کد خبر: ۶۷۵۳۸۸۲
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴
مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی مطرح کرد؛

کلانتری گفت: به دلیل مسائل فرهنگی و دینی تمایل مراجعه به متخصصان خانم افزایش پیدا کرده است.
 
به گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، بهزاد کلانتری مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی اظهار کرد: در حال حاضر ۶۴۰ بیمارستان دانشگاهی با بیش از ۹۶هزار تخت فعال و تعداد ۳۹۶ دستگاه سی‌تی‌اسکن، ۱۶۵ دستگاه MRI و ٢٤ دستگاه سی‌تی‌آنژیو و صدها دستگاه سونوگرافی و ساير امكانات، در سطح كشور وجود دارند، این درحالی است كه تعداد متخصصان رادیولوژی رسمی در مراکز دانشگاهی ۳۷۵ نفر است‌.

فعالیت  ۳۷۵ متخصص رادیولوژی رسمی در مراکز دانشگاهی

وي با بيان اينكه برای پوشش خدمات مورد نیاز مردم در این مراکز به بیش از ۲۰۰۰ متخصص رادیولوژی نیاز است، بیان كرد: تعداد متخصصان رادیولوژی رسمی در مراکز دانشگاهی ۳۷۵ نفر است‌. به دلیل مسائل فرهنگی و دینی تمایل مراجعه به متخصصان خانم افزایش پیدا کرده و به همین ترتیب پزشکان زن برای ورود به دوره دستیاری رشته رادیولوژی تمایل بیشتری دارند. به عنوان مثال در سال جاری، ۱۸۸ متخصص رادیولوژی فارغ التحصيل در مراکز دانشگاهی توزیع شدند که تعداد ۱۱۵ نفر از آنها خانم بوده اند.

نیاز کشور به  متخصصان رادیولوژی ۲ برابر می‌شود

مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی تصریح كرد: مطابق سند توسعه درمان کشور نیاز به تخت های بستری و تجهیزات پزشکی مورد نیاز حدود دو برابر می شود؛ متعاقب آن نیاز به نیروی انسانی از جمله متخصصان رادیولوژی تا سال ۱۴۰۴ حدودا دو برابر خواهد شد، بنابراین ضروری است ظرفیت پذیرش دستیار رشته رادیولوژی متناسب با نیازها افزایش یابد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر