کد خبر: ۶۷۰۴۴۲۷
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

سرپرست اورژانس کشور گفت: اتوبوس آمبولانس، آمبولانس و اورژانس هوایی در مناطق مرزی و مسیر‌های پرتردد مستقر شده اند.

استقرار اتوبوس آمبولانس، آمبولانس و اورژانس هوایی در مناطق مرزی و مسیرهای پرتردد / فعالیت کارشناسان بهداشت در جهت پیشگیری و کنترل بیماری‌های واگیر و غیرواگیر در ایام اربعین

پیرحسین کولیوند سرپرست اورژانس کشور در گفتگو با خبرنگارحوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  اظهار کرد: خوشبختانه در حال حاضر هیچ مشکلی از لحاظ مصدومیت و یا شیوع بیماری در مناطق مرزی و حتی مسیرهای تردد زائران به مرزهای چزابه و مهران وجود ندارد.

وی ادامه داد: همه تیم‌های اورژانس در کنار سایر نیروهای امدادی و واحدهای پزشکی در مناطق مرزی و مسیرهای از پیش تعیین شده مستقر شده‌اند و تا به این لحظه مراجعه کننده‌ای به دلیل خاص به عوامل اورژانس نکرده و همه مسائل بهداشتی درمانی تحت کنترل است.

سرپرست اورژانس کشور تأکید کرد: بیمارستان سیار و درمانگاه مرکزی اورژانسدر مناطق مرزی برپا شده و به صورت شبانه‌روزی آماده ارائه خدمات بهداشتی درمانی به زائران اربعین است، همچنین بالگردهای اورژانس جهت انتقال احتمالی مصدومان از کشور عراق یا مناطق مرزی به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مشخص شده در این مناطق استقرار پیدا کرده‌اند.

کولیوند اظهار کرد: اتوبوس آمبولانس و آمبولانس‌های اورژانس در مسیر تردد زائران، مناطق مرزی و در داخل خاک کشور عراق در مکان‌های از پیش تعیین شده مستقر هستند، اورژانس از نظر امکانات و تجهیزات چه در داخل مرز و چه در کشور عراق با هیچگونه مشکلی رو به رو نیستند.

وی گفت: پزشکان، پرستاران و کارشناسان بهداشت در مناطق مرزی و مسیرهای پرتردد مستقر هستند و کارشناسان بهداشت کارهای خود را در زمینه کنترل بیماری واگیر یا غیرواگیر در حال بسیار خوبی انجام می‌دهند.

آمادگی اورژانس هوایی برای انتقال مصدومان

سرپرست اورژانس کشور افزود: شروع راهپیمایی اربعین حسینی از مرزهای جنوبی و مرزهای شلمچه آغاز شده است، در مرز مهران نیز فعالیت‌ها آغاز شده و زائران آرام آرام بدون هیچگونه مشکل بهداشتی و یا مسئله خاصی  در حال خروج از این منطقه مرزی هستند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر