کد خبر: ۶۷۰۷۵۰۱
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۳
عضو هیأت مدیره راه‌آهن:

عضو هیأت مدیره راه‌آهن گفت : ‌‌شرکت‌های خصوصی می‌توانند با استفاده از ظرفیت بند «و» تبصره ۵ قانون بودجه سال ۹۷ برای دریافت مطالبات خود از دولت اقدام کنند و راه‌آهن آمادگی هرگونه همکاری در این زمینه با شرکت‌ها را دارد.

‌به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، سعید رسولی در نشست هم‌اندیشی بررسی ظرفیت‌های موجود در قانون بودجه سال ۱۳۹۷ و برنامه ششم توسعه، اظهار داشت: حل بسیاری از مشکلات موجود در صنعت ریلی، یک‌ شبه حاصل نمی‌شود و نیازمند حوصله، تدبیر و پشتکار است.

وی ادامه داد: در سال‌های اخیر بسیاری از مشکلات صنعت ریلی، حل و گشایش‌های زیادی با همراهی دولت حاصل شده است.

رسولی با بیان ضرورت همفکری راه‌آهن با بخش خصوصی ریلی، اضافه کرد: همواره همراهی این دو بخش نتیجه‌بخش بوده و اگر در طرح مسائل و مشکلات در فضای صمیمی و همدلی فعال‌تر عمل کنیم، زودتر به نتیجه می‌رسیم.

عضو هیات‌مدیره راه‌آهن تشریح کرد: عملیاتی شدن بسیاری از مصوبات و قوانین در زمینه حمل‌ونقل ریلی بستگی به پیگیری فعالان بخش خصوصی ریلی دارد که نمونه این امر در حل مشکل مالیات بر ارزش‌افزوده مشهود است.

وی به ظرفیت‌های قانونی بودجه درسال ۹۷ اشاره و تأکید کرد: اگر از ظرفیت‌ها استفاده نکنیم، نمی‌توانیم در سال ۹۸ خواستار تمدید یا افزایش کمک‌ها شویم، از این رو اقدام‌ها طبق بودجه سال و با اختیارات قانونی باید با جدیت دنبال شود تا بتوانیم سال آینده، آن را توسعه دهیم و از نتایج آن کشور و مردم عزیز را بهره‌مند سازیم.

رسولی با طرح برخی از ظرفیت‌ها در قانون برنامه بودجه و سایر قوانین از جمله قانون برنامه ششم توسعه و قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور و با تشریح موارد مندرج در آن، گفت: ‌‌شرکت‌ها می‌توانند با استفاده از ظرفیت بند «و» تبصره ۵ قانون بودجه سال ۹۷ برای دریافت مطالبات خود از دولت اقدام کنند و راه‌آهن در چارچوب قوانین و مقررات، آمادگی هرگونه همکاری در این زمینه با شرکت‌ها را دارد.

وی همچنین با تشریح سبد منابع تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۷، مخاطب این قانون را شرکت‌ها و فعالان بخش ریلی دانست و با اعلام آمادگی دفتر برنامه‌ریزی و بودجه و سایر دفاتر و معاونت‌های راه‌آهن برای مساعدت با بخش خصوصی ریلی از شرکت‌ها خواست تا با ارائه طرح‌ها و پروژه‌های خود از این منابع استفاده کنند.

عضو هیات‌مدیره راه‌آهن با بیان اینکه حیات شرکت راه‌آهن و بخش خصوصی به یکدیگر گره‌ خورده است، افزود: همه باید به سمت تعادل برویم و با همدلی و مشارکت و رعایت منافع ملی و بنگاهی در کنار هم از ظرفیت‌های موجود حداکثر استفاده را داشته باشیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر