کد خبر: ۶۷۱۰۶۰۷
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۷ - ۰۳:۰۱

گروهی از مهندسان، ربات‌هایی از چهره افراد مشهور مانند مادام تیسود که بسیار شبیه به انسان هستند خلق کرده اند.

ربات‌های انسان‌نمایی که شما را می‌ترسانند +فیلمبه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ربات‌ انسان‌نما به رباتی گفته می‌شود که از لحاظ خصوصیت‌های ظاهری بسیار به انسان‌ها شبیه هستند. اینگونه ربات‌ها در محیط‌های انسانی و با ابزار ساخته شده توسط انسان، می‌توانند تعامل داشته باشند، برای مثال جسمی را بردارند یا در محیط ِ کار، راه بروند.در حالت کلی، ربات‌های انسان نما از نظر ظاهری شبیه انسان و دارای سر و دو پا و دو دست هستند، در برخی از موارد هم اینگونه ربات‌ها علاوه بر موارد فوق دارای صورت، چشم و لب هم می‌باشند.

به نظر شما آیا می‌شود این ربات‌های انسان‌نما طبیعی‌تر از این هم ساخته شوند؟ این ربات‌های انسان‌نما توسط گروهی به نام Engineered Arts طراحی و ساخته شده اند. Mesmer نام سیستمی است که سخت‌افزار، نرم‌افزار و سیستم عامل را شامل می‌شود. این مواردی که Mesmer آن‌ها را شامل می‌شود، به تکنولوژی جان می‌بخشند.

طراحی ربات‌های انسان‌نما شامل گردن رباتیک است که دارای مهره است. این گردن به قدری به مدل طبیعی خود شباهت دارد که به راحتی می‌تواند خم شود و بچرخد. در ضمن اجزای این ربات در سکوت کامل حرکت می‌کند و این به دلیل استفاده از موتور با گشتاور بالا است.

این گروه با استفاده کردن از مواد خاص، این ربات‌ها را بسیار طبیعی می‌کند. ربات‌های انسان‌نمای ساخته شده توسط این گروه در دسته ربات‌های بسیار طبیعی قرار می‌گیرند. برای فهمیدن این امر تنها کافیست ویدیویی که در این پست گذاشته شده است را مشاهده کنید.

engineered Arts برای ساخت این ربات‌های بسیار واقعی به دستگاه فتومتر متکی است. می‌توان این ربات‌های بی‌نظیر را به جای مجسمه‌های مومی که در موزه افراد سرشناس قرار دارند، استفاده کرد. مطمئنا این کار جذابیت موزه را چندین برابر می‌کند.

در ادامه این فیلم را مشاهده می‌کنید:

 


بیشتر بخوانید: بطری آب هوشمند شما را زیر نظر دارد +فیلم


انتهای پیام/

ربات‌های انسان‌نمای بسیار طبیعی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر