کد خبر: ۶۷۰۷۵۳۰
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۸
رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان؛

عزت اله اکبری به مقام پنجم وزن 79 کیلوگرم رقابت های جهانی کشتی آزاد در مجارستان رسید.

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان،مسابقات رده بندی و فینال رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان در اوزان 57، 65، 79 و 92 کیلوگرم در شهر بوداپست مجارستان در حال برگزاری است که 2 نماینده از ایران در دیدار رده بندی به مصاف حریفان خود خواهند رفت.

بر این اساس در وزن 79 کیلوگرم عزت اله اکبری در دور اول جانی بور دارنده مدال نقره زیر 23 سال اروپا از فرانسه را با نتیجه 10 بر 2 مغلوب کرد وی در دور دوم مقابل سوسوکه تاکاتانی دارنده مدال نقره جهان از ژاپن با نتیجه 3 بر 2 پیروز شد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. اکبری در این مرحله مقابل گریگور گریگوریان از ارمنستان با نتیجه 7 بر 4 به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این دیدار مقابل جبرئیل حسن اف دارنده مدال برنز المپیک و جهان از آذربایجان با نتیجه 3 بر 3 شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد.اکبری در دیدار رده بندی در حالی حریف خود را خاک کرد که زمان کشتی به پایان رسیده بود و وی فقط یک ثانیه کم داشت تا بتواند صاحب مدال برنز جهان شود اما در نهایت با نتیجه 8 بر 8 مقابل علی شعبان اف دارنده مدال برنز جهان از بلاروس مغلوب شد و به مقام پنجم رسید.

تا دقایقی دیگر نیز در وزن 92 کیلوگرم علیرضا کریمی در دور نخست ریکاردو بائز از آرژانتین را با نتیجه 13 بر صفر شکست داد وی در دور دوم مقابل شریف شریف اف دارنده مدال طلای المپیک و جهان از آذربایجان با نتیجه 7 بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. کریمی در این مرحله باتیربک چاکالوف از روسیه را با نتیجه 12 بر یک مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 5 بر 2 مغلوب جی دن کاکس دارنده مدال برنز المپیک و جهان از آمریکا شد و به دیدار رده بندی رفت.کریمی دیدار رده بندی مقابل داتو مارساگیشویلی دارنده مدال برنز المپیک از گرجستان کشتی خواهد گرفت.

تیم کشتی آزاد ایران در رقابت های 4 وزن نخست با 2 مدال برنز حسن یزدانی و پرویز هادی در اوزان 86 و 125 به کار خود پایان داد.محمد باقر یخکشی در وزن 61 کیلوگرم پنجم شد و مصطفی حسین خانی نیز در وزن 74 کیلوگرم از دور رقابت ها کنار رفت.در چهار وزن دوم رضا اطری و امیرحسین مقصودی در اوزان 57 و 65 کیلوگرم حذف شدند.در روز پایانی مسابقات نیز یونس امامی و مجتبی گلیج در وزن های 70 و 97 کیلوگرم با شکست در دور نخست حذفی زودهنگام از رقابت های جهانی داشتند.


بیشتر بخوانید:

پرویز هادی برنزی شد/2 مدال برنز در چهار وزن نخست

امامی حذف شد؛نمایش ضعیف گلیج در دور نخست/ایران در حسرت مدال طلا باقی ماند!

حذف گلیج از رقابت های جهانی کشتی آزاد/امید ایران به اکبری و کریمی


انتهای پیام/

عزت اله اکبری به مقام پنجم رقابت های جهانی کشتی آزاد رسید

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر