کد خبر: ۶۷۵۶۰۲۱
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۷

رئیس ایستگاه راه آهن کاشان با اشاره به اینکه اتصال خط ریلی آهن کاشان به یکی از شرکت های صنعتی تردد هزار کامیون را در جاده کم کرده است از انجام مقدمات اجرایی طرح اتصال خط ریلی کاشان به سایپا سیتروئن خبرداد.

 به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،علیرضا کلاته رئیس ایستگاه راه آهن کاشان  در هفتادمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کاشان، با موضوع ارائه گزارش عملکرد پایانه ریلی راه آهن کاشان، گفت: اتفاقات خوبی از سال گذشته تا کنون داشته و در حال انجام داریم  که می توان به اتصال شرکت فولاد امیرکبیر به راه آهن سراسری در مهرماه اشاره کرد .

وی با تاکید بر اینکه تاکنون 427 واگن در ایستگاه فولاد تخلیه شده است ،گفت : با راه اندازی این خط ریلی در مدت سه ماه تردد هزار کامیون در جاده کاهش یافته است.

به گفته رئیس ایستگاه راه آهن کاشان ، با توجه به اینکه ایستگاه راه آهن کاشان درمحور شمال به جنوب واقع شده است در حوزه باربری هر 24 ساعت بالغ بر 20 قطار باری از آن عبور می کند.

کلاته ، همچنین از مقدمات اجرایی طرح اولیه اتصال سایپا سیتروئن خبرداد و گفت : کارهای اولیه انجام شده است و اجرای این طرح  در مراحل تنظیم تفاهم نامه بین راه آهن کاشان و سایپا قراردارد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در داخل ایستگاه کاشان بارگیری 427 واگن از اول سال تاکنون برای سایپا انجام شده است.

وی اتصال بین راه آهن و شرکت های فولاد از اطراف کاشان از طریق محمدآباد به شرکت فولاد کویر را با توجه به وسعت و گستردگی آن که در سال یک میلیون و 500 هزار تن بار دارد تاکیدکرد و گفت: با توجه به اینکه کارهای اولیه راه آهن انجام شده است تقریبا 430 واگن در ایستگاه کاشان برای فولاد کویر که از اشکذر یزد بارگیری شد تخلیه کردیم و از اینجا برای بندرعباس و آذربایجان بارگیری انتقال یافت.

رئیس ایستگاه راه آهن کاشان ، هزینه اتصال خط ریلی به فولاد کویر را 30 میلیارد تومان پیش بینی کرد و گفت: احداث سه خط 9، 12 و 14 کیلومتری از ایستگاه محمدآباد اولین ورودی به کاشان  تا فولاد کویر با اتصال به راه آهن سراسری طراحی شده است که با توجه به برخی مسائل خط 14 کیلومتری باوجود طول زیاد و هزینه مضاعف آن انتخاب شد.

کلاته در پایان اظهارداشت : چون ایستگاه کاشان محدودیت وسعت دارد نمی تواند پاسخگوی همه شرکت های اقماری باشد.

شایان ذکر است : هفتادمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کاشان، با موضوع ارائه گزارش عملکرد رئیس پایانه ریلی راه آهن کاشان و درخواست های وی در رابطه با مشکلات موجود ایستگاه با جمع بندی و بررسی نظرات اعضای شورا برگزارشد.

انتهای پیام/م

کاهش تردد هزار کامیون با اتصال خط ریلی آهن کاشان به یکی از شرکت های صنعتی 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر