کد خبر: ۶۷۵۵۴۲۸
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۴
رئیس پارلمان افغانستان در دومین کنفرانس مبارزه با تروریسم:

رئیس پارلمان افغانستان تاکید کرد که علیرغم حضور نیروهای نظامی خارجی، تروریست ها بیشتر در افغانستان فعال بوده است.

علیرغم حضور نظامی ناتو، تروریست ها در افغانستان فعال استبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالرئوف ابراهیمی، رئیس پارلمان افغانستان در دومین کنفرانس رؤسای مجالس 6 کشور آسیایی تاکید کرد که علیرغم حضور نیروهای نظامی خارجی، تروریست ها بیشتر در افغانستان فعال بوده است.

وی در این نشست که پیرامون چالش‌های تروریسم و ارتباطات درون منطقه ای برگزار شد گفت: افغانستان تنها کشوری است که در دو دهه اخیر جولانگاه تروریست‌های داخلی و خارجی بوده و از این جهت بیشترین آسیب را دیده است.

رئیس پارلمان افغانستان با اشاره به حضور فعال تروریست‌ها در افغانستان و عدم همکاری کشورهای منطقه گفت: متاسفانه کشورهای منطقه نتوانستند نقش خود را در این رابطه ایفا کنند. از طرف دیگر در حالی که منطقه ما موقعیت ژئوپلتیک از نظر سیاسی و اقتصادی دارد، قطعاً با همکاری همه جانبه کشورها می‌توان به توسعه و پیشرفت دست یافت و همه کشورها را به رشد اقتصادی و اجتماعی دست یافت.

ابراهیمی افزود: خشونت و ناامنی برگرفته از اقدامات تروریستی، آسایش و آرامش را از مردم ما سلب کرده است؛ این مسئله قطعا ثبات و توسعه را از بین می‌برد. از طرف دیگر به طور حتم برگزاری نشست‌هایی مانند کنفرانس مبارزه با تروریسم می‌تواند به توسعه روابط کشورهای مذکور و تقویت همکاری‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بینجامد.

علیرغم حضور نظامی ناتو، تروریست ها در افغانستان فعال است

وی بیان داشت: 6 کشور از روابط قابل قبولی برخوردار بوده و منافع مشترکی دارند؛ حال عامل اصلی این حرکت پارلمان‌ها گسترش روابط و همچنین روش مبارزه با چالش‌ها به ویژه معضل تروریسم است که باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس پارلمان افغانستان با بیان اینکه ترورسیم چالش اساسی برای روابط منطقه‌ای است گفت: باید در این رابطه راهکارهای مناسبی پیش‌بینی شود تا عوامل رشد و فعالیت تروریست‌ها شناسایی و با تصویب قوانین در مجالس زمینه مبارزه با آنها فراهم شود؛ از طرف دیگر تقویت روابط منطقه‌ای لازمه مبارزه با تروریسم است.

وی گفت: در پایان باید از تلاش‌ها و اقدامات جمهوری اسلامی در میزبانی اجلاس مبارزه با تروریسم تشکر کنیم.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر