کد خبر: ۶۷۵۵۷۱۷
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲
نماینده قم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد؛

حجت الاسلام ذوالنور گفت:جذب گردشگر و توریست مذهبی امکان مهمی بوده که با ظرفیت‌های موجود تناسب داشته و سبب اشتغال و رونق اقتصادی استان می‌شود.

به گزارشگروه استان های  باشگاه خبرنگاران جوان از قم،حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مجتبی ذوالنور نماینده قم در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به‌ضرورت توسعه و رونق گردشگری در قم گفت: برای توسعه و رونق اشتغال و اقتصاد قم بهترین راهکار موجود حمایت از صنعت گردشگری و خدمات وابسته به آن است.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی مناطق بکر و دست‌نخورده با امکان گردشگری در قم را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: در استان قم مناطق گردشگری و بکر و ناشناخته بسیار است اما متأسفانه تاکنون فعالیت ویژه‌ای برای توسعه و رونق صنعت گردشگری و جذب توریست در آن صورت نگرفته است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بزرگ و قابل‌توجه گردشگری موجود در استان قم اضافه کرد: برای سرمایه‌گذاری در ظرفیت‌های گردشگری و تاریخی قم سرمایه‌گذاران قدرتمندی متقاضی مشارکت و تعامل هستند اما متأسفانه روند کند و بوروکراسی‌های اداری اصل فعالیت گردشگری در قم را با رکود و آسیب همراه کرده است.

ذوالنور ضعف تبلیغات و حضور در عرصه‌ها و سامانه‌های ثبت آثار گردشگری و تاریخی را یکی از عوامل رکود صنعت گردشگری در قم دانست و ادامه داد: عدم ثبت و معرفی ظرفیت‌های گردشگری در سامانه‌های جهانی سبب شده تا ظرفیت‌های گردشگری قم در سطح بین‌الملل ناشناخته بماند، استان یزد یکی از شهرهای موفق کشور در معرفی و ثبت آثار تاریخی و جذب گردشگران بین‌المللی در این زمینه است.

نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: در مراکز دینی و علمی قم از بیش از 110 کشور و ملیت دانشجو و طلبه مشغول تحصیل هستند که به‌نوبه خود می‌توانند تبدیل به یکی از ظرفیت‌های مهم و تأثیرگذار در معرفی و توسعه گردشگری و جذب توریست مذهبی در سطح بین‌الملل شوند.

وی با انتقاد از روند کند و سخت‌گیرانه دستگاه‌های استانی در جذب و حمایت از متقاضیان سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری استان تأکید کرد: برای سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری استان قم بوروکراسی‌های بسیار پیچیده‌ای وجود داشته که سبب می‌شود تا رغبتی برای سرمایه‌گذاران باقی نماند.

نماینده مردم قم در مجلس گردشگری و جذب توریست مذهبی را اولویت نخست اقتصاد و رونق اشتغال استان دانست و بیان کرد: جذب گردشگر و توریست مذهبی امکان مهمی بوده که با ظرفیت‌های موجود تناسب داشته و سبب اشتغال و رونق اقتصادی استان می‌شود.

انتهای پیام/ح

روند سرمایه‌گذاری در استان قم سخت‌گیرانه است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر