کد خبر: ۶۷۵۳۸۸۳
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۹

رئیس فدراسیون کبدی گفت: از مربیان داخلی برای تیم ملی استفاده می‌کنیم، چرا که نمی‌توان همیشه به مربیان خارجی تکیه کرد.

عباس خواجه اورسجی رئيس فدراسيون كبدی كشورمان در گفتگو با خبرنگار گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار كرد: قرارداد "شايلا جين" سرمربی تيم ملی بانوان ايران تا بازی های آسيايی جاكارتا 2018 بوده و ما بازی های مهمی برای تيم ملی كبدی در پيش نداريم كه بخواهيم تكليف سرمربی را مشخص كنيم. درخواست ميزبانی قهرمانی جوانان آسيا را به فدراسيون كبدی آسيا ارسال كرده ايم و تصميم داريم از مربيان داخلی برای تيم ملی استفاده می كنيم چرا كه نمی توان هميشه به مربيان خارجی تكيه كرد. به عنوان مثال در بخش آقايان ما نشان داديم كه مربيان داخلی چه قدر با كيفيت هستند و می توانند به ما كمك كنند، غلامرضا مازندرانی به عنوان سرمربی تيم ملی مردان برای نخستين بار توانست مدال طلای بازی های آسيايی جاكارتا را برايمان به ارمغان بياورد.

او در ادامه افزود: اعتقادم بر اين است كه اگر از تيم های پايه اين فرصت را در اختيار مربيان داخلی بگذاريم و آن ها هدايت تيم های ملی نوجوانان و جوانان را بر عهده بگيرند و تجربه كسب كنند در آينده از مربيان خارجی به خصوص از كشور هندوستان بی نياز خواهيم شد، چون دربين كشور ها فقط هندوستان است كه سطح آن كمی بالاتر از ماست، البته فقط در بخش آموزش بالاتر از ايران قرار دارد. اگر با "شايلا جين" همكاری خود را ادامه می داديم با توجه به بالا رفتن قيمت دلار حدودا در ماه 30 ميليون تومان برای ما خرج داشت، همان طور كه گفتم از اين به بعد قصد داريم در تيم های پايه از مربيان داخلی استفاده كنيم تا تجربه بيشتری به دست آورند و بتوانند به تيم بزرگسالان كمك كنند، اما دربخش آموزش قصد داريم از مربيان هندی استفاده كنيم.

از يك ماه ديگر ما دوره تربيت مدرس را هم برای مربيان و هم برای داوران برگزار می كنيم و يك مربی با تجربه هندی به ايران می آيد و از 2 تن از مربيان با تجربه ايرانی هم برای اين دوره آموزشی استفاده خواهيم كرد.

اورسجی: از مربيان داخلی برای تيم های ملی استفاده می كنيم

مربيان داخلی، گزينه اصلی فدراسيون برای تيم های ملی

رئيس فدراسيون كبدی درباره هدايت تيم های ملی بزرگسالان كبدی مردان و زنان كشورمان تصريح كرد: در بخش آقايان 100 درصد از مربيان داخلی استفاده می كنيم چون در اين بخش مربيان بسيار خوبی را در ايران داريم فقط در بخش بانوان كمی نگران هستيم كه اميدوارم با در اختيار گذاشتن هدايت تيم های نوجوانان و جوانان به مربيان داخلی بتوانيم تجربه شان را افزايش داده و از آن ها هم برای مسابقات قهرمانی آسيا و جهان در بخش بزرگسالان استفاده كنيم.

هنوز گزينه های هدايت تيم ملی بانوان انتخاب نشده اند اما برای آقايان جلسه كميته فنی را تشكيل داديم و در بخش جوانان مربيان انتخاب شده اند كه انشاالله هفته آينده اين عزيزان معرفی می شوند و از اول دی ماه هم اردوی  تيم ملی جوانان مردان برای مسابقات قهرمانی آسيا آغاز خواهد شد. در آينده هم طی جلسات فنی مربيان بخش بانوان را معرفی خواهيم كرد.

اورسجی درادامه گفت: ما حداقل در هر ماه 2 اردو هم در بخش بانوان و هم آقايان خواهيم داشت كه در نزديكی شروع مسابقات كه در اردبيبهشت 98 است در هر ماه 3 اردو را برگزار خواهيم كرد.

اورسجی: تصميم داريم كه از مربيان داخلی برای تيم های ملی استفاده كنيم/تفوت ليگ ايران و هند در جذب حمايت كننده مالی است

ليگ كبدی مردان به شيوه جديد برگزار خواهد شد

رئيس فدراسيون كبدی كشورمان در خصوص برگزاری ليگ كبدی مردان وبانوان بيان كرد: حدود 24-25 آذرماه ليگ آغاز خواهد شد كه قصد داريم دربخش مردان به شيوه جديد ليگ را برگزار كنيم و اين مسابقات به حالت رفت و برگشت است و برنامه ريزی های آن انجام شده و كارهای فنی آن هم در حال انجام شدن است.

دربخش بانوان هم به صورت گروهی مسابقات را برگزار می كنيم و انشاالله بابرطرف شدن مشكلات مالی برای تيم های بانوان، در سال های آينده ليگ كبدی بانوان هم به صورت رفت و برگشت برگزار خواهد شد.

تيم های حاضر در ليگ هند حمايت كننده های مالی فراوانی دارد

اورسجی در مورد سطح ليگ ايران با كشورهای قدرتمند مانند هندوستان افزود: آن ها درليگ خود حمايت كننده مالی خوبی دارند و هزينه های چند صد ميلياردی برای تيم ها می كنند. 7-8 بازيكن و مربی از ايران در ليگ ستارگان هند حضور دارند و  از شرايط خوبی در اين رقابت ها برخوردار هستند. تيم های هندی به خاطر داشتن اسپانسرهای خوب از لحاظ مالی در شرايط خوبی قرار دارند و ما از آن ها در نحوه برگزاری مسابقات الگو برداری خواهيم كرد. و پخش مسابقات از شبكه های تلويزيونی باعث خواهد شد تا اسپانسرها به سوی تيم ها بروند كه خدا را شكر از اين لحاظ از حمايت های خوبی خواهد شد، همچنين از طريق يك مشاور هندوستانی كه پل ارتباطی ما با هند است قرار شده در روزنامه های هندی برنامه ليگ ايران در آنجا منتشر شود و انشاالله با جذب اسپانسر و حمايت كننده مالی در هندوستان خودمان را به سطح اين كشور خواهيم رساند.

اورسجی: از مربيان داخلی برای تيم های ملی استفاده كنيم

المپياد های ورزشی از اقدامات خوب وزارت ورز و جوانان است

اورسجی در خصوص المپياد های ورزشی در كشور گفت: خوشبختانه اين نگاه بسيار خوبی است كه وزارت ورزش و جوانان در پيش گرفته است در المپياد كبدی 27 تيم از بخش مردان و زنان شركت كردند در حالی كه در مسابقات قهرمانی نوجوانان كشور 20 تيم شركت كرده بودند و اين نشان می دهد كه علاوه بر فدراسيون، ادارات كل هم بر اين مسئله واقف هستند و برنامه ريزی خوبی كرده بودند و خوشبختانه 70 درصد از بازيكنان المپياد از بازيكنان حاضر در قهرمانی نوجوانان كشور متفاوت هستند و اين نشان می دهد كه پتانسيل و ظرفيت ورزش كبدی در همه نقاط كشور وجود دارد و انشاالله در سال های آتی تيم های نوجوانان و جوانان ما از همين نفرات باشند.


بيشتر بخوانيد:

اورسجی: تفاهمنامه‌های خوبی با سایر فدراسیون‌های ورزشی به امضا رسانده ایم

چرا وضعیت کادرفنی تیم ملی کبدی مردان مشخص نمی‌شود؟

خلج: وزارت ورزش باید بیشتر هوای ملی پوشان را داشته باشد


انتهای پيام/

اظهارات رئيس فدراسيون كبدی ايران

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر