کد خبر: ۶۷۵۶۱۸۶
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۶
در واکنش به ناآرامی‌های فرانسه؛

اردوغان اعلام کرد صحنه‌های تظاهرات اخیر در چندین کشور اروپایی در واقع نشان داد اروپا در زمینه دموکراسی، حقوق بشر و آزادی شکست خورده است.

اردوغان: دموکراسی در اروپا شکست خورده استبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، روز شنبه در یک گردهمایی عمومی در استانبول، به صحنه های هرج و مرجی که در اعتراضات به نظام سرمایه‌داری در چندین پایتخت اروپایی دیده می شود، اشاره کرد و گفت: «ما آنچه را در خیابان های اروپا روی می دهد، با نگرانی دنبال می کنیم».

اردوغان تاکید کرد این شهروندان خود اروپا هستند که دیوارهای امنیتی و رفاه اجتماعی را سست می‌کنند، نه مهاجران، یا مسلمانان.

رئیس جمهوری ترکیه در عین حال هرج و مرج های ناشی از تظاهرات و استفاده بیش از حد پلیس را زور علیه تظاهر کنندگان عنوان کرد.

به گفته رجب طیب اردوغان، صحنه های تظاهرات اخیر در واقع نشان داد اروپا در زمینه دموکراسی، حقوق بشر و آزادی شکست خورده است. او تاکید کرد: نگاه کنید ماموران پلیس کشورهایی که به نیروهای امنیتی ما تهمت می زدند و آنها را به شکنجه متهم می کردند، چه برخوردی می‌کنند.

اردوغان خیابان های چندین شهر اروپایی به خصوص خیابان های پاریس را ملتهب توصیف کرد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر