کد خبر: ۶۷۳۰۶۸۱
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۳

جانشین مرزبانی استان خوزستان از ضبط 336 راس گوسفند در شهرستان دشت آزادگان خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، سردار عبدالله نظرپور، جانشین مرزبانی استان خوزستان گفت: 336 راس گوسفند قاچاق هم در مرز دشت آزادگان کشف و ضبط شد.

وی ارزش ریالی این تعداد دام را 3 میلیارد ریال عنوان و اظهار کرد: در این عملیات 2 قاچاقچی دام دستگیر و راهی مراجع قضایی شدند.

سردار نظرپور اذعان داشت: قاچاق دام از کشورهای دیگر پیامدهای زیان بار اقتصادی و احتمال انتقال بیماری‌های مشترک میان انسان و دام را به همراه دارد.

توقف محموله سوخت قاچاق در پارکینگ قانون

سرهنگ نادر سهیلی، جانشین مرزبانی استان خوزستان تصریح کرد: در راستای طرح تشدید کنترل نوار مرزی و جلوگیری از ورود و خروج هرگونه قاچاق، ماموران پایگاه دریابانی ماهشهر روز گذشته موفق شدند یک فروند شناور صیادی حامل سوخت قاچاق را در سواحل ماهشهر متوقف کنند.

وی بیان داشت: ماموران ما پس از شناسایی محل تبادل سوخت قاچاق به محل اعزام شده و یک فروند شناور حامل سوخت قاچاق را متوقف کرده و در بازرسی از آن 4 هزار لیتر سوخت از نوع گازوئیل را کشف کردند.

سرهنگ سهیلی با اشاره به دستگیری 2 متهم در این رابطه گفت: محموله کشف شده به همراه متهمان مربوطه پس از تکمیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضایی شدند.

کشف  و ضبط سیب زمینی های قاچاق در چذابه

سرهنگ جهانگیر امیری، فرمانده هنگ مرزی دشت آزادگان بیان کرد: یک کامیون باری که قصد خروج از کشور را داشت با 4 تن سیب زمینی قاچاق در پایانه مرزی چذابه توقیف شد.

وی با اشاره به اینکه 2 متهم در این عملیات دستگیر شدند اذعان داشت: کارشناسان ارزش این محموله را 200 میلیون ریال برآورد کردند و متهمان پس از تشکیل پرونده اولیه به منظور سیر مراحل قانونی به مراجع ذیصلاح تحویل داده شدند.

ماهی های قاچاق ممنوع الخروج شدند

سرهنگ ایرج زکوی، فرمانده پایگاه دریابانی ماهشهر گفت: ماموران دریابانی ماهشهر حین گشت زنی در آب های شمالی خلیج فارس به 2 فروند شناور صیادی که قصد خروج از آب های ساحلی کشورمان را داشتند مظنون شده و آن را توقیف کردند.

وی افزود: ماموران در بازرسی از شناورهای توقیف شده  موفق شدند مقدار 2 تن و 500 کیلوگرم ماهی مخلوط که بدون مجوز قانونی صید شده بود کشف نمایند.

کشف محموله 10 هزار لیتری سوخت قاچاق توسط دریابانان ماهشهر

سردار عبداله نظرپور، فرمانده مرزبانی استان خوزستان اظهار داشت: بیش از 10 هزار لیتر سوخت قاچاق در آب های ساحلی ماهشهر کشف و ضبط گردید.

وی تصریح کرد: در راستای طرح تشدید کنترل نوار مرزی و جلوگیری از ورود و خروج هرگونه قاچاق، ماموران پایگاه دریابانی ماهشهر در منطقه 'خور دورق' یک فروند شناور صیادی حامل سوخت قاچاق را ضبط کردند.

سردار نظرپور بیان داشت: در این شناور 10 هزار و 600 لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل کشف شد.

انتهای پیام/گ

کشف و ضبط سوخت قاچاق در مرزهای خوزستان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر