کد خبر: ۶۶۹۷۰۶۵
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۷

نشست هیئت اعزامی از آستان قدس رضوی با ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت به منظور سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در استان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ حسن موحد؛ مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمانشاه گفت : یکی از حوزه های کاری آستان قدس، بخش ایجاد کارآفرینی است که خادمیاران رضوی آن را پیگیری می کنند .

وی گفت : در فاز اول برنامه ریزی شده که 100 مورد اشتغال خانواده محور را انجام دهیم.

موحد افزود : موضوع بعدی در حوزه پروژه های سنگین تر است و ما می خواهیم با هم فکری حوزه صنعت،معدن، تجارت و کشاورزی استان کرمانشاه، 3 پروژه بزرگ را بررسی، جمع بندی و با کمک آستان قدس به اجرا برسانیم.

وی افزود : ان شااله با اجرا این پروژه ها مردم استان کرمانشاه هم از سفره با برکت امام رضا(ع) بهره مند شوند.

محسن رستمی؛ رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت : مشکلات استان کرمانشاه به دوران جنگ 8 ساله باز می گردد و با وجود تلاش های انجام شده، هنوز بالاترین نرخ بیکاری را در کشور داریم.

وی گفت : استان کرمانشاه، مرکزیت غرب کشور بوده و دارای موقعیت جغرافیایی مناسبی است و از نظر وضعیت آب و هوایی نیز شرایط مطلوبی دارد، همچنین بر خلاف بسیاری از مناطق کشور، در این استان مشکل کمبود آب وجود ندارد، ولی متاسفانه در حوزه سرمایه گذاری دارای مشکلات و کمبود های زیادی هستیم.

وی افزود: بنده از نزدیک در چند استان سرمایه گذاری های پر برکت آستان قدس، به ویژه در مناطق محروم را دیده ام و امیدواریم با انجام سرمایه گذاری توسط آستان قدس؛ قسمتی از مشکلات بیکاری جوانان استان کرمانشاه حل شده، شاهد رونق تولید استان نیز باشیم.

رییس سازمان صمت استان در ادامه به تشریح ظرفیت های حوزه معدن استان پرداخت و افزود: بخش معدن استان شدیدا به سرمایه گذاری نیاز دارد زیرا با وجود معادن خوب مانند قیر طبیعی، منگنز، سیلیس و .... هنوز یک واحد با تجهیزات و امکانات مناسب نداریم و بعضا محصولات معادن استان به صورت خام به مناطق دیگری می رود و برروی آن ها فرآوری انجام می شود.

وی افزود: استان کرمانشاه هم اکنون دارای 1000 واحد صنعتی است که برخی از این واحدها نیازمند توسعه هستند و با وجود مرزهای خوبی که در استان وجود دارد، با توسعه آن ها، قابلیت صادرات با حجم مناسب نیز فراهم است.

رستمی در ادامه تشریح کرد: برخی از واحدهای بزرگ و مدرن استان به دلیل نبود حداقل سرمایه و برخی مشکلات دیگر از این قبیل، تعطیل شده اند که می توان با سرمایه گذاری در این حوزه ها، جوانان تحصیل کرده را به دلیل مدرن بودن واحدها، مشغول به کار کرد.

رییس سازمان صمت استان در پایان سخنان خود اظهار امیدواری نمود هرچه زود تر اولین پروژه آستان قدس رضوی در استان آغاز و در ادامه شاهد اجرای بقیه پروژه ها باشیم . ما به عنوان بخش دولتی در شرایط فعلی کشور که بنا به فرموده مقام معظم رهبری(( که کشور در جنگ اقتصادی می باشد ))، آماده هرگونه کمکی به شما هستیم و با تمام توان در کنارتان خواهیم ایستاد .

 

 

انتهای پیام/د

استان کرمانشاه، مرکزیت غرب کشور است

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر