کد خبر: ۶۷۵۵۹۷۴
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۶

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت : در سال زراعی جاری ۱۱ هزار و ۶۰۰ هکتار کلزا در استان کشت شده است.

به گزارش  خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،صفوی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت : با توجه به استقبال کشاورزان، کشت کلزا از رشد ۵۳ درصدی برخوردار بوده و نسبت به سال قبل ۴۱۰۰ هکتار به سطح مزارع کلزای استان اضافه شده است.

صفوی با اشاره به وضعیت مطلوب سطح سبز مزارع کلزا در استان افزود : در سال زراعی گذشته سطح زیر کشت کلزا در استان ۷۵۰۰ هکتار بود و از این سطح بیش از ۲۰ هزار تن کلزا برداشت شد.

صفوی اضافه کرد: تولید کلزای استان در همین سال نسبت به تولید سال قبل ۱۲۵ درصد رشد داشت.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه متوسط عملکرد مزارع نیز افزایش یافته خاطرنشان کرد: متوسط عملکرد کلزای استان از ۲۴۰۰ کیلوگرم در سال ماقبل به ۲۷۰۰ هکتار رسید که این موضوع در توسعه کشت این محصول بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اقدامات سازمان جهاد کشاورزی در راستای توسعه کشت کلزا گفت: نظارت مستمربر مزارع کلزا، برگزاری کلاس‌های آموزشی و تامین بذور با کیفیت از جمله این اقدامات بوده که نقش بسزایی در افزایش عملکرد مزارع کلزا داشته است .

 

 

انتهای پیام/د

کشت کلزا از رشد ۵۳ درصدی برخوردار است

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر