کد خبر: ۶۷۵۶۱۹۹
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۰
معاون توسعه و پشتیبانی آموزش و پرورش به باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد؛

علی الهیار ترکمن با اشاره به شرایط اجرای رتبه بندی فرهنگیان در سال 98 از احتمال افزایش اعتبارات این طرح بنا بر اعمال شرایطی خبر داد.

افزایش ردیف اعتباری برای رتبه بندی معلمان/ اعلام تغییرات در خدمات رسانی بیمه‎ای فرهنگیانعلی الهیار ترکمن معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره وضعیت رتبه بندی معلمان و اجرای آن در سال 98 اظهار کرد: رتبه بندی معلمان در سال 94 با مبلغ 5 هزار میلیاردتومان اعتبار انجام شد و با رشدهای سنواتی به 6 هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی ادامه داد: اکنون در صدد تصویب قانون رتبه بندی هستیم و لایحه آن باید از دولت به مجلس برسد بنابراین الان نمی توانیم بگوییم که رویکرد دولت در تصویب لایحه و رویکرد مجلس در تصویب قانون چه مواردی است.

معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه باید سیاست ها و سازوکارهای اجرایی در مجلس مشخص شود، گفت: بعد از این مرحله می توانیم حجم اعتبار مورد نیاز را تعیین کنیم و اکنون فقط با توجه به محدودیت‌های زمانی برای تعیین بودجه که باید پیش بینی‌های خود را می گنجاندیم با همکاری سازمان برنامه و بودجه ردیف اعتباری به مبلغ 2 هزار میلیارد تومان ایجاد کردیم البته با توجه به سازوکارهای بودجه ای امکان افزایش وجود دارد مشروط بر اینکه سیاست ها برای ما روشن شود.


بیشتر بخوانید: جزئیات بودجه ۹۸ آموزش و پرورش/ شعار‌های رسانه‌ای تحول، باید در مدارس محقق شود 


سازوکار اجرای رتبه بندی بعد از تصویب قانون مشخص می شود

الهیار ترکمن بیان کرد: باید  دید در شکل نهایی بودجه ‌بندی به چه نتیجه‌ای می‌رسیم و بر این مبنا عمل کنیم؛ اگر قرار بر مبنای 94 باشد سازوکاری متفاوت و اگر قرار باشد سازوکاری جدید داشته باشیم شیوه ای جدید در نظر می‌گیریم.

وی تصریح کرد: اکنون به وظیفه قانونی خود عمل کردیم و ردیفی مستقل با اعتبار مشخص در قانون پیش بینی کردیم که وقتی برای اجرا کار را دنبال می‌کنیم مشکلی نداشته باشیم.

معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تعیین بودجه تاکنون برای جبران کسری ها قابل توجه است یا خیر، گفت: بدون احتساب  بار مالی پاداش پایان خدمت 97 که باید جداگانه پیش بینی شود، این بودجه تقریبا کفاف می دهد که البته با شرایط بعد از تصویب لایحه بهتر می توانیم درباره بودجه نظر بدهیم چرا که امکان افزایش آن وجود دارد.

گزینه‌های پیشنهادی بیمه تکمیلی برای فرهنگیان

الهیار ترکمن درباره وضعیت بیمه تکمیلی بیان کرد: تعیین تکلیف بیمه تکمیلی نهایتا با 2 گزینه انتخابی تا آخر این هفته  به صورت بخشنامه به استان‌ها ابلاغ می‌شود و فرهنگیان با توجه به شرایط یکی از گزینه‌ها را انتخاب می‌کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه بیمه تکمیلی خدمات متعددی را شامل می‌شود تعداد خدمات و سقف تعهدات را در 2 گزینه مشخص کردیم که در این هفته اعلام می کنیم و کار در قالب بیمه گری پیش می رود و صندوقی نیست.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر