کد خبر: ۶۷۸۷۸۰۸
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۶

خراسان جنوبی بر اساس گزارش پایش امنیت سرمایه گذاری در بهار امسال امن ترین استان در سرمایه گذاری انتخاب شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ؛ بهروزی، معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان گفت: بر اساس  نتایج دومین گزارش پایش امنیت سرمایه گذاری، در بهار امسال شاخص امنیت سرمایه گذاری در خراسان جنوبی، به 5.84 رسیده و این روند در 3 ماه دوم و سوم سال نیز با تغییرات اندک ادامه داشته است.

 وی با اشاره به بهبود فضای کسب و کار در خراسان جنوبی در سال جاری گفت: اگر چه در آمارهای موجود بیشتر استان های کشور درگیر نوسانات نرخ ارز و تغییرات پی در پی و ناگهانی سیاست های ارزی و تجاری بودند اما خراسان جنوبی در این مدت بهترین امنیت را سرمایه گذاری داشته است و در ردیف استان های سبز قرار گرفت.

بهروزی، راه اندازی سامانه پیشخوان مجوزهای کسب و کار، سامانه دادور و حذف مقررات دست و پاگیر را از دلایل بهبود فضای کسب و کار در استان اعلام کرد و گفت: نظرسنجی های منتشر شده از سوی ارزیابان اقتصادی و اتاق بازرگانی کشور بر اساس 72 مولفه انجام شده است.

معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان  گفت: به سرمایه گذاری مصوب 979 میلیون دلاری خارجی ها در خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: تا پایان سال نیروگاههای خورشیدی در بشرویه و سربیشه در مدار تولید قرار می گیرند.

انتهای پیام/ ط آ

بهبود فضای کسب و کار در خراسان جنوبی در سال جاری

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر