کد خبر: ۶۷۵۴۱۲۷
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
معاون بهداشت وزارت بهداشت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

رییسی گفت: ۷۰ درصد از کارخانجات صنعتی پیوست سلامت ندارند و این مسئله سبب بروز مشکلاتی در حوزه سلامت می‌شود.

علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، برای راه‌اندازی کارخانه یا یک صنعتی باید پیوست سلامت از وزارت بهداشت دریافت شود اما  متأسفانه امروزه بیش از 70 درصد از صنایع بزرگی که در کشور ما مشغول به فعالت هستند، پیوست سلامت ندارند.

وی ادامه داد: برای کاهش آلودگی هوا باید آلودگی‌ ایجاد شده از خودروها و کارخانجات بررسی و برای حل این معضل چاره‌ای اندیشیده شود، در این میان دریافت پیوست سلامت به وسیله کارخانجات و صنعت می‌توانند کمک بزرگی به کاهش آلودگی هوا کنند.

تحمیل هزینه‌های سنگین بر حوزه سلامت با آلودگی هوا 

رئیسی اظهار کرد: وزارت بهداشت و سایر سازمان‌های ذیربط تأکید جدی بر اخذ پیوست سلامت همراه با اعطای مجوز به کارخانجات دارد و وزارت بهداشت در این میان استانداردهای تعریف شده در سطح دنیا را  به صورت نظرات کارشناسی شده ارائه می‌دهد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت افزود: متاسفانه مقوله آلودگی هوا هزینه‌های زیادی را بر حوزه سلامت و به خصوص بهداشت تحمیل می‌کند و بهتر است به جای رسیدگی‌های بهداشتی به بیمارانی که فاکتور خطر آنها آلودگی هوا است به فکر پیشگیری و رفع این معضل باشیم.

وی گفت: مقوله آلودگی هوا یکی از موارد جدی و مؤثر در هزینه‌های تحمیل شده بر حوزه بهداشت و حتی درمان است و ما هر چقدر بتوانیم بر این موضوع تمرکز بیشتری داشته باشیم می‌توانیم در حوزه سلامت بیش از قبل به موفقیت‌های چشمگیر برسیم.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر