کد خبر: ۶۷۰۶۴۹۸
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۸
رئیس سازمان چای کشور:

رئیس سازمان چای کشور گفت:‌ 76 درصد از مطالبات چایکاران شمالی پرداخت شده است و تاکنون بالغ بر 167 میلیارد تومان از مطالبات به حساب آنان واریز شده است.

خرید برگ سبز چای تا پایان مهرماه ادامه دارد به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان حبیب جهانساز رئیس سازمان چای کشور گفت:‌ در حال حاضر از میان کارخانجات چایسازی واقع در استان‌های گیلان و مازندران 89 واحد جهت خرید برگ سبز چای برداشت شده چایکاران شمالی باز هستند و تا پایان مهر نیز عملیات خرید را ادامه می‌دهند.

رئیس سازمان چای کشور با بیان اینکه تاکنون 76 درصد از مطالبات چایکاران شمالی پرداخت شده است عنوان کرد:‌ با احتساب مبالغ پرداخت شده تاکنون بالغ بر 167 میلیارد تومان از مطالبات متشکل از قدرالسهم پرداختی دولت و کارخانجات چایسازی به حساب آنان واریز شده است.

جهانساز به روند خریداری برگ سبز چای کشاورزان شمالی اشاره کرد و بیان داشت: میزان برگ سبز چای خریداری شده تا تاریخ 28 مهر 97 روند بسیار خوبی داشته است و تاکنون حدود 112 هزار و 296 تن برگ سبز چای در مجموع از کشاورزان این مناطق خریداری شده است.

وی نوع برگ سبز تحویل داده شده کشاورزان به کارخانجات چایسازی را نیز برشمرد و در مورد آن عنوان کرد:‌ تا تاریخ 28 مهر 97 حدود ‌39 هزار و 941 تن برگ سبز درجه یک و 72 هزار و 355 تن نیز برگ سبز درجه دو توسط کشاورزان به واحدهای فرآوری تحویل داده شده است.

جهانساز با بیان این مطلب که 36 درصد از چای برداشت شده درجه یک و 64 درصد آن نیز درجه دو است ابراز داشت:‌ کشاورزان گیلان و مازندران تا تاریخ 28 مهر 97 مجموعاً 112 هزار و 296 تن برگ سبز چای را از باغات خود استحصال کرده و به کارخانجات تحویل دهند.

وی میزان افزایش برداشت برگ سبز چای نسبت به سال‌ گذشته را تا تاریخ 28 مهر 6 درصد اعلام کرد و اظهار داشت:‌ ارزش ریالی این مقدار برگ سبز چای برداشت شده توسط کشاورزان گیلان و مازندران از سطح باغات چای شمال تا این لحظه 219 میلیارد و 500 میلیون تومان برآورد می‌شود.

رئیس سازمان چای کشور از فعال بودن 89 کارخانه چایسازی و فرآوری در شمال خبر داد و خاطرنشان کرد:‌ میزان استحصال و تولید فرآورده چای خشک در سطح کارخانجات چایسازی و فرآوری برگ سبز چای شمال تا تاریخ 28 مهر به 25 هزار و 267 تن رسیده است.

جهانساز مجموع پرداختی مطالبات کشاورزان چایکار توسط سازمان چای کشور را نیز مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد:‌ تا این لحظه در مجموع 167 میلیارد تومان از مطالبات چایکاران شمالی اعم از قدرالسهم کارخانجات و قدرالسهم دولت پرداخت و به حساب بانکی آن‌ها واریز شده است.

وی میزان پرداختی کارخانجات را 78 میلیارد تومان اعلام کرد و اظهار داشت:‌ میزان قدرالسهم قابل پرداخت کارخانجات چایسازی 93 میلیارد تومان برآورد شده است که تا این لحظه با توجه به پرداختی‌های انجام شده،‌ حدود 84 درصد آن به کشاورزان چایکار شمالی پرداخت شده است.

رئیس سازمان چای کشور قدرالسهم پرداختی توسط دولت را نیز مورد اشاره قرار داد و بیان داشت:‌ سهم پرداختی دولت و سازمان چای به کشاورزان به 88 میلیارد تومان رسیده است که با این وصف در حال حاضر حدود 70 درصد از قدرالسهم دولت به حساب چایکاران واریز شده است.‌

منبع: تسنیم

انتهای پیام/س

خرید برگ سبز چای از چایکاران ادامه دارد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر