموع اعتبارات اشتغال روستایی بانک عامل را ۷۵۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در صورت پرداخت همه این اعتبارات بیش از هزار و ۶۰۰ فرصت شغلی در روستا‌های استان ایجاد می‌شود.

فائض پور ادامه داد: طرح‌های اشتغال روستایی در بخش‌های مختلف دامپروری، کشاورزی، ساخت و تجهیز گلخانه، بسته بندی، صنایع تبدیلی و گردشگری روستایی پرداخت شده است.

وی بیان کرد: علاوه بر پرداخت تسهیلات بانک عامل، حدود ۵۲۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۵۰۵ طرح اشتغال روستایی از طریق ثبت نام در سامانه کارا از سوی بانک‌های عامل استان مرکزی و با مدیریت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی این استان با نرخ بهره ۶ درصد به متقاضیان پرداخت شد.

آغاز طرح توسعه اشتغال و بهبود تولید روستایی

مدیرکل دفتر امور روستایی و شورا‌های اسلامی استانداری مرکزی تصریح کرد: همچنین طرح توسعه اشتغال و بهبود تولید نیز با مشارکت ادارات کل کمیته امداد امام خیمنی (ره)، بهزیستی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، امور عشایری و روستایی و راهداری و حمل و نقل استان با ایجاد ۹۴۸ اشتغال جدید در روستا‌های استان کلید خورده که تا کنون ۵۵۸ فرصت شغلی از این طرح در روستا‌های استان ایجاد شده است.

وی اظهار کرد: از ابتدای فعالیت این دولت بیش از ۴ هزار و ۵۷۰ میلیارد ریال اعتبار به دهیاری‌های استان مرکزی تخصیص داده شده که بر این اساس طرح‌های عمرانی و اقتصادی بسیاری در روستا‌های این استان اجرا شده است.

فائض پور در خصوص عملکرد عمرانی روستا‌ها در سال جاری نیز گفت: ۱۹۸ طرح عمرانی با اعتباری بالغ بر ۱۶۵ میلیارد ریال در ۲۵۰ روستای استان مرکزی اجرا شد که بیش از ۴۷ هزار و ۴۴۴ خانوار از طرح‌های مذکور بهره‌مند شدند.

وی افزود: یکهزار و ۶۳۹ روستا در استان مرکزی وجود داردکه ۷۹۳ روستا دارای دهیاری، ۸۲۱ روستا داری شورا‌های اسلامی روستایی، یکهزار و ۱۲۹ روستا نیز داری جمعیت است.

انتهای پیام / ج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ