کد خبر: ۶۶۹۷۶۰۵
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۴
سفیر سابق ایران در فرانسه:

حمیدرضا آصفی گفت: چون بحث حقوق بشر از منظر آمریکایی‌ها ابزار فشار است؛ آن‌ها از این ابزار براساس منافع خود استفاده می‌کنند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حمیدرضا آصفی، سفیر سابق ایران در فرانسه، در خصوص اقدام دولت آلمان در استرداد یک دیپلمات ایرانی به بلژیک به بهانه حمایت از تروریست و حمایت مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا از این اقدام گفت: اتفاقی که در اروپا افتاد در حقیقت یک توطئه بود این روشن است که ایران در حالی که روابط با اروپا در حال شکل گیری بود و هست چنین اقدامی را انجام نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه این قبیل اقدامات تکراری در حقیقت کار‌هایی بوده که منافقین انجام می‌دادند، گفت: منافقین اِبایی از این اقدامات ندارند و سابقه اقدامات تروریستی آن‌ها در به شهادت رساندن هم وطنان خود و همچنین اقدامات ضد میهنی در کنار صدام حسین مسبوق به سابقه است.


بیشتر بخوانید: رازی که مجری مشهور پس از ناپدید شدن «خاشقجی» فاش کرد! 


**اروپا در نقشه منافقین بازی خورد

آصفی با تاکید براینکه این قبیل اقدامات کار منافقین وطن فروش است، گفت: در حالی که تنور رابطه ایران و اروپا در حال گرم شدن بود اقداماتی از این دست این روابط را زیر سوال می‌برد.

سفیر سابق ایران در فرانسه ادامه داد: البته اروپا را نیز باید سرزنش کرد که مرکز تجمع گروهک‌های منافقین شده و اروپایی‌ها علی رغم اظهاراتی که در زمینه مبارزه با تروریسم دارند، عملکرد متناقضی از خود نشان داده و تروریسم را به دو دسته خوب و بد تقسیم می کنند.

سخنگوی اسبق وزارت خارجه تصریح کرد: نتیجه این اقدام زیر سوال رفتن روابط دوستانه دو کشور بود و در حقیقت اروپایی‌ها نیز در نقشه منافقین بازی خوردند.

 

**حمایت پمپئو از استرداد دیپلمات ایرانی روزنه‌ای برای برون رفت آمریکا از انزواست

وی با اشاره به حمایت وزیر خارجه آمریکا از این اقدام ضد ایرانی گفت: آمریکا مدتی است که کاملا منزوی شده است و از فرصتی برای بیرون رفتن از انزوا استفاده می‌کند و امروز به لطف سیاست‌های ترامپ به جز اسرائیل و چند کشور جیره خوار منطقه‌ای متحد و دوستی در جهان ندارد.

آصفی تصریح کرد: پمپئو در حقیقت با این موضع گیری فرار رو به جلو می‌کند و به دنبال آن است که به این بهانه خودی نشان دهد و فضایی را برای آمریکا به وجود آورد.

 

**حقوق بشر ابزاری در دست آمریکا که براساس منافع خوداز آن استفاده می کند

سفیر سابق ایران در فرانسه با اشاره به سرنوشت نامعلوم جمال خاشقچی روزنامه نگار عربستانی و عملکرد دوگانه آمریکائی ها در برخورد با مسائل گفت: گمانه زنی‌ها می‌گوید وی توسط سعودی‌ها به قتل رسیده این در حالی است که آمریکا به عنوان کشوری که این خبرنگار تبعه آن بوده سکوت کرده است و ترامپ در ادعایی اعلام کرده رشد اقتصادی آمریکا مرهون فروش سلاح به عربستان است و درحقیقت با این اظهارنظر به دنبال آن است که از فشار جهانی بر دولت سعودی بکاهد.

سخنگوی اسبق وزارت خارجه این قبیل اظهارنظر‌ها در رویه مقامات آمریکایی را عین تناقض دانست و گفت: این در حالی است که در اقدامی که در اروپا شکل گرفته و کسی هم متعاقب آن صدمه‌ای ندیده پمپئو ایران را محکوم می‌کند، اما در مقابل اقدامی که در کنسولگری عربستان و مفقود شدن یک خبرنگار صورت گرفت سکوت می‌کند، نه محکومیت، نه مجازات و نه تحریمی در قبال عربستان دیده می‌شود، چون بحث تروریسم و حقوق بشر از منظر آمریکایی‌ها ابزار فشار است و آن‌ها از این ابزار براساس منافع خود استفاده می‌کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دشمنی آمریکایی‌ها با ایران روشن است لذا مواضع آمریکا را نباید خیلی جدی گرفت و به آن‌ها اعتماد کرد، چون رویکرد آمریکایی‌ها سراسر تناقض و عملکرد غیرمنطقی است.

منبع: دانشجو

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر