کد خبر: ۶۶۹۶۴۵۶
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۴

بسیاری از خانه‌ها در روستای الاقلته در جنوب قاهره، پایتخت مصر به علت این که موریانه‌ها چوب آن‌ها را از بین برده اند در آستانه فروریختن قرار گرفته و در وضع هشدار قرار دارند.

بی‌خانمان شدن برخی از روستانشینان مصر به خاطر حمله موریانه‌هابه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از آسوشیتدپرس، هجوم موریانه‌ها به مناطقی از استان الاقصر مصر به وجود آوردند.

در روستای الاقلته در بیش از ۵۰۰ کیلومتری جنوب قاهره، مقدار خسارت موریانه‌ها بسیار زیاد است. بسیاری از خانه‌ها به علت این که موریانه‌ها چوب آن‌ها را از بین برده است در آستانه فروریختن قرار گرفتند و در وضع هشدار قرار دارند.

سقف و در‌های خانه‌ها اغلب از چوب ساخته شدند و برخی از بخش‌های خانه نیز از تنه درختان نخل است. موریانه‌ها برخی از ساکنان را مجبور کرده است به خیابان‌ها بروند. سعد محمد حسن و خانواده اش اخیرا بی خانمان شدند، زیرا موریانه‌ها خانه اش را از بین بردند.

وی گفت: «طی یک هفته بخش‌هایی از خانه روز به روز خراب شده است و دو روز پیش خانه اش به صورت کامل تخریب شد. من و همسرم در خیابان می‌خوابیم.»

بدری محمود ابوالحسن می‌گوید وضعیت فعلی خطرناک است.

رسانه‌های محلی در ماه اوت گزارش دادند که مسئولان در بخش‌هایی از الاقصر و اسوان به علت هجوم تعداد زیاد موریانه‌ها حالت فوق العاده اعلام کردند. مسئولان در الاقصر تلاش‌ها برای پاکسازی موریانه‌ها را افزایش دادند و طی چهل و هشت ساعت این حشرات را در ۲۱۵ خانه از بین بردند. آن‌ها چوب‌ها را به مواد شیمیایی آغشته می‌کنند، اما برای خانه‌هایی که از بین رفته اند، این کار نمی‌تواند هیچ فایده‌ای داشته باشد.

انتهای پیام/

حمله موریانه‌ها به خانه‌های روستاییان مصر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر