کد خبر: ۶۷۵۵۸۱۶
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۷

همایش ملی "توسعه پایدار استان کرمانشاه - فرصت‌ها، چالش‌ها و چشم انداز" ۱۹ آذر امسال به میزبانی دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار می‌شود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،یوسف محمدی فر دبیر اجرایی همایش با اشاره به ارسال بیش از ۳۰۰ چکیده مقاله به دبیرخانه همایش گفت : از این تعداد ۲۱۰ مقاله استخراج و توسط ۷۰ داور داخل و خارج استان مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

وی بابیان اینکه پس از اتمام کار داوری ۱۵۰ مقاله به عنوان مقالات تایید شده پذیرفته شدند، افزود : ۲۴ مقاله منتخب را از میان ۱۵۰ مقاله پذیرفته شده انتخاب کردیم تا در روز همایش پس از برگزاری مراسم افتتاحیه، در پنج پنل بصورت سخنرانی ارائه شوند.

دبیر اجرایی همایش توسعه پایدار کرمانشاه "اقتصاد، فرهنگ و توسعه پایدار"، "امنیت، جامعه و توسعه پایدار"، "محیط زیست و توسعه پایدار"، "نظام تدبیر، سیاست گذاری و توسعه پایدار" و "چشم اندازی توسعه استان" را پنج پنل تخصصی این همایش عنوان کرد و گفت: در مراسم افتتاحیه این همایش مسئولین ارشد استانی حضور خواهند داشت. دکتر فرشاد مومنی از اساتید برجسته اقتصاد نیز سخنران ویژه این مراسم خواهد بود.

محمدی فر با اشاره به حضور نمایندگانی از وزارت علوم در این همایش، اعلام کرد: "تعامل میان جامعه و دانشگاه به عنوان یک ضرورت" محور سخنرانی مسئولان وزارت علوم در همایش خواهد بود.

وی در ادامه به پتانسیل‌های کرمانشاه در ابعاد تاریخی، طبیعی، کشاورزی، ارتباطی و زیرساختی اشاره کرد و گفت: این استان از گذشته تاکنون مرکزیت غرب کشور را برعهده داشته، اما علیرغم وجود ظرفیت‌های بسیار همواره با چالش‌هایی در حوزه بیکاری، حاشیه نشینی، اقتصادی و ... روبرو بوده و از نظر شاخص‌های اقتصادی وضعیت خوبی ندارد.

دبیر اجرایی همایش افزود: در این همایش به دنبال این هستیم که علاوه بر تحلیل وضعیت موجود، راهکار‌های برون رفت از چالش‌ها نیز ارائه شود.

وی گفتگو بین نخبگان، صاحب نظران و علاقمندان حوزه علمی و اجرایی یا به تعبیری تنیدگی روابط بین نظام دانایی با نظام توانایی در راستای رسیدن به یک فهم مشترک جهت برنامه ریزی برای استان را مهمترین دستاورد این همایش خواند.

همایش "توسعه پایدار استان کرمانشاه، فرصت‌ها، چالش‌ها و چشم انداز" ۱۹ آذر امسال در سالن شهید علیمحمدی دانشکده علوم دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار خواهد شد .

 

 

انتهای پیام/د

محور همایش"تعامل میان جامعه و دانشگاه به عنوان یک ضرورت"است

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر