کد خبر: ۶۷۵۳۳۹۸
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۱

ساکنان نواحی جنگلی کالیفرنیا در بازگشت به محل زندگی خود پس از آتش سوزی گسترده و مرگبار در این مناطق با خانه هایشان که با خاک یکسان شده است، روبرو شدند.

بازگشت ساکنان کالیفرنیا به خانه‌های خاکستر شده‌شانبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، ساکنان نواحی جنگلی کالیفرنیا در بازگشت به محل زندگی خود پس از آتش سوزی گسترده و مرگبار در این مناطق با خانه هایشان که با خاک یکسان شده است، روبرو شدند.

پیش از این نیز حدود ۳۱۰۰۰ دانش آموز در شهر «بیوت» کالیفرنیا راهی مدرسه شده بودند. مدارس این منطقه از تاریخ ۸ نوامبر سال جاری میلادی پس از وقوع آتش سوزی مرگبار تعطیل شده بود.

همچنین به دلیل خرابی‌هایی که به برخی از این مدارس در نتیجه آتش سوزی وارد شده بود، حدود ۵۰۰۰ دانش آموز در مدارس موقت به تحصیل پرداختند. در حال حاضر مدارس، کلیسا‌ها و حتی یک باشگاه به عنوان محل تحصیل این دانش آموزان مورد استفاده قرار گرفته است.

آتش سوزی مرگبار کالیفرنیا در حدود سه هفته پیش آغاز شد و دست کم ۸۵ کشته برجای گذاشت. این آتش سوزی بیش از ۶۰ هزار هکتار زمین را سوزاند و باعث ناپدید شدن حدود ۲۰۰ نفر شد. اداره جنگلداری و آتش نشانی کالیفرنیا در اواخر ماه نوامبر اعلام کرد که آتش نشان‌ها توانسته اند آتش سوزی کمپ فایر را به طور کامل مهار کنند.

آمار‌ها نشان می‌دهد که این آتش سوزی یکی از مرگبارترین آتش سوزی‌ها در تاریخ این ایالت محسوب می‌شود. شرکت بیمه آلمانی مونیخ هفته گذشته خسارت‌های مربوط به آتش سوزی‌های اخیر جنگل‌های کالیفرنیا را بیش از ۱۰ میلیارد دلار ارزیابی کرد.

انتهای پیام/

روبرو شدن ساکنان کالیفرنیا با خاکستر خانه‌هایشان پس از بازگشت

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر