کد خبر: ۶۷۰۴۹۵۶
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۱

معاون آموزش حوزه های علمیه خواهران کشور گفت: طرح بورسیه تحصیلی سطح 4 حوزه علمیه خواهران کشور از امسال اجرایی می شود.

 به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، فریده داودی معاون آموزش حوزه های علمیه خواهران کشور در سمنان گفت : بورسیه تحصیلی سطح 4 حوزه علمیه خواهران کشور ویژه استادان و کادر آموزشی و اجرایی حوزه های علمیه خواهران کشور که دارای مدرک سطح 3 هستند خواهد بود و هم اکنون در مراحل آخر تصویب پایه است.

وی افزود: دریافت کنندگان این بورسیه تحصیلی از خدماتی نظیر کاهش زمان تحصیل با استفاده از ارائه درورس مجازی و غیر حضوری، دو روز مرخصی تحصیلی در هفته، دریافت کمک هزینه تحصیل و تردد به شهر محل برگزاری کلاس بهره مند می شوند و موظفند پس از اتمام دوره آموزشی 3 برابر مدت زمان تحصیل شان در حوزه های علمیه خواهران خدمت کنند.

به گفته وی ، این طرح پس از تصویب نهایی به مدارس علمیه خواهران کشور ابلاغ و بر اساس ضوابط افراد واجد شرایط برای تشکیل 2 کلاس 10 نفره در مرحله اول اجرای طرح پذیرفته خواهند شد.

معاون حوزه های علمیه خواهران کشور همچنین از اجرای طرح آموزش استادان مقطع عمومی با گرایش پنج گانه خبر داد و گفت : دوره های آموزشی مهارتی، محتوایی و اخلاقی به صورت فراگیر بزودی اجرا می شود.

داوودی ارتقاء مدارس علمیه خواهران کشور از سطوح 2 به 3 و 3 به 4 را یادآور شد و گفت : طلاب سطح 3 (کارشناسی ارشد) هم اکنون در 12 رشته مشغول تحصیل هستند که، توسعه رشته ها با رویکرد مباحث زنان از سال آینده با ایجاد رشته جدید تربیت دینی کودک آغاز می شود.

وی تصریح کرد : طلاب سطح 4 ( دکتری) نیز امسال در 4 رشته فقه خانواده، تفسیر تطبیقی، حکمت متعالیه و کلام اسلامی تحصیل می کنند.
حدود 60 هزار طلبه در 500 مدرسه علمیه خواهران کشور از سطوح 2 تا 4 مشغول تحصیل هستند و تا کنون افزون بر 40 هزار نفر از این مدارس فارغ التحصیل شده اند.

انتهای پیام / گ

جزئیات بورسیه بانوان طلبه سطح 4 حوزوی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر