کد خبر: ۶۷۵۵۳۱۷
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۳

رئیس اداره جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان یزد گفت: طرح احیا و غنی سازی جنگل باغ شادی شهرستان خاتم در ۲۵۰ هکتار از این جنگل اجرا می‌شود.

صدر الدین صدری رئیس اداره جنگل کاری اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد گفت: طرح احیا و غنی سازی جنگل باغ شادی در ۲۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی این جنگل و با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان از اعتبارات صندوق توسعه ملی اجرا می‌شود.

صدری افزود: در قالب این طرح، ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی جنگل باغ شادی بذر پاشی و در ۵۰ هکتار آن نیز نهال کاری می‌شود.

رئیس اداره جنگل کاری اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد بیان کرد: درختان به عنوان شش‌های زمین از اهمیت بالایی برخوردارند و با توجه به توسعه‌ای که در جهت بحث‌های اقتصادی در چند دهه اخیر اتفاق افتاده، جنگل‌ها و مراتع در  خنثی کردن اثرات سوء منابع و جامعه انسانی اثرات زیادی دارد.

صدری با اشاره به نقش مؤثر جنگل‌ها و مراتع در ثبات و جوامع بشری افزود:گرچه این طرح منابع طبیعی دیربازده است، اما در آینده شاهد اثرات مثبت این امر خواهیم بود.

شایان ذکر است جنگل باغ شادی شهرستان خاتم مهم‌ترین محدوده جنگلی استان یزد است که بیشترین وسعت جنگل‌های طبیعی استان یزد را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/ غ

احیا و غنی سازی٢۵٠ هکتار از جنگل باغ شادی شهرستان خاتم

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر