کد خبر: ۶۷۱۳۲۱۵
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۰
قائم مقام وزیر راه در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

اصغری گفت: بسته شدن پرونده مسکن مهر در گرو تخصیص اعتبار است.متأسفانه بعد از پیگیری‌های بسیار این موضوع تحقق نیافته است.

بسته شدن پرونده مسکن مهر در گرو تخصیص اعتبارات است / تنها بخش کوچکی از اعتبارات مسکن مهر پرداخت شده استاحمد اصغری مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ با بیان اینکه بسته شدن پرونده مسکن مهر بستگی به پول دارد، گفت: در صورتی که اعتبارات مورد نیاز مسکن مهر تزریق شود، پرونده این پروژه عظیم به زودی بسته خواهد شد.

وی با بیان اینکه در سال 93 بعد از دستور مقام معظم رهبری برای تکمیل واحدهای مسکن، 36 جلسه با مدیران شهرهای جدید و بانک‌ها برگزار کردیم، گفت: در سال 96 میزان اعتبارات لازم برای تکمیل واحدهای مسکن مهر، 10 هزار و 600 میلیارد تومان بود که حدود 6 هزار میلیارد تومان از آن مورد نیاز خدمات زیربنایی است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر افزود: 1 هزار میلیارد تومان از طریق اسناد خزانه و 5 هزار میلیارد تومان نیز از منابع اعتباری برای تکمیل 280 هزار واحد مسکن مهر تخصیص یافت.

مهرآبادی اظهار کرد: متأسفانه تخصیص این میزان اعتبار برای تکمیل واحدهای مسکن مهر کافی نبود و اگر دولت در آن دوره اعتبارات را کامل پرداخت می‌کرد، تا به امروز پرونده این پروژه عظیم بسته می‌شد.

وی تأکید کرد: مدیران بخش مسکن مهر برای گرفتن اعتبار بسیار پیگیری کردند، به عقیده بنده شاید در آن دوره پول به میزان کافی وجود نداشت زیرا که اگر منابع لازم مالی وجود داشت، اعتبارات پرداخت می‌شد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر توضیح داد: تنها دغدغه مسکن‌های مهر، تکمیل واحدهای مسکونی نیست بلکه واحدهای مسکن مهر نیازمند مدرسه، کلانتری و آب و برق هستند بنابراین بدون این خدمات نمی‌شود واحدها را به متقاضیان تحویل داد.

مهرآبادی در پایان گفت: پیش از نوسانات ارزی، واحدهای مسکن مهر برای اتمام کار حدود 11 هزار میلیارد تومان اعتبار لازم داشتند، هم‌اکنون با افزایش قیمت‌ ارز و مصالح ساختمانی، میزان نیاز به اعتبارات بیشتر شده است. دولت اگر همان میزان اعتبار را درآن زمان پرداخت می کرد، می‌توانستیم در همان زمان پروژه را به اتمام برسانیم.

انتهای پیام/

اتمام مسکن مهر نیازمند 11 هزار میلیارد تومان اعتبار است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر