کد خبر: ۶۷۲۵۸۴۴
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲

مدیر گروه آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از اجرای کمپین (۳۰-۶۰) در سراسر استان برای کاهش تصادفات جاده‌ای خبرداد .

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، سارا شاه آبادی مدیر گروه آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه طبق آخرین آمار‌های اعلام شده حدود ۶۰ درصد از تصادفات جاده‌ای در ۳۰ کیلومتری شهر‌ها اتفاق می‌افتد، گفت: این طرح از ابتدای آبان ۹۷ تا پایان فروردین ۹۸ توسط گروه آموزشی و ارتقای سلامت در سراسر استان اجرا می‌شود تا ضمن اطلاع رسانی کافی و حساس سازی سطح جامعه شاهد رفتار‌های مناسب رانندگان به منظور کاهش تصادفات جاده‌ای باشیم.

وی استراحت نکردن رانندگان در جاده با تصور نزدیکی به مقصد را عامل مهم تصادفات جاده‌ای در اطراف شهر‌ها دانست و افزود: خستگی رانندگان، کاهش تمرکز، خواب آلودگی، عدم رعایت مهندسی جاده‌ای از دیگر عواملی است که منجر به تصادف در اطراف شهر‌ها می‌شود.

مدیر گروه آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشتی با بیان اینکه کمپین (۳۰-۶۰) به منظور حساس سازی کلیه قشرهای جامعه با استفاده از روش‌های مختلف و نیز توصیه برای استراحت کافی به رانندگان در هنگام سفر اجرا می‌شود، کودکان و دانش آموزان را از آنجا که در سن یادگیری هستند از گروه‌های مهم آموزش گیرنده در کمپین فوق دانست که علاوه بر انتقال آموزش به خانواده‌ها، فرهنگ مربوطه نیز در آن‌ها نهادینه می‌شود.

وی همچنین رانندگان بین شهری و جوانان که بیش از دیگران در معرض خطر تصادف هستند را یکی دیگر از گروه‌های آموزش گیرنده دانست و گفت: در این راستا هماهنگی‌های برون بخشی با سازمان‌های ذیربط مانند پلیس راهور، شهرداری و. به منظور جلب همکاری آن‌ها در اجرای کمپین صورت پذیرفته است .

انتهای پیام/د

رفتار‌های مناسب رانندگان به منظور کاهش تصادفات جاده‌ای در اجرای طرح سی شصت

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر