کد خبر: ۶۷۵۴۰۶۷
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۵
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران؛

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران در دیدار با شهردار کرمان گفت:مردم باید آموزش‌های آتش نشانی را فراگیرند.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران در دیدار با شهردار کرمان با بیان اینکه در آستانه دومین سال حادثه پلاسکو قرار داریم، گفت:‌ ای کاش حادثه پلاسکو یک رویا بود نه واقعیت و هنوز انتظار دارم که صبح از خواب بیدارشوم و ببینم که این اتفاق تلخ، خوابی بیش نبوده است.

وی اظهار کرد: حادثه پلاسکو واقعیت تلخی است که باید آن را بپذیریم ومن اعتقاد دارم اگر از این حوادث تلخ عبرت نگیریم باید منتظر حوادث تلخ‌تر باشیم.

وی افزود: پلاسکو حاصل ۵۷ سال بی‌احتیاطی بود و قبل ازآن حادثه بزرگ، چند بار به آتش سوزی‌های کوچک دچار شده بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: همه این حوادث تلنگری برای پلاسکو نشینان ومتولیان آن بود و زمانی که پلاسکو دچار آتش‌سوزی بزرگ شد همه از زیر بار مسئولیت شانه خالی کردند.

ملکی با اشاره به این که علی‌رغم اخطار‌های سازمان آتش نشانی، برای ایمنی ساختمان پلاسکو کاری انجام نشد؛ افزود: ما حتی آمادگی خود را برای برپایی کلاس‌های آموزشی اعلام کردیم، اما استقبالی از سوی ساکنان نشد؛ تا این که پلاسکو در ۳۰ دماه ۹۵ دیگر نتواست تحمل کند و با آتش فرو ریخت.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران تصریح کرد: این مشکل تنها متوجه پلاسکو نیست چرا که بسیاری از ساختمان‌ها در تهران چنین وضعیتی دارند و باید به ایمنی آن‌ها اهمیت داد؛ به همین دلیل هیچ تضمینی وجود ندارد که پلاسکو آخرین حادثه باشد و باید از این حادثه درس عبرت بگیریم.

وی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای حادثه پلاسکو تاکید کرد: اگر در زمان حادثه پلاسکو تمام مردم دنیا به احترام آن‌ها ایستادند به واسطه رشادت‌ها وایثارگری آن‌ها بود چرا که آتش‌نشانان پلاسکو می‌توانستند وارد ساختمان نشوند، اما شجاعانه وارد عملیات شدند وهمه شهروندان را خارج کردند و متاسفانه خود در آتش ماندند.

ملکی تصریح کرد: آتش‌نشانی تنها شغل نیست بلکه نوعی ایثارگری است و آتش‌نشان‌ها به واسطه‌ی روحیه وذات متفاوت خود قبل از این که دنبال مباحث مادی ومالی باشند عشق به خدمت و روحیه ایثارگری دارند چرا که آن‌ها برای نجات دادن جان کسانی دل به آتش می‌زنند که آن‌ها را نمی‌شناسند.

گفتنی است این دیدار با بازدید از ایستگاه‌های آتش نشانی کرمان همراه بود.

انتهای پیام/ی

مردم باید آموزش‌های آتش نشانی را فرا گیرند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر