کد خبر: ۶۷۵۳۸۵۹
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۲

کانال ریحانه بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص تفاوت نگاه زن و مرد به یکدیگر را منتشر کرد.

رهبربه گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، کانال ریحانه از کانال های وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه‌ای، بخشی از بیانات ایشان درباره تفاوت نگاه زن و مرد به یکدیگر را منتشر کرد که در ادامه می‌خوانید.

بیانات مهم رهبر انقلاب درباره تفاوت نگاه زن و مرد به یکدیگر
رهبر انقلاب: نوع نگاه زن به مرد با نگاه مرد به زن بطور طبیعی مختلف است، ایرادی هم ندارد.

مرد به زن به صورت یک الگوی زیبایی، الگوی ظرافت، الگوی حساسیت نگاه می‌کند، او را لطیف می‌بیند. اسلام هم همین را تأکید کرده: « المرأة ریحانه » یعنی زن گُل است و مرد به این چشم به او می‌نگرد. محبت او را در این قالب ترسیم و مجسم می‌کند.  مرد در چشم زن، مظهر اعتماد، نقطه‌ی اتکا و اعتماد است و محبت خودش را به او در این قالب ترسیم می‌کند.

زن وقتی به مرد نگاه می‌کند، با همان چشم محبّت و عشق، او را در نقش یک تکیه گاه می‌بیند که می‌تواند از نیروهای جسمی و فکری او برای پیشبرد کار زندگی استفاده کند.

 مرد وقتی به زن نگاه می‌کند، به چشم مظهر اُنس و آرامش می‌نگرد که می‌تواند به انسان آرامش بدهد. اگر مرد نقطه‌ی اتکا در زمینه مسائل ظاهر زندگی است، زن هم به نوبه‌ی خود نقطه‌ی اتکا است برای مسائل روحی و معنوی زندگی. دریایی است از اُنس و محبت.  اینها توانائیهای مرد و زن است. توانائی‌های روحی آنهاست. ۸۱/۶/۶

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر