کد خبر: ۶۷۰۷۴۷۵
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۹

روسای گروه‌های دوستی در مجالس ملی و سنای فرانسه صبح امروز با سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه دیدار و گفتگو کردند.

دیدار و گفتگوی هیات پارلمانی فرانسه با معاون سیاسی وزیر امور خارجهبه گزارش  حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، خانم دلفین او و آقای فیلیپ بونکرر روسای گروه‌های دوستی در مجالس ملی و سنای فرانسه به همراه تعدادی از نمایندگان و سناتور‌های فرانسوی صبح امروز با سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه دیدار و پیرامون موضوعات مختلف دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی گفتگو کردند.

عراقچی در این دیدار اقدامات فرانسه و اروپا را در حفظ و اجرای برجام و همچنین اراده فرانسه برای مقابله با یکجانبه گرایی و قوانین فراسرزمینی آمریکا مورد استقبال قرار داد و ابراز امیدواری کرد که تلاش‌های اروپا و فرانسه به راهکار‌های اجرایی و عملیاتی منجر شود.

وی افزود: آمریکا با اقدام یکجانبه و غیرقانونی خود در خروج از برجام هم قطعنامه شورای امنیت را نقض کرده و هم دیگران را به نقض آن تشویق یا حتی مجبور می‌کند. چنانچه برجام از بین برود، علاوه بر اینکه به پیچیدگی‌های سیاسی در منطقه خاورمیانه افزوده می‌شود، از آن مهم‌تر، یک تجربه موفق دیپلماسی با شکست روبرو خواهد شد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ضمن تشریح سیاست‌های منطقه‌ای ایران گفت: سیاست ایران حفظ ثبات و گسترش امنیت در منطقه است.

وی افزود: ایران با داعش به عنوان مهم‌ترین عامل بی ثباتی منطقه مبارزه کرده و با تجزیه کشور‌ها و تغییر مرز‌ها در منطقه مخالف است.

روسای گروه‌های دوستی مجلس ملی و سنای فرانسه، در این ملاقات ضمن تاکید بر پشتیبانی پارلمان فرانسه از برجام، اظهار داشتند: پیدا کردن مکانیسمی برای مبادلات بانکی و بهره مندی ایران از منافع برجام یک ضرورت و اولویت است و فرانسه با جدیت آن را دنبال می‌کند. نمایندگان پارلمان فرانسه همچنین نقش غیر قابل انکار ایران در مبارزه با داعش را مورد قدر دانی قرار دادند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر