کد خبر: ۶۷۵۶۱۰۲
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۶

روسای­ اتاق های بازرگانی ایران و روسیه با هم دیدار و بر ضرورت حمایت دولت‌های دو کشور از بخش‌ خصوصی دو طرف در شرایط تحریم تاکید کردند.

ضرورت حمایت دولت‌های ایران و روسیه از بخش‌ خصوصی دو کشور در شرایط تحریمبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛­­ سرگئی کاترین رئیس اتاق بازرگانی روسیه که به همراه ­ویاچسلاو والودین رئیس دومای روسیه به تهران سفر کرده است با تأکید بر اینکه برگزاری کنفرانس سالیانه تجاری ایران و روسیه نقش مهمی در تحکیم روابط اقتصادی دو کشور دارد، گفت: در دوره قبل که این کنفرانس در ایران برگزار شد، بازخوردهای بسیار خوبی از سوی مشارکت‌کنندگان حاضر در این رویداد دریافت شد و طبق برنامه‌ریزی‌هایی که در اتاق بازرگانی روسیه انجام شده، در نظر داریم تا این کنفرانس را با حضور حداکثری طرف ایرانی به‌خصوص نمایندگان مجلس، فعالان بخش خصوصی و همچنین نمایندگانی از قوه قضاییه برگزار کنیم.

به گفته رئیس اتاق روسیه، نفت و گاز، کشاورزی، مواد غذایی، حمل‌ونقل و لجستیک از ­مهم‌ترین محورهایی است که با حضور مقامات و نمایندگان بخش خصوصی ایران و روسیه می‌تواند در این دوره از کنفرانس تجاری ایران و روسیه مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

در ادامه این دیدار، شافعی با تأکید بر این نکته که برگزاری این کنفرانس نقش سازنده ای در ایجاد فضای گفت‌وگو میان فعالان اقتصادی ایران و روسیه ایفا می‌کند، افزود: در شرایط فعلی، فضای جدیدی برای ارتباط میان فعالان اقتصادی ایران و روسیه فراهم‌شده و در این وضعیت ضروری است که هم‌ اتاق بازرگانی روسیه و هم‌ اتاق ایران ضمن شناسایی مسائل و مشکلات موجود بر سر راه فعالان اقتصادی، از دولت‌ها بخواهند که تسهیلات و امکانات جدیدی را به‌منظور توسعه همکاری‌های اقتصادی در شرایط تحریم‌های آمریکا فراهم کنند.

وی­ همچنین بر همکاری و برنامه‌ریزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اتاق روسیه به منظور برگزاری هرچه مطلوب‌تر این کنفرانس تاکید کرد.

همچنین با پیشنهاد رئیس اتاق ایران مقرر شد تا کنفرانس تجاری ایران و روسیه در ماه جولای سال آینده میلادی در ساراتوف روسیه برگزار شود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر