کد خبر: ۶۷۵۴۶۵۲
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۲

خطیب جمعه انار گفت: دانشجویان باید مواظب جریانات خطرناک باشند ، افزایش بصیرت سیاسی و دینی و شناخت مسیر صحیح با پیروی از ارزش‌های دینی و انقلابی تحت رهبری‌های رهبر معظم انقلاب ضروری است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، حجت الاسلام منتظری امام جمعه شهرستان انار در خطبه‌های نماز جمعه امروز به پیام مقام معظم رهبری در بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز اشاره کرد و گفت: نماز انسان را از هر کار زشتی باز می‌دارد، وقتی انسان نماز می‌خواند، واعظ درونی انسان دائماً از بدی فحشا و منکر می‌گویدکه این گفتن و تکرار کردن و بر دل فرو خواندن اثر داشته و دل را خاضع و خاشع می‌کند.

وی افزود:آموزش و پرورش و مدارس می‌توانند در عرصه اقامه نماز اثرگذارترین باشند.

حجت الاسلام منتظری به واقعه روز ۱۶ آذر (روز دانشجو) اشاره کرد و گفت: منشاء جنایت شانزدهم آذر و به شهادت رساندن دانشجویان، آمریکایی‌ها بودند که این یکی از سلسله جنایات آمریکایی‌ها در ایران بود که هنوز هم این جنایت‌ها ادامه دارد.

وی افزود: دشمنان در طول سال‌های بعد از انقلاب دنبال این بودند که از ۱۶ آذر و جنبش دانشجویی به نفع غرب و غرب گرایان استفاده کنند، لذا دانشجویان  باید مواظب این جریان خطرناک باشند و در راه مبارزه با این جریان، افزایش بصیرت سیاسی و دینی و شناخت مسیر صحیح با پیروی از ارزش‌های دینی و انقلابی تحت رهبری‌های رهبر معظم انقلاب ضروری است.

حجت الاسلام منتظری به ۱۸ آذر روز شهرستان انار اشاره کرد و گفت: در روز ۱۸ آذر سال ۱۳۵۷ در جریان راهپیمایی‌های ضد رژیم شاه که در سراسر کشور برگزار می‌شد جمعی از مردم انار هم قرار بود در یکی از این راهپیمایی‌ها شرکت کنند که در چند کیلومتری بعد از شهر مورد تهاجم قرار گرفته و سه نفر از جوانان به نام شهید حسن قدیری ،شهید علی ندافیانو  شهید محمودانارکی محمدی به شهادت رسیده و بیش از ۴۰ نفر مجروح شدند.

وی افزود:روز ۱۸ آذر به عنوان روز شهرستان نامگذاری شده است که به بهانه این روز، برنامه‌های مختلفی از جمله مراسم یادواره ۱۲۰ شهید گرانقدر شهرستان انار عصر روز پنجشنبه آینده در مهدیه امامزاده محمد صالح(ع) برگزار خواهد شد.

وی افزود:روز و هفته فرهنگی شهرستان انار بهانه‌ای است که همه مردم، مسئولین و دلسوزان شهرستان ابعاد مختلف اقتصادی و فرهنگی شهر را مطالعه نموده و با وجود ظرفیت‌ها و منابع مختلف، چشم انداز‌های توسعه آینده شهرستان را در ابعاد مختلف بررسی و عملی نمایند.

انتهای پیام/ی

خطبه‌های نماز جمعه شهرستان انار

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر