کد خبر: ۶۶۹۷۵۶۹
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۱

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دزفول از آغاز کشت محصولات پائیزه در 80 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، احمد زارعی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دزفول با اشاره به آغاز کشت محصولات پاییزه در اراضی کشاورزی این شهرستان اظهار داشت: پیش بینی می شود 60 هزار هکتار از این محصولات به صورت آبی و 20 هزار هکتار به صورت دیم کشت گردد.

وی کشت انواع صیفی جات، سبزی خورشتی، جالیزی، چغندرقند، غلاتی چون؛ گندم و جو، دانه های روغنی چون کلزا را محصولات اولویت دار شهرستان دزفول عنوان کرد.

زارعی با بیان اینکه برداشت محصولات پاییزه در شهرستان دزفول از ابتدای آذرماه با برداشت سبزی و صیفی آغاز می شود، تصریح کرد: عملیات برداشت تا پایان تیرماه ادامه خواهد داشت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دزفول چغندرقند را آخرین محصولی عنوان کرد که در کشت پائیزه برداشت می شود.

این مقام مسئول اذعان داشت: پیش بینی می شود چغندرقند در حدود 3 هزار و 500 هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان کشت شود .

احمد زارعی افزود: محصول چغندرقند تولید دزفول پس از برداشت به کارخانه های قند استان های چهارمحال و بختیاری، اصفهان، قزوین، همدان، اسلام آباد و کرمانشاه ارسال و تحویل می گردد.

وی در خصوص کشت دانه های روغنی بیان کرد: کشت کلزا در شهرستان دزفول در دستور کار جهاد کشاورزی قرار گرفته و پیش بینی می شود در کشت پائیزه امسال حدود 5 هزار هکتار کلزای بذری و دانه ای کشت شود.

زارعی در ادامه اذعان داشت: بیش از 90 درصد بذر کلزای هیبریدی مورد نیاز کشور توسط 2 شرکت کشت و صنعت شهید رجایی و بهشتی دزفول تولید می شود که این امر یکی از شاخص های برتر کشاورزی شهرستان است.

وی در خصوص کشت نباتات علوفه ای مانند شبدر و یونجه اظهار کرد: کشت شبدر علوفه ای و بذری در دستور کار جهاد کشاورزی دزفول است، زیرا افزون بر 90 درصد تولید بذر شبدر بلسین کشور در شهرستان دزفول تولید می گردد که از دیگر شاخص های برتر کشاورزی این شهرستان محسوب می شود.

این مقام مسئول گفت: طبق هماهنگی های صورت گرفته آب موردنیاز کشت پائیزه این شهرستان تامین می شود و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

انتهای پیام/گ

برداشت سبزی و صیفی از اراضی کشاورزی خوزستان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر