کد خبر: ۶۷۵۵۶۲۲
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲
آیت‌الله نوری‌همدانی عنوان کرد؛

آیت الله نوری همدانی گفت:همان‌گونه که مردم در مضیقه اقتصادی قرار دارند، در مضیقه تغذیه روحی نیز هستند بنابراین باید به‌جای مدرک‌گرایی به فکر تغذیه روحی آن‌ها بود چراکه این امر از اهمیت بیشتری برخوردار است.

به گزارشگروه استان های  باشگاه خبرنگاران جوان از قم، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار جمعی از اعضای انجمن فرهنگی ناشران آموزشی کشور، با بیان اینکه 80 آیه از آیات قرآن کریم مربوط به علم و نشر مطالب علمی است،گفت: دشمن در نتیجه تهاجم فرهنگی دچار عقب‌ماندگی‌هایی شدیم اما بعد از انقلاب اسلامی باید بتوانیم کار نشر را رونق دوباره‌ای ببخشیم.

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر اهمیت و جایگاه علم اشاره کرد: باید تشویق و ترغیب به علم زیاد باشد، اما علم هدف نیست بلکه وسیله‌ای برای نشر اهداف اسلامی است، و اگر مطالبی که برخلاف مبانی دینی بوده در کتب چاپ شود مسئولان مقصر هستند.

وی خطاب به اعضای انجمن فرهنگی ناشران آموزشی کشور عنوان کرد: مطالبی که منتشر می‌شود نباید برخلاف مبانی اسلامی باشد، در نشر علوم به‌خوبی عمل کرده‌اید اما در آموزشگاه‌ها گاهی مطالبی که بوی غرب می‌دهد نشر پیدا می‌کند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم ریشه بسیاری از مشکلات را تسلط غرب بر سیاست و فرهنگ دانست و تأکید کرد: هنوز روح تسلط غرب بر بسیاری از مطالب وجود دارد، در کتبی که قبل از انقلاب بود این مطالب به‌وضوح دیده می‌شد و امروز نیز ریشه‌های این مطالب هنوز در کتب ما باقی‌مانده است.

آیت‌الله نوری همدانی تصریح کرد: متأسفانه در میان مسئولان کسانی را می‌بینیم که افکار غرب‌گرایانه دارند، اما باید بدانیم که غرب به دنبال تحت سیطره قرار دادن ملت است و باید ملت و مسئولان هوشیاری لازم را داشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه تغذیه روحی مردم بیش از تغذیه مادی اهمیت دارد،یادآورشد: همان‌گونه که مردم در مضیقه اقتصادی قرار دارند، در مضیقه تغذیه روحی نیز هستند بنابراین باید به‌جای مدرک‌گرایی به فکر تغذیه روحی آن‌ها بود چراکه این امر از اهمیت بیشتری برخوردار است.

آیت‌الله نوری همدانی ادامه داد: درس خواندن نباید به دلیل به دست آوردن مدرک و یا پست و مقام باشد‌ و تنها باید برای خدمت گذاری به مردم علم‌آموزی صورت بگیرد، در نتیجه نباید به سمت مدرک‌گرایی رفت و به تغذیه معنوی و فکری بیش از تغذیه مادی توجه شود.

وی با اشاره به صف‌آرایی بین جبهه حق و باطل عنوان کرد: در این گرماگرم و صف‌آرایی مسئولان نقش بسیار مؤثر بوده اما برخی مسئولان در این رابطه احساس مسئولیت نمی‌کنند، برای نمونه نقش وزارت ارشاد در نشر معارف دینی بسیار مؤثر بوده و باید نظارت بیشتری به حوزه نشر داشته باشد.

انتهای پیام/ح

برخی مسئولان ‌افکار غرب‌گرایانه دارند‌

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر