کد خبر: ۶۷۱۲۲۸۹
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۸
دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی مطرح کرد:

مهدی‌زاده فرساد گفت: به زودی شاهد استقرار استارت‌آپ‌ها و شتاب‌دهنده‌های حوزه انرژی در منطقه آزاد انزلی هستیم.

استقرار استارتاپ‌های حوزه انرژی در منطقه آزاد انزلی/ اشتغال‌زایی برای هزار و ۵۰۰ نفربه گزارش  حوزه فن‌آوری‌گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ کامبیز مهدی زاده فرساد دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی از راه اندازی مرکز فناوری انرژی در منطقه آزاد انزلی خبر داد و اظهار کرد: مهر ماه سال جاری تفاهم نامه همکاری میان ستاد و منطقه آزاد انزلی امضاء شد تا بر اساس آن مرکز فناوری توسعه انرژی در این منطقه ایجاد و راه اندازی شود. در ادامه با پیگیری های انجام شده مکان این مرکز مشخص شد و 6 آبان ماه با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری کلنگ آن زده می شود.

مهدی زاده ادامه داد: این مکان در زمانی کمتر از 1 سال به بهره برداری می رسد تا شاهد استقرار شرکت های دانش بنیان، شتاب‌دهنده ها و استارتاپ های حوزه انرژی در این منطقه باشیم، چرا که با توجه به ظرفیت های منطقه ازاد انزلی ایجاد کریدور انرژی می تواند گامی برای انجام طرح های ملی در این منطقه باشد که خود حرکت به سوی پیشرفت با به کارگیری نوآوری و خلاقیت فعالان این عرصه است.

صادرات صمغ حلزون در منطقه انزلی

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری همچنین بیان کرد: البته در منطقه آزاد انزلی علاوه بر واردات به کارآفرینی نیز نگاهی ویژه شده است و شاهد رونق صادرات در آن هستیم، به گونه ای که در حوزه پوشاک شاهد اشتغال‌زایی برای هزار و 500 نفر هستیم که در زمینه صادرات محصولات خود نیز موفق بوده اند. علاوه بر این در حوزه لوازم و آرایش نیز با تولید نوعی صمغ حلزون توسط محققان کشور موفق به صادرات محصولات خود در این حوزه شده اند.

به گفته وی، ایجاد مراکز فناوری انرژی در نقاط مختلف کشور یکی از اقداماتی است که ستاد با عملیاتی کردن آن قصد دارد گامی برای ساماندهی فعالیت فعالان این حوزه بردارد تا با تمرکز فعالیت ها ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در این حوزه بیش از گذشته نمایان شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر