کد خبر: ۶۷۵۲۷۸۴
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲

یک عکاس نروژی تصاویری از یک گوزن نادر شمالی که پوستی کاملاً سفیدرنگ دارد، منتشر کرده است.

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان،  یک عکاس نروژی در حال قدم زدن با دوستنانش در شمال نروژ بود که با  بچه گوزن  سفیدرنگ که جانداری بسیار نادر است برخورد می کند و از آن عکس می گیرد. این تصاویر که در آن گوزن کاملاً همرنگ محیط، سفید زمستانی است، از روز دوشنبه تاکنون ۲۰ هزار "لایک" خورده است. او با گذاشتن این عکس ها در اینستاگرام نوشت: "گوزن تقریبا در میان برف نامرئی بود!". گوزن های سفید بسیار نادرند. در سال ۲۰۱۶ هم یکی از آنها در کنار جاده ای در مالا واقع در شمال سوئد رویت شده بود.

ظاهر غیرعادی آنها ناشی از یک تفاوت ژنتیکی است که رنگدانه ها را از پوست زایل می کند. زالی نه تنها در انسان بلکه در سایر موجودات نیز دیده می شود. در این پدیده نادر جهش‌های ژنتیکی رخ می دهد که به خاطر آن حیوان قادر به تولید ملانین نیست. این فرایند موجب می شود که حیوان به رنگ سفید در بیاید و یا پوست، مو و چشم‌های آن بدون رنگ باشد که این بی رنگی اغلب به صورت صورتی بسیار کمرنگ و یا شیری کمرنگ خود را نشان می دهد.

این عکاس نروژی گفت: "گوزن خیلی به من نزدیک شد و به چشمان هم خیره شدیم. متوجه شد که من قصد بدی ندارم برای همین خیلی آرام بود.رفتارش طوری بود که انگار برای دوربین من ژست گرفته... او خیلی کنجکاو و شیرین بود، مثل یک کاشف کوچک."

حیوان دقایقی بعد از او و دوستانش دور شد و به طرف مادرش که لبه جنگل ایستاده بود رفت.

گوزن برفی در میان برف‌های شمال سوئد!

گوزن برفی در میان برف‌های شمال سوئد!

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر