کد خبر: ۶۷۳۶۱۸۱
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۸
۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۸
کد خبر : ۶۷۳۶۱۸۱
گروه : مرکزی » اراک
معاون امور صنایع صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی:

معاون امور صنایع صمت استان مرکزی گفت: هپکو همچنان با تیم مدیریتی موقت اداره می‌شود.

تیم مدیریتی فعلی هپکو  عملکرد خوبی دارد/تغییرات نخواهیم داشتبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، مسعود بختیار معاون امور صنایع صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با اشاره با اشاره به آخرین وضعیت شرکت هپکو گفت: هپکو بخشی از وام در نظر گرفته شده را اخذ کرده و درحال تولید هستند، با توجه به تحریم‌ها یک سری از قراردادهایی که وزارت نیرو و وزارت نفت با شرکت‌های خارجی داشتند را الان مجبور می‌شوند که به تولیدکنندگان داخلی بسپارند.

معاون امور صنایع صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی عنوان کرد: اما با تمام اقدامات انجام‌شده هپکو هنوز به تولیدی که ظرفیت اسمی آن بوده و در واقع اوج شکوفایی این شرکت باشد، نرسیده، ضمن این که تولید یک بخش از ماجراست و بخش دیگر فروش محصولات است و باید تقاضای محصولات تولید شده آن هم باشد.

بختیار بیان کرد: در نمایشگاه سنگ محلات شرکت هپکو حضور پیدا کرد که این به بالا رفتن تقاضای محصولات آن کمک می‌کند و واردات کالاهای مشابه هم تا حدودی قطع شده و این سبب شده که هپکو نیاز داخلی را تامین کند.

وی اضافه کرد: هپکو همچنان با تیم مدیریتی موقت اداره می‌شود که بحث‌هایی در رابطه با ایجاد تغییراتی در آن بود که با آن مخالف هستیم و حتی این موضوع در رابطه با آذرآب هم وجود دارد، زیرا این تیم، تیم توانمندی است که از وقتی آمده با فعالیت خود اثرات مثبتی را داشتند که مجموعه استان با تغییر تیم مدیریتی در این مجموعه‌ها خیلی موافق نیست.

معاون امور صنایع صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اضافه کرد: براساس قانون، هیئت مدیره توسط سهام‌داران تعیین می‌شود اما با توجه به این که مصلحت استان و شرکت بر این است که هیئت مدیره، توانمندی را انتخاب کند، طبق نظر مجموعه استان با توجه به این که مدیریت فعلی عملکرد خوبی داشته و از روزی که آمده با برنامه پیش رفته است بهتر است که کار خود را ادامه دهد تا از این گلوگاه‌ها عبور کنیم و به شرایط مطلوب برسیم.

بختیار افزود: هپکو در یک مقطعی سازه فلزی تولید می‌کرد و کارگران آن بیکار بودند اما الان دیگر کارگران آن مشغول به کار هستند، پروژه تعریف کرده‌اند، برنامه تولید دارند و بدهی‌های معوقه 11 تا 12 ماهه الان به دو تا سه ماه معوقه رسیده که این به معنای حرکت مثبت است و کارگران دیگر مشکلات معیشتی گذشته را ندارند، اما هپکو هنوز با توان تولیدی خود فاصله دارد، گرچه توان تولیدی این کارخانه خیلی بالاتر است اما باید زمینه فروش هم فراهم شود.

وی تصریح کرد: با توجه به تصمیماتی که گرفته شده و سیاست‌های مقام معظم رهبری بعید است که در زمینه تولیدات هپکو واردات انجام شود، ضمن این که بحث‌های ارزی و تحریم‌ها خود یک مقدار به کاهش واردات کمک کرده است و برای واردکننده توجیه ندارد که بخواهد نسبت به واردات اقدام کند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/ب

هپکو همچنان با تیم مدیریتی موقت اداره می‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ