کد خبر: ۶۶۹۶۹۵۹
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح:

باقری گفت: همه فرماندهان نظامی ارزش سلامت کارکنان را خوب می‌دانند و فهیمده‌اند یکی از مولفه‌های اقتدار یک یگان عملیاتی، سلامت نیروهای آن است.

یکی از مولفه‌های اقتدار یک یگان عملیاتی، سلامت نیروهای آن استبه گزارش خبرنگار حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، در چهارمین همایش بین‌المللی طب نظامی آسیا پاسیفیک که صبح امروز شنبه 21 مهرماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد، اظهار کرد: امروز بیش از هر زمانی آثار سلامت و امنیت برای جوامع بشری روشن شده است. همه فرماندهان نظامی ارزش سلامت کارکنان را خوب می‌دانند و فهیمده‌اند یکی از مولفه‌های اقتدار یک یگان عملیاتی، سلامت نیروهای آن است. ما در دفاع مقدس به خوبی ارزش طب رزم را درک کردیم؛ پزشکان و پرستاران ما با 50 بیمارستان نظامی جان 554 هزار سرباز و‌ مصدوم شیمیایی را نجات دادند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: امروز با توجه به پیشرفت علم و فناوری، نیازمند طب رزمی پویا و پیشرفته هستیم. این طب و نظامیان در شرایط سخت و بلایای طبیعی پناهگاه مردم هستند و به سایر دستگاه‌ها در مدیریت بحران کمک می‌کنند. سامانه طب رزم و نظامی باید بتواند شرایط سخت و بحرانی را مدیریت کند و امروز بدون کمک نظامیان، مدیریت بحران غیرممکن است.

وی ادامه داد: این کنگره‌ها کمک می‌کند تا نظامیان کشور‌های مختلف، دانش خود را به اشتراک بگذارند، در این راستا دیپلماسی دفاعی در گسترش روابط و همکاری‌ها بسیار موثر است.

سرلشکر باقری با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی و عربستان سعودی در یمن اظهار کرد: ما امروز شاهد جنایات گسترده این رژیم‌ها هستیم که به بیمارستان‌ها حمله و مراکز درمانی را از بین می‌برد. از سوی دیگر گسترش گروه‌های تروریستی در منطقه موجب کشتار و آسیب بسیاری از مردم بی‌گناه و غیرنظامی شده است. امیدوارم در این کنگره بتوانیم با همفکری با نقش‌آفرینی فعال در مقابله با این جنایات گام برداریم.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر