خوانساری مطرح کرد؛

سوریه می تواند مبدا صادرات برای ایران باشد/لزوم ایفای نقش اساسی در بازسازی سوریه

رئیس اتاق تهران گفت:صفربودن تعرفه تجاری سوریه به کشورهای عربی باعث شده این کشور مبدا صادرات برای ایران باشد.

همکاری خوبی با سوریه خواهیم داشت به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، مسعود خوانساری رئیس اتاق تهران در همایش اقتصاد ایران و سوریه که با حضور مقامات دولتی و خصوصی دو کشور برگزار شد گفت: بررسی ها نشان می دهد که می تواتیم با طرف سوری همکاری خوبی داسته باشیم. خوشبختاته از این همایش استقبال خوبی شده است و در زمینه کالاهای صادراتی این ظرفیت وجود دارد که ایران بتواند بخوبی ایفای نقش کند.

خوانساری با اشاره به اینکه در حوزه کالای تکنولوژی می توانیم فعالیت های مشترک داشته باشبم تصریح کرد: تعرفه تجاری سوریه به کشورهای عربی صفر است. این امر می تواند موجب شود سوریه به عنوان مبدا صادرات برای ایران باشد.

خوانساری در پایان تصریح کرد: سوریه در طول ۸ سال گذشته درگیر جنگ‌های مختلفی بوده ولی امروز امنیت در این کشور برقرار شده و امیدوار هستیم همانطور که در جنگ در کنار مردم سوریه بودیم امروز هم بتوانیم در بازسازی سوریه نقش اساسی ایفا کنیم.

از سرمایه‌گذاری ایران در مناطق آزاد سوریه استقبال می‌کنیم

 عدنان محمود سفیر سوریه در تهران در همایش اقتصاد ایران و سوریه اظهار کرد:از بخش خصوصی ایران برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های اقتصادی در سوریه دعوت می‌کنیم و همه توان خود را در تأمین منافع دو کشور به کار می‌بریم.

وی با اشاره به اینکه بانک‌ها کلید اساسی فعالیت‌های اقتصادی به شمار می‌روند، یادآورشد: باید تلاش کنیم تا با برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در هر دو کشور، بیشتر با زمینه‌های تجاری یکدیگر آشنا شویم.

سفیر سوریه در تهران گفت: از سرمایه‌گذاری ایران در مناطق آزاد سوریه استقبال می‌کنیم.

انتهای پیام/

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار