کد خبر: ۶۷۲۵۵۰۸
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۲

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی گفت: طرح بیمه زنان خانه دار به منظور حمایت از خانواده و تامین معاش زنان خانه دار در استان اجرا می‌شود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان   از  بجنورد؛ محمدعلی عباس زاده وحید مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی گفت: طرح بیمه زنان خانه دار به منظور حمایت از خانواده و تامین معاش زنان خانه دار و رفع دغدغه خاطر از نیروی کار در استان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح بیمه زنان خانه دار از سال ۸۷ در استان افزود: در حال حاضر ۴۷۳ نفر از زنان خانه دار در استان تحت پوشش طرح بیمه زنان خانه دار هستند که شروط بیمه زنان خانه دار حداقل ۱۸ و حداکثر ۵۰ سال سن است.

عباس زاده وحید اضافه کرد: زنان خانه داری که قبلا شاغل بودند با ۱۰ سال سابقه از شرط سنی معاف می‌شوند و نیازی به شرط سنی ندارند.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی در رابطه با انواع حق بیمه‌های زنان خانه دارگفت: زنان خانه دار می‌توانند با پرداخت ۱۲، ۱۴ و ۱۶ درصد حق بیمه در ماه بیمه شوند که علاوه بر این نرخ‌ها دولت نیز ۲ درصد به آن‌ها کمک می‌کند که در مجموع ۱۴، ۱۶ و ۱۸ درصد می‌شود.

وی افزود: زنان خانه‌دار با پرداخت هر یک از این حق بیمه‌ها می‌توانند از حمایت‌های بازنشستگی ، فوت و بعد از آن برخوردار شوند و در صورتی که تمایل به استفاده از درمان نیز داشته باشند باید علاوه بر حق بیمه، سرانه درمان را که ۴۴ هزار تومان در ماه است را پرداخت کنند.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی گفت: دختران مجرد هم می‌توانند به عنوان مشمولان بیمه زنان خانه‌دار از خدمات این سازمان بهره‌مند شوند.

وی انتخابی بودن استفاده از خدمات درمانی بیمه تامین اجتماعی را از دیگر مزایای طرح بیمه زنان خانه دار است دانست و گفت: در صورتی که زنان متقاضی استفاده از این نوع بیمه تحت تکفل پدر، مادر یا همسر خود بوده و از مزایای درمانی سازمان تأمین اجتماعی برخوردار باشند، نیازی به پرداخت سرانه درمان نمی‌باشند و در غیر این صورت می‌توانند با پرداخت سرانه درمان مصوب از خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی نیز برخوردار شوند.

عباس زاده به دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه نیز اشاره کرد و گفت: زنان خانه داری که فاقد سابقه قبلی بیمه هستند می‌توانند حداقل تا سقف دستمزد را برای پرداخت نرخ بیمه استفاده کنند به طوری که حداقل دستمزد و حداقل نرخ حق بیمه ۱۳۵ هزار تومان می‌شود.

انتهای پیام / ب

هم اکنون ۴۷۳ نفر از زنان خانه دار در خراسان شمالی تحت پوشش بیمه هستند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر