کد خبر: ۶۷۵۶۱۵۲
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۸
با حضور وزیر ورزش و جوانان انجام شد؛

نشست هماهنگی کنگره ۶ هزار و ۵۰۰ شهید استان کرمان ساعتی پیش با حضور وزیر ورزش و جوانان با محوریت کمیته ورزش و جوانان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان، در نشست هماهنگی دومین کنگره شهدای استان کرمان، برگزاری کنگره را کار بسیار ارزنده ای دانست و با تاکید بر اینکه باید با ابهت و شکوه برگزار شود، گفت: خیلی از کشورها برای کهنه سربازان جنگ جهانی دوم مراسم و روز پیروزی و... دارند، حتی کشورهایی که درگیر جنگ یا نهضت های آزادی بخش نبودند، مناسبتی با موضوع حماسه در نظر می گیرند، حال آنکه برای ما طلایی ترین دوره تاریخ معاصر پس از انقلاب، دفاع مقدس است.
وی افزود: در دفاع مقدس اقتدار نظامی خود را به دنیا نشان دادیم تا حالا حالاها کسی فکر تجاوز به سرش نزند لذا ارزش های این دوران را باید به طرق مختلف به نسل های آینده منتقل کنیم، چرا که داستان افتخارآمیزی است که نسل های بعد به آن می پردازند.

سلطانی فر دفاع مقدس را طولانی ترین جنگ قرن بیستم که حتی از  جنگ ویتنام هم طولانی تر بوده، دانست و با اشاره به اینکه در ماه های اولیه جنگ، ‌۱۵ هزار متر مربع و ۷۰ شهر و هزار روستا دست دشمن افتاد، تصریح کرد: این درحالیست که ما این جنگ را داخل خاک دشمن کشاندیم و در جنگ ۸ ساله اقتدار نظامی و در برجام اقتدار سیاسی را به رخ دنیا کشاندیم.
وی تاکید کرد: درباره دفاع مقدس باید کنگره شهدا برگزار کنیم، فیلم بسازیم، کتاب بنویسیم و.... تا نسل آینده افتخار کند.

سلطانی فر یادآور شد: ما هم مشارکت می کنیم و با باوری که داریم کوتاهی نمی کنیم.


سرهنگ کاظمی، معاون هماهنگ کننده سپاه ثارالله استان هم با بیان اینکه دومین کنگره شهدای استان بعد از ۲۰ سال در ۹ اسفند جاری برگزار می شود؛ گفت: اولین کنگره ۲۰ سال پیش برگزار شد و پس از آن همه استان ها از آن الگو گرفته و دو تا ۳ کنگره برگزار کردند.
وی افرود: برای برگزاری دومین کنگره به این جمع بندی رسیدیم نقطه نظرات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) درباره کنگره های شهدا و پیام هایی که در این باره دادند را بررسی و تاکیدات ایشان را محور اصلی کار قرار دهیم که به ۶ محور اصلی رسیدیم و کمیته های مختلف سعی کردند برنامه های خود را حول یک یا چند مورد از این محورها داشته باشد.
سرهنگ کاظمی تصریح کرد: برنامه ها حول محورهای تبلیغی و فرهنگی و هنری، تربیتی و آموزشی خاص نوجوانان و کودکان، نشر آثار شهدا، خدماتی، اجتماعی و حمایتی با کمک به مردم به نیت شهدا که این محور خوب فعال شده، میز خدمت در مناطق و... است.

 وی در بخش دیگری از سخنانش پیشنهاد داد: حداقل ۵۰ نقطه در مناطق محروم به امکانات ورزشی مجهز شود.


محمدرضا پورابراهیمی، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس هم گفت: این ۵۰ نقطه مشخص و برآورد مالی شود تا هم وزارت ورزش و هم ما هر چه توانستیم کمک کنیم ضمن اینکه به نام شهدای ورزشکار نیز می توان کارهای شاخص انجام داد.

امیری خراسانی، مدیرکل ورزش و جوانان هم گفت: خیلی از برنامه ها را در سال جاری با آرم کنگره شهدا و فجر چهلم برگزار کردیم که نمونه آن ۲۳ پیاده روی همزمان با خاطره یک شهید ورزشکار در هفته دفاع مقدس بود.

در این نشست، زاهدی، دیگر نماینده مردم کرمان و راور در مجلس و استاندار کرمان نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/ب

نشست هماهنگی کنگره شهدای استان کرمان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر