کد خبر: ۶۷۵۵۰۳۰
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۷

وزیر دفاع ترکیه در دیدار با نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه درخواست آنکارا برای تعطیلی مراکز نظامی آمریکا در شمال سوریه را به اطلاع او رساند.

درخواست ترکیه از آمریکا برای تعطیل کردن مراکز نظامی خود در شمال سوریهبه گزارش  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه، خواستار تعطیلی پایگاه‌ها و مراکز نظامی و دیدبانی نظامیان آمریکایی در مناطق شمال سوریه و در اطراف مرز‌های سوریه و ترکیه شد.

او روز جمعه گفت ترکیه از آمریکا خواسته است برای جلوگیری از وقوع هرگونه درگیری و رویارویی میان ارتش ترکیه و جنگجویان کُرد مورد حمایت واشنگتن، پایگاه‌ها و مراکز دیدبانی نظامیان آمریکایی در مناطق شمال سوریه و در مجاورت مرز‌های این کشور با ترکیه را برچیند.

وزارت دفاع ترکیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد خلوصی آکار در دیدار با جیمز جفری، نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه، در آنکارا، درخواست ترکیه برای تعطیلی مراکز نظامی آمریکا در شمال سوریه را به اطلاع او رساند.

خلوصی آکار روز جمعه بار دیگر از آمریکا خواست به همکاری خود با یگان‌های مدافع خلق کرد‌های سوریه پایان دهد. او گفت ایجاد «گذرگاه (دالان) تروریستی» در مناطق مرزی این کشور هرگز برای آنکارا پذیرفتنی نخواهد بود.

مقامات ترکیه و آمریکا توافق کردند به یک راه حل نهایی درباره اجرای نقشه راه در ارتباط با شهر منبج واقع در شمال سوریه برسند.

آکار در تاریخ ۲۴ نوامبر گذشته (۳ آذر) از اقدام ارتش آمریکا در ایجاد مراکز نظامی و دیدبانی در مناطق شمال سوریه با هدف جلوگیری از هر گونه رویارویی میان ارتش ترکیه و یگان‌های مدافع خلق کرد‌های سوریه، بازوی نظامی اصلی نیرو‌های سوریه دموکراتیک، به شدت انتقاد کرده بود.

ترکیه یگان‌های مدافع خلق کرد‌های سوریه (بازوی اصلی و نظامی نیرو‌های دموکراتیک سوریه) را یک «سازمان تروریستی» می‌داند. ترکیه می‌گوید یگان‌های مدافع خلق کرد‌های سوریه از گروه‌های وابسته به پ‌ک‌ک است.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر