کد خبر: ۶۷۲۶۰۴۶
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۷

برداشت میگو در ۵۷۰ استخر پرورشی شهرستان دشتی آغاز شد.

برداشت میگو در شهرستان دشتی آغاز شدبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر،  مدیر دامپزشکی دشتی  بیان کرد: در سال جاری ۴۲ مزرعه در سایت پرورش میگو‌ مند دشتی اقدام به لارو ریزی تحت نظارت شبکه دامپزشکی شهرستان دشتی در بیش از ۵۷۰ استخر کرده‌اند که در مجموعه بیش از ۱۶۰ میلیون قطعه لارو ریزی در سایت انجام شده است.

 احمد ایزدی افزود: محصول نهایی حاصل تلاش‌های پرسنل دامپزشکی بخش دولتی و خصوصی است که از ابتدای فصل تولید لارو و همزمان با فعالیت مولد سازی در مراکز تکثیر، نظارت‌های بهداشتی، پایش و نمونه برداری و آزمایشات و تست‌های PCR بر روی نمونه صورت پذیرفته و خوراک مصرفی نیز مورد آزمایش قرار میگیرد تا در نتیجه لارو میگویی با کیفیت و با حداکثر اطمینان از لحاظ سلامت با گواهی حمل قرنطینه‌ای بهداشتی به مزارع پروش ارسال شود.

وی ادامه داد: روند تولید میگو پرورشی، بعد از مراکز تکثیر بر روند کاری مزارع پرورش میگو و آماده سازی مزارع با همکاری کارشناسان شیلات و مسئول بهداشتی نظارت انجام می‌شود و صدور مجوز‌های لارو ریزی صورت می‌گیرد.

ایزدی گفت: در نهایت میگو‌های تولیدی در صورت تایید مسئول بهداشتی با صدور گواهی حمل قرنطینه‌ای بهداشتی به مراکز بسته بندی و فراوری میگو ارسال می‌شود.

وی تصریح کرد: تاکنون با انجام بازدید‌های مکرر و موثر توسط بخش خصوصی و دولتی، آموزش و اعلام نواقص به پرورش دهندگان و اتحادیه پرورش دهندگان میگو‌مند دشتی و بواسطه همکاری اتحادیه و تلاش‌های مسئول بهداشتی سایت، مورد مثبتی از درگیری بیماری‌های هشدار کردنی مشاهده نشده است. ایزدی اصافه کرد: از همه پرورش دهندگان درخواست داریم با توجه به روند کاهش دما در پائیز و احتمال فعال شدن عوامل بیماری زا در برداشت میگو تعجیل کنند و در صورت بروز هر گونه تلفات غیر عادی بلافاصله کارشناسان دامپزشکی شهرستان و مسئول بهداشتی سایت را در جریان قرار دهند.

انتهای پیام/م

۱۶۰ میلیون قطعه لارو ریزی در سایت پرورش میگو مند دشتی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر